Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van abba beleszólásom egy...

Van abba beleszólásom egy kicsit is, hogy a párom milyen időközönként van együtt a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Párom 3 éve vált el, mi 1 éve vagyunk együtt, van két kisgyereke az előző házasságából, egy 5 éves kislány és egy 7 éves fiú. Az exével úgy egyeztek meg, mivel egy városban laknak, hogy a gyerekeket hetente 2x viszi el magához. Egy nap hétköznap (ez lényegében mindegy hogy melyik nap) és a hétvége egyik teljes napja, a vasárnap. Én úgy tudom, ez két hetente szokás, mármint ez a hétvégés dolog. Elég komolynak tűnik a kapcsolatunk, el tudnám őt képzelni a gyerekem apjának de számolnom kell azzal hogy soha nem lesz olyan hétvége hogy csak mi ketten, illetve hárman vagyunk együtt, a másik két gyerek nélkül? Lehet erre megoldás? Ha előhoznám, haragudhatna rám? Nem nagyon merem felhozni a dolgot nem akarom hogy azt gondolja hogy a gyerekei ellen vagyok, csak bele gondoltam ebbe is.
2015. máj. 10. 14:25
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Leiah, jókat írtál, és egyetértek abban, hogy normális, felelős, felnőtt emberek tökéletesen meg tudják oldani a láthatás kérdését.


Itt inkább az borította ki a bilit, hogy a kérdező (akinek mellesleg nincs tapasztalata gyerekekkel, bár ez részletkérdés) átment az exfeleség fikázásába, a hétvégi egy napot úgy értékelvén, hogy az ex "lepasszolja" a gyerekeket az ő nyakukra, miközben bulizni jár az új pasijával.


Ebből nekem leginkább az jött le, hogy a kérdező éretlen egy többgyerekes apával kötendő kapcsolatra, azaz a láthatás normális rendezéséhez nem felel meg a fenti kritériumoknak. Arról nem is beszélve, hogy ez a kapcsolat nem is tart még ott, hogy ez egyáltalán felmerüljön.

2015. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
42%

#38:


Hol írt ilyet a kérdező? Csak annyit írt, hogy időnként szeretne egy teljes hétvégét is a párjával kettesben.

Én ezt úgy valósítanám meg, hogy megbeszélném az anyukával, hogy alkalmanként a heti egy hétvége napból csináljunk kétheti egy teljes hétvégét. (Egész hétvége előbb az apával, azután az anyával.) Így lenne mindenkinek teljes gyerekes, és teljes gyerektelen hétvégéje is, és itt a nyár, lehetne komolyabb programokat is tervezni. (Gyerekkel is, új párral is.)


Amit az anyukáról, meg a bulizásról írt, azzal én sem értek egyet. Két saját gyerekem van (meg ugye a "pót", de már ő is felnőtt), de igenis ragaszkodom a "felnőttprogramokhoz" én is. (Pl. egy gyógyvizes pancsi a barátokkal, párommal, vagy közös kávézás, néha valami esti program, bowling, stb.) Ilyenkor a gyerekeim nagymamánál, vagy keresztanyukánál vannak megőrzésen. Ebben semmi rossz nincs. Az ember nem csak szülő. Ember is. Nő is. Nem akarok belekattanni az anyaságba. A gyerekeknek is kiegyensúlyozott szülők kellenek. És nekik is minden alkalommal izgalmas és jó, ha mamánál, keresztanyánál lehetnek, és akár ott is alhatnak. :) (7 és 3 évesek egyébként, és a nagymamánál már simán elvannak egy hétig, alig akarnak hazajönni.)

2015. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Ezen hülyeség agyalni előre. Mi van ha a párodnak munkahelyet kell majd váltania és pl. minden szombaton dolgozik majd és egy hétköznap kap szabadnapot helyette?

Akkor nem vállalsz gyereket, mert sosem lesz egy teljes hétvégétek sem?

7 napból csak egy teljeset töltenek az apjukkal, mert a hétköznapi találkozásnál gondolom csak suli után pár órát találkoznak. Most komolyan azon az egy napon is elmarnád tőlük az apjukat? A te gyerekeddel együtt fog élni,ő mindenképp többet kap.

Ismerősöd nem felnyitni akarta a szemed, hanem csak simán imád bekavarni. Érdekes eddig jó volt...

2015. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

#41:

Most látom a hozzászólásodat.

Ezzel a részével egyetértek, mert szerintem semmi jóra nem vezet egymást szidni, elítélni. (Se az exet az új párnak, se fordítva.)

Ettől függetlenül szerintem érthető, hogy ezek a kérdések felvetődtek a kérdezőben, hiszen egy-egy közös, kettesben eltöltött hétvége a szeretett férfival szerintem jogos igény.


A hosszú távú dolgok meg úgyis kialakulnak. Erre tapasztalatból írom, hogy ha közös gyerek lesz, akkor már nem csak az apuka miatt lesz fontos, hogy a gyerekek sokat legyenek ott, hanem a tesó miatt is. Ugyanis a kicsi is igényelni fogja a társaságukat, és ők is az övét. :) (Ha csak a felnőttek el nem szúrják a dolgot közöttük.)

Ettől függetlenül, mivel a gyerekeknek anyjuk is van, így kizárt, hogy mindig, minden hétvégén ott legyenek.

(De ha már zavaró, hogy ott vannak, az elég nagy baj szerintem.)

2015. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Megoldás egyszerű: kivesztek egy pénteket néha és akkor töltötök együtt 2 napot (péntek/szombat) illetve hosszú hétvégék is vannak amiből le lehet csípni 2 napot.

Azt pedig mindenképp beszéljétek át saját gyerek vállalása előtt, mi lenne ha a meglévő gyerekek anyjával történik valami. Most nem kell nagy dolgokra gondolni, de pl. 1 hónapra kórházba kerül. Akkor nem hogy hétvégétek, hanem egy napotok sem lesz kettesben, ha nálatok lesznek addig a gyerekek. Ez is benne van ám a pakliban!

2015. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!