Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "neveljem" meg a...

Hogyan "neveljem" meg a vőlegényem öccsét?

Figyelt kérdés

A vőlegényem öccse velünk lakik, azt most nem szeretném kifejteni, hogy miiért. 23 éves,de hihetetlenül idegesítő tud lenni néha. A konyhában mindig felfordulást hagy, reggelente mosatlan tányérokkal, tojáshéjjal, csupa olajos padlóval találom szembe magam. Nem mosogat el még egy poharat sem. A szennyesét szétszórja a lakásban, a frissen mosott ruháit sem képes elpakolni. egész nap a gép előtt ül, zenét hallgat, filmet néz.Szinte semmit sem segít, a szobáját talán 1 héten egyszer kitakarítja. A párom egész nap dolgozik, én is dolgozom, hulla fáradtan esek haza de még takarítanom kell, mert a lakásban mindenhol felfordulás van. A párom öccse nagy ritkán elmegy dolgozni, de pénzt sosem ad haza. Mi vásárolunk be mindent, a telefonját mi fizetjük. Már megemlítettük neki párszor, hogy ez nem állapot, változtatni kéne a dolgokon. Ilyenkor besértődik természetesen, csapkod, durrog. Mindig mindenkinél okosabb akar lenni, szó szerint lenézi a másikat. Kezd egy kicsit idegesítővé válni, hogy bármit mondok azt ő felülbírálja. Nem sokáig fogom ezt bírni, már nem egyszer összevesztünk miatta a vőlegényemmel. Engem nem zavarna, csak vegye ki a részét ős is a háztartásból, ne csak el kelljen tartani. Hogy nevelhetném meg?


26/N


2015. jan. 20. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Pároddal kellene erről komolyan beszélni, és ultimátumot adni az öccsnek.

Erre fog rámenni a kapcsolatotok, ha nem léptek időben.

Itt más sajnos nem fog segíteni egy ilyen "embernél" mint az ordibálás, ajtócsapkodás, esetleg verekedés, sajnos nektek kell most megnevelni, elég keményen.

2015. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

23 éves embert te nem fogsz megnevelni.

Ha a vőlegényednek nem zavaró ez a helyzet, akkor kénytelen vagy továbbra is elviselni az öcsikét. Na, meg gondolkodni azon, akarod-e így a vőlegényedet hosszú távon?

2015. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben laktok?Az mégis furcsa,hogy veletek él, és csak kihasznál benneteket.
2015. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A páromat is idegesíti. Már nem egyszer megkért, hogy ne csináljak semmit az öccsének, majd csak észre veszi magát. Saját házunk van.
2015. jan. 20. 12:14
 5/22 anonim ***** válasza:
2%
gondolom, te költöztél hozzájuk... ellenkező esetben nem értem, miért van veletek, ez lenne az egyetlen elfgoadható ok az együttélésre. Márpedig ha ő van otthon, akkor bármennyire is dühítő, ez van. HA nem teszik, keress más lakást.
2015. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Költőnő? ***** válasza:
100%

ha semmiylen jogcímen nem tartózkodhat ott, mert a ti saját vackotok, akkor ki kell rakni. Aszta majd csapkodjon a híd alatt, meg telefonálgasson ott.

Hihetetlen milyem emberek vagytok, én nem tűrném.

ps.: 23 éves "felőtt" embert nem fogsz tudni megnevelni.

Kirakni persze nem fogjátok... Nos.

Netre jelszó, teló nem fizet. Aszt majd szépen lassan rázizzen.

2015. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 kovpet ***** válasza:
100%
"My way or the highway..." ha nem alkalmazkodik, húzzon a vérbe, senkinek nem fog hiányozni.
2015. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Simán kib..sznám röviden.


Közölném hogy van 30 napja, ennyi idő alatt talál albérletet, ha letelt a 30 nap, akkor repül. Egyéb ultimátumokat nem adnék. Olyan sem lenne hogy engedek neki, mert akkor az életben nem fogja komolyan venni a szavaim.


Én legalábbis ezt tenném, mivel tudom milyen egy ilyen idegesítő emberrel együtt lakni.


De az alap, amit előttem írtak, hogy internet letilt, tv letilt, telefon letilt, kaját nem kap. Csapkod, durrog, hagy csinálja, majd megunja.

2015. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"A võlegényem öccse velünk lakik,azt most nem szeretném kifejteni, hogy miiért"


Ez mond valamit,talán a szülõké lehet a lakás?

2015. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért lakik veletek? Menjen albérletbe, vagy vissza a szüleihez. Ne fizess neki semmit. Keressen munkát, dolgozzon. Én biztos nem fizetném ki neki a telefont és az egyéb dolgokat. Nem tűrnék meg egy ilyen ingyenélőt.
2015. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!