Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista szülők felnőtt...

Alkoholista szülők felnőtt gyerekei hogy boldogultok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olvastam egy érdekes cikket, amiben azt fejtegették, hogy az alkoholista szülők gyermekeinek milyen "öröksége" van... ezek kb.


Problémát jelent nekik, hogy az életben mi tartozik a normalitás és mi a betegség körébe. Figyelik saját reakcióikat, hogy vajon azok egészségesek-e. Nehézségbe ütközik számukra, hogy egy kigondolt nagyobb tervet elejétől a befejezésig végigvigyenek, s közben ne kedvetlenedjenek el. Önmagukat hajlamosak túlságosan komolyan venni, gyakran ostorozzák és kifejezetten kíméletlenül ítélik meg saját magukat. A környezetből állandóan elismerésre és pozitív megerősítésre vágynak. Munkájukban vagy nagyon felelősségteljesek, vagy linkek és nemtörődömek.


Nehezen lazítanak, nem tudnak önfeledten pihenni és szórakozni. Kifejezetten problémáik vannak a párválasztásban, és komoly nehézségekkel küszködnek az intim kapcsolatok terén. Nagyon hűségesek és kitartóak még akkor is, ha napnál világosabban meggyőződtek arról, hogy hűségüket a másik nem érdemli meg. Kapcsolataikban impulzívak, amivel rengeteg zűrzavart okoznak. Ezek eliminálásához sokkal több energiát használnak fel, mintha korábban megfontolták volna viselkedésüket.


Nagyon nehezen bírják azokat a változásokat, amelyeket nem tudnak kézben tartani és irányítani. Akkor is hazudnak, félnek a valóság feltárásától, ha negatív következmények nélkül is könnyen meg lehetne mondani az igazat. Általában úgy érzik önmagukról, hogy mások, mint a többi ember, és ezt folyamatosan leplezni igyekeznek.


Rám ez maximálisan illik, és leginkább az impulzivitással küzdök, évek óta nagyon keményen, de eddig nem sok eredménnyel. Pszichiátriai gyógyszereket nem szeretnék szedni... van akinek már sikerült ebből az ördögi körből kijönnie? Hogyan?


2015. máj. 17. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igazából sosem gondoltam, hogy a gyerekkorom miatt vagyok ennyire ilyen, hogy sosem tudom magam jól érezni meg ilyenek, de a leírtak alapján lehet, hogy ebben gyökerezik.

De már 25 éves vagyok, ez soha nem lesz jobb? így kell az egész életem leélnem?

2015. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Költőnő? ***** válasza:

nekem a magadért alapítvány, a "hely" nagyon sokat segített. Aki pesti annak saját érdekében "kötelező".

Ezek a pontok pedig az aca könyvből vannak.

2015. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én 35 vagyok és csak pár éve igazán rossz a helyzet, hogy itthon maradtam a gyerekekkel és kicsit "kicsúszott" a lábam alól a talaj, pl. nem tudok visszahelyezkedni és ez hihetetlen feszültséget generál bennem. Apám a rendszerváltás idején indult meg meredeken a lejtőn amikor elvesztette a munkáját és már nem volt fiatal, és mindenhova "próbaidőre" vették fel feketén vagy minimálbéren, vagy mindkettő egyszerre, majd a próbaidő utolsó napján elküldték valami mondvacsinált indokkal. Én most a gyerekek miatt nem kapok munkát...kicsit olyan mint ha az ő megoldatlan problémáját örököltem volna és most nekem kell megoldanom.. Én nem menekülök az alkoholba (bár nagyon fiatalon, miután mindkét szülőmet elvesztettem volt egy gyógyszerfüggő korszakom, ezt épp "miattuk" tudtam egyik napról a másikra abbahagyni, mert már tudtam hova vezet és ezt nem akartam..)


Érzem és tudom hogy nem kell ennek mindig így lennie csak a megoldást nem tudom... korábban jártam pszichológushoz vagy egy évig, de nem jutottam vele sehová.. mármint jósokmindent kibezséltem magamból de megoldást nem találtam pl. az impulzivitásra, mai napig felcsattanok apróságokon és ilyenkor nagyon durván meg tudom bántani a környezetemet, ami a legjobb párkapcsolatot is kikezdi hosszútávon pl.


és ezt az UFO érzést is szívesen elhagynám,tényleg igaz hogy úgy érzem nagyon más vagoyk mint a többség, ami annyiból igaz is, hogy nagyon nehezen nyitok mások felé... én mindenkiben a jót látom, mégis mindenkiról azt feltételezem, hogy a legsötétebb oldalamat látja kizárólag... Amit ezért igyekszek takargatni... így viszont nem adom önmagam... tehát az önfeledt lazítás és szórakozás itt meghiúsul...


Plz. jöjjön valaki aki nem 18-20 éves hanem már 30+ és valaha voltak ilyen problémái de ma már nincsenek... és tudja mi a megoldás kulcsa...! :p

2015. máj. 21. 21:48
 14/14 Költőnő? ***** válasza:
www.magadert.hu
2015. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!