Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vőlegényem elhanyagol, lehet...

Vőlegényem elhanyagol, lehet még minden a régi?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt és május végére tervezzük a házasságot. Végig mellette voltam az egyetemi évei alatt, normális kapcsolatunk volt, alig veszekedtünk.

Tavaly óta tanárként dolgozik, és az elején mindig áradozott, mennyire imádja a munkáját, mennyire normálisak az emberek stb. De 2 hónapja folyton fáradt, lehangolt, alig akar velem beszélni, jobban szeret inkább a barátaival lenni, 1 héten legaláb 1x későn jön haza. Nehezen tudom róla elképzelni, hogy van még rajtam kívül valakije, persze nem mondom, hogy néha nem fordult meg a fejemben... Egyszer egy beszélgetésünknél felhoztam, hogy mit csinál, amikor ilyen későn jön haza és akkor még én vagyok a rossz, minek kell ilyeneket kérdeznem, néha ő is jöhet haza későn. Vagy volt olyan is pont valamelyik nap, hogy hazaért, ismételten mondta, hogy milyen fáradt. Én felajánlottam neki, hogy akkor vegyen ki néhány szabadnapot, mert mostanában túl sokszor fáradt, hátha ez segíteni fog, de nemet mondott, mert ígyis sok dolgot kell csinálnia és egészen estig dogákat javított. Másnapra olyan volt, mint valami élőhalott, szóval ismét előhoztam, hogy itthon maradhatna pár napot, de megint nemet mondott.

Alig megyünk már együtt valahova, akármit is veszek fel a szex is elmaradozik, nem annyira érdeklődik felém. Mindig ígérgeti, hogy változni fog, ha bunkó módon viselkedik, általában bocsánatot kér. De mindezektől függetlenül még mindig elhanyagolva érzem magam és nem tudom, hogy tehetnék mindent a régivé.


2015. máj. 14. 02:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem irtad hogy hol tanit.

Altalanos isk,kozep isk,esetleg egyetem?

Egy tanar munkaja nehez,SZELLEMILEG. Az agya lefarad napi 8-10 orat beszelni....

Ha megszokja akkor mas lesz,mint irtad nem olyan reg tanar,ezert hamar lefarad,elfarad,kimerul.

Ha tudsz segits neki a dogak javitasaban. tegyen eled 1 mintat es aszerint javits,hamarabb vegeztek :)

Nekem is volt ilyen esetem: A volegenyemnek uj munkahelye lett,napi 12 oran keresztul szolgal ki,es foz. Megterhelo... az elso 3 honapban mindig csak aludt volna... De miutan megszokta jobban birja a "tempot" neha most is faradt belatom,de nem annyira mar mert megszokta. Varjatok meg 1 kicsit,hatha javul. Adj neki par honapot. Es ha a barataival megy mond hogy mesz te is addig is egyutt vagytok.

2015. máj. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


A heti egy kimaradás nem gond. Te is megteheted.


A baj itt van: "Alig megyünk már együtt valahova, akármit is veszek fel a szex is elmaradozik, nem annyira érdeklődik felém. Mindig ígérgeti, hogy változni fog, ha bunkó módon viselkedik, általában bocsánatot kér. "


1. "ALig megyünk el valahova"

Ez nagy gond. Nekem a párommal hetente min. 1 közös kimenős programunk van. Én is igénylem és ő is.


2. " akármit is veszek fel a szex is elmaradozik" Nos, a te korodban, még tréning ruhában is "illik" megkívánni.



3. "hogy változni fog, ha bunkó módon viselkedik, általában bocsánatot kér" Na ez a legsúlyosabb! Bunkó módon viselkedik?? Tőlem emiatt 1x lehet bocsánatot kérni.


Nem akarok beleszólni az életedbe, de talán olyan férfit kéne keresni, aki megbecsül és akivel van közös összhang.

2015. máj. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy csak a munak muatt van túlfáradva, esetleg kiégve, de lehet az is, hogy valakit megismert, akihez közelebb került, mint kellene.


Mindenképpen várnék az esküvövel, mert ha nem jvaul rövidesen a helyzet, akkor vége lesz a kapcsolatotoknak, és egy együttélésböl könnyebb kileni, mint egy elsietett házasságból.

2015. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen, ilyen rövid kapcsolat után nem kéne így lennie. :/ Próbálj meg komolyan leülni és beszélni vele, hogy ennek nem lesz jó vége, esetleg azt is elhinthetnéd, hogy így nem biztos, hogy össze kéne házasodnotok. Az a baj kapcsolatokkal, hogy egy idő után valamelyik fél magától értetődőnek veszi, hogy a másik mellette van. Holott ez közel sincs így. Te amúgy kimutatod a szereteted felé? Próbálsz a kedvében járni?
2015. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is tanár. Évközben nagyon jó órarendje szokott lenni de ilyenkor mikor érettségi és tanévzárás van ő is mindig fáradt és lehangolt. Ilyenkor ha akarna se tudna szabit kivenni. Értsd úgy,hogy bár 15 éve javít érettségiket annyira precízen kell és annyira olvashatatlan néha,hogy egy javítás 3 óra. És van belőle 30. Szóval ha más nem akkor az év végi feleletek,dolgozatok,vizsgák is kimeríthetik. Légy türelmes. Mi már megszoktuk,hogy 2 hónap ilyen aztán pihenés. Mivel írtad,hogy kezdő tanár így neki duplán nehéz.
2015. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen az élet, amikor az ember munkába jár.
2015. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Én mikor befejeztem az egyetemet és elkezdtem dolgozni, ugyanígy voltam. Szokni kellett a mindennap fél 5-ös felkelést, ráadásul az elején többször bent is maradtam, 10-12-16 órákat is dolgoztam, valamikor szombat-vasárnap is.

Az első pár hónapban kimerült voltam, hétvégén a házimunka után legszívesebben semmit nem csináltam volna, csak pihenni akartam, a fáradtság miatt feszültebb is voltam.

Aztán ahogy belerázódtam, ez megváltozott, egyre jobban hozzászoktam, már minden a régi. Nekem mondjuk tolerálta ezt barátnőm, bár nem mondom, hogy nem volt konfliktus egyszer sem.


Biztos nála is hasonló van, szerintem legyél vele türelmes. Bár ha tanár, akkor itt van neki hamarosan a nyári szünet, ha ezalatt az idő alatt is el fog hanyagolni, akkor már más a helyzet.

2015. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy fedél alatt él két ember akkor az a minimum, hogy az egyik tudjon arról, hogy a másik hol kóvályog késő este. Úgy gondolom ez alap. De ha meg egyenesen rákérdeznek akkor meg végképp elmondom, ha együtt élek valakivel akkor számít rám a másik, ha lesz@rom mert annyira szabad vagyok, akkor minek együtt élni? Akkor szimpla járásos párkapcsolat kell.


Nem kétlem, hogy leterheli a munkája, elvégre ahogy értem, ez az első munkahelye és a kezdeti lelkesedés meg tanár úrazás után jött a fekete leves is, szóval szerintem is várd meg a nyári szünetet aztán ha azalatt sem változnak a dolgok, akkor komolyan ülj le vele beszélgetni.

2015. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon jó kapcsolat lehet a tiétek, ha 2 hónap stressz/lehangoltság tönkreteszi.


Édes istenem, nem látod, hogy a vőlegényednek a támogatásodra, megértésedre lenne szüksége, nem arra, hogy nyaggasd, hogy mikor mentek már valahova, mikor dugtok már egy jót, mikor ez, mikor az, miért ez miért az, és nem arra, hogy abszurd ötletekkel traktáld (tanévben ha akarnak sem vehetnek ki szabadságot, csak nagyon kivételes esetekben, nyomós indokkal).


Ahogy írta már valaki, közeledik az év vége, lehet érettségiztet is vagy felkészít. De ha nem is, ez akkor is egy fokozottan kimerítő időszak mind a diákoknak, mind a tanároknak. Ráadásul látod, hogy estig dolgozik otthon is, de nem tudsz megértő lenni vele....

2015. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Megérteni azt lehet, akinek van kicsi szája és kinyitja, hogy elcsicseregje, hogy mi a pálya...


Nyaggatni valóban nem kell, nők néha teljesen kibuknak amikor a csávónak nincs nagyon kedve prücskölni mert éppen nehezebb időszaka van, nem értik meg, hogy egy férfi nem tudja megjátszani a hú de jó a szex dolgot, vagy ott van fejben és élvezi és áll a cerka vagy nem.


De az sem oké, hogy mindenféle proaktivitás nélkül csak úgy kimaradozik meg állandóan lehangolt, letört, ezt a másik fele kommunikálni kell, az okokat, hogy a másik megértő lehessen.

2015. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!