Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, van értelme...

Mit gondoltok, van értelme így folytatni?

Figyelt kérdés
Nyolc éve együtt vagyok a párommal, és nyolc éve változatlanul szeretem. A probléma az, hogy 16 éves voltam, amikor megismerkedtünk. Nekem azelőtt nem voltak igazán nagy volumenű kapcsolataim, így örültem neki, hogy egy lány komolyabban érdeklődik irántam, ráadásul számomra is szimpatikus volt. Eleinte nem hittem, hogy ebből hosszabb kapcsolat fog kibontakozni, mégis az lett. Mivel ő volt az egyetlen lány az életemben, pár év elteltével többen "megtámadták" a kapcsolatunkat, amiért azelőtt nem igazán volt senkink, nincs viszonyítási alapunk, több embert is meg kellene ismernünk ahhoz, hogy egy komoly kapcsolatba belevághassunk. Nem szálltam velük vitába, ám nem éreztem törvényszerűnek, hogy emiatt x számú lánnyal össze kellene jönnöm, hogy utána tapasztalatokkal felvértezve megismerhessem az "igazit". Megvolt az egésznek a varázsa, sőt különlegesnek éreztem emiatt magam, hogy elsőre sikerült. Telt-múlt az idő, és hirtelen 24 éves lettem, teljesen átkalibrálva, más világnézettel, célokkal, stb. A varázs immáron elmúlt, és nem érzek mást, mint elpazarolt nyolc évet. Végig egyetlen nőre fókuszáltam, a szociális életem konvergál a nullához, a barátaim eltűntek. Kinyíltak a gondolataim a világ felé, új kapcsolatokra vágyom, kalandokra, és röstellem magam érte, de szabadságra. Igaza volt mindenkinek, hogy egy nővel nem lehet, de ez mégsem lehet indok egy szakításra. Szeretem most is azt a lányt, ahogy írtam változatlanok az érzéseim, de az ambícióink mások. Ő házasságot, később gyereket, családot, ilyesmiket szeretne, viszont az én elképzeléseim szöges ellentéte ezeknek. Úgy érzem magam, mint aki maga mögött hagyott 30 év házasságot, és nem élt egy percet sem. Ezt szeretném vele is megosztani, de a világ legborzasztóbb érzése megbántani azt, akit szeretek. Mit gondoltok a helyzetről? Tipikusan se vele, se nélküle.
2015. máj. 13. 11:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

íme az indokok:

"A varázs immáron elmúlt, és nem érzek mást, mint elpazarolt nyolc évet."

"az én elképzeléseim szöges ellentéte ezeknek."


ezeket szépen elmondod neki és kész.

2015. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%
Nincs értelme folytatni, ha belemész a családalapításba, bele fogsz fulladni. Vagy kikacsingatsz. '6 éves kortól nem lehet elköteleződni. A szakításba is bele fogsz egy kicsit halni, de utána hatalmas megkönnyebbülés lesz.
2015. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
* 16 bocs
2015. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon korán összejöttetek és sok időt töltöttetek együtt. Gyakorlatilag a fiatal korodat egy komolynak mondott kapcsolatban töltötted, nem is éltél igazán.


Írtad, hogy elmaradtak a barátok, szociális életed nem nagyon van. Ez miért lett így? Ilyen fiatalon nem voltak barátaitok? OK, hogy elmaradtak, de ennek mi volt az oka? Csak ketten vagytok egymásnak? Így nem csoda, ha - pláne ilyen fiatalon, mert még most is az vagy - változtatnál.


Ez így túl sivár. Rendben van, hogy nem akarod megbántani, mert szereted, de erről beszélni kell vele, mert ha az érzéseid így maradnak, belesorvadsz. Ha mások a célok, vágyak, akkor mindenképpen beszélni kell róla, mert ha ebben az egészben fulladozol, azzal rablod a magad és a párod idejét is.

2015. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egyébként a bevezető kérdésedben annyira jól (és még csak nem is bántóan) leírtad az egészet - különösen a "kinyíltak a gondolataim a világ felé" tetszett - hogy így ahogy van, ezt tálalnám a páromnak.
2015. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a valóságban mennyire állja meg a helyét az, hogy minél több embert "ki kell próbálni", meg kell ismerni ahhoz, hogy valakinek komoly kapcsolata legyen....

Tudom, hogy a hedonizmus a trend jelenleg, de valójában nem az az érték, hogy egymást próbálgassuk. Szerintem nagyobb értéke van annak, ha már akár elsőre is megtalálod azt a személyt, akivel meg tudod osztani az életed minden részletét- a Társadat.


Nekem volt több párom is, mire megtaláltam azt, akinél úgy éreztem, hogy Ő lesz az...

De emlékszem, hogy még gimiben volt egy osztálytársam, aki éppen 9-ben jött össze egy lánnyal. És gimi végén volt egy válságuk, hogy mi legyen a kapcsolatukkal (szakítottak is egy rövid időre épp amiatt az érzés miatt, amiről te beszélsz), de végül azt mondta, hogy nem akarja elveszíteni a társát. Azóta is együtt vannak.


Neked kell tudnod, hogy ezt a válságot át tudjátok-e vészelni együtt. Szereted-e annyira a párod, fontos-e annyira számodra. A szlogeneknek nem kell bedőlni, mert hülyeségek. Nem az a fontos, hogy minél több csaj meglegyen... az a fontos, hogy az az egy meglegyen, aki számít végül. A kérdés, hogy ki az?

2015. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező! én 28 éves lány vagyok, 17 évesen jöttünk össze a párommal. Ő is egyidős velem. Első pillanattól kezdve mindketten tudtuk hogy egymásnak vagyunk az IGAZI. Sokszor támadtak minket is hogy megunjuk majd egymást és majd 40 évesen két gyerekkel fogunk elválni. Én is különlegesnek érzem a helyzetem, hogy megtaláltam azt akivel együtt szeretnék megöregedni. DE! az a bizonyos vízválasztó 7. év! Volt már egy 1,5 éves lányunk, saját házunk, saját kocsink. Ekkor voltunk 7 éve együtt. Páromat hát mondjuk úgy baráti motiváció által megszállta valami. (szerintem az ördög) Vett egy 4300ccm-es autót, "barátjával" reggeltől estig csavargott, kocsmázott, sőt meg is csalt. Iszonyatosan rossz pár hónap volt. Azt gondoltam, vége, eddig tartott és igaza lesz mindenkinek, hogy túl fiatalon jöttünk össze. De nem így lett. A kocsit (szerintem isteni sugallat, vagy közbeavatkozás) lefoglalta a rendőrség mert valami múltban elkövetett bűncselekmény bizonyítéka. Ahogy kocsit elvitték a "barát" is elkezdett lekopni. Én meg megtudtam hogy terhes vagyok. Párom munkahelyet talált magának, normális, rendes munkahelyet. Mire betöltöttem a terhesség 4. hónapját már el is költöztünk új házba, eladtuk a régit és megszűnt a párom furcsa viselkedése is. Már csak időnként találkozott a "barátjával" mivel kocsi nélkül már nem volt olyan érdekes társaság, továbbá rájött a párom is hogy elkezdte a sz.rt kavarni köztünk, és szánt szándékkal akart összeveszíteni a párommal ez a kedves jóbarát. Azóta már 4 év telt el, én megbocsájtottam neki ezt a kis "kapuzárási pánikját" ő pedig nagyon kedves, gondoskodó és figyelmes apa és férj lett! Mintha csak ez kellett volna neki ahhoz, hogy rájöjjön a valódi élet nem arról szól hogy nőket dug meg halomra, vagy jó kocsikkal randalírozik az éjszakában. Semmihez nem fogható a változás! Most már tudom hogy tényleg örökre együtt leszünk! Igazi társ lett belőle! Szerintem tartsatok egy kis szünetet, egy hónapot külön, és rájössz hogy ha valóban ezt a lányt szereted akkor nem lesz olyan fontos hogy ÉLJ egy kicsit. Mellesleg együtt is meg lehet élni az életet! Mi így tesszük! Megbízom benne, és ő is bennem, tudom hogy soha többet nem fog ilyen előfordulni, és ő is tudja ha még egyszer ez előfordulna, mit veszíthetne.
2015. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Itt a kérdezőnek nem feltétlenül csak párkapcsolati problémája van, és nem feltétlenül más lányokat akar kipróbálni (nyilván azt is, de nem erre van kiélezve a kérdése), hanem az egész életszemlélete megváltozott, szeretne kinyílni, stb. A kalandok így nem csak a nőket jelképezik a leírásában, hanem akár utazást, bulit, kirándulásokat, bármit, ami a megszokott, unott, kissé sivár életébe változást hozna.
2015. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

Te szakítani akarsz tkp. Eleged lett a 8 évnyi folyamatos kötöttségből. Nem tudom, hogy kezeltétek a kapcsolatotokat, miért nem alakult ki baráti társaságod, szociális életed, azért mert kapcsolatban vagy nem jelenti azt, hogy le kell nullázni mindent, főleg fiatalon, később, amikor már amúgy is mindenki úszik a komoly kapcsolatokban, más, akkor már sokkal inkább lefaragódnak a szociális kapcsolatok, de 16 évesen ennek egyáltalán nem kellene törvényszerűnek lennie.

Nincs más hátra, meg kell mondanod neki, hogy szakítani akarsz.


Amúgy élni, a világot látni együtt is lehet, nincs gyereketek, úgyhogy bárhova lehet menni, bármilyen programot lehet szervezni, de te érezhetően nem akarod vele ezeket a dolgokat meglépni, szóval őt se ringasd illúziókba, mond el neki ezeket a legőszintébben.

2015. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%

"Most már tudom hogy tényleg örökre együtt leszünk! "


Erdekes hogy egyszer mar komolyan megegetted magad, es ezt minden tovabbi nelkul leirod :)

2015. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!