Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik azt gondolják, egy...

Azok, akik azt gondolják, egy gazdag családban felnövő gyerek nem kap elég szeretet! Mégis, honnan jön ez?

Figyelt kérdés

Szerintem ez rettenetesen buta gondolkodásmód, és csak a szegények nyugtatják vele magukat.

Persze, én is láttam már olyat, hogy a gazdag szülő azt hiszi, azzal, hogy mindent megvesz a gyereknek, a szeretetet is elintézi, de szegényt is eleget láttam, akik nagyjából sz**nak a gyerek fejére.


Nemrég olvastam itt egy választ, onnan jutott eszembe. Saját példámon is tudom mondani, hogy azért, mert a szülők gazdagok, a szeretet sem marad el.



2015. máj. 20. 18:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
Gazdagoknál a szeretet általában pénzben nyilvánul meg
2015. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%

Aki valóban szereti a gyerekét az pénztől függetlenül próbál értelmes és normális embert faragni belőle. A gazdagoknak sokszor kissé megfurcsul a világnézetük, aztán az ilyenek gyerekei jönnek a gyikre 15 év múlva, hogy mennyire elcseszett az élete pedig jó családból származik ám.


Ez van, ennek ellenére bizonyosan vannak olyan jómódúak is akik ésszel nevelik a gyereket és nem pénzzel.

2015. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Ez függ a szülõktõl is .
2015. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Első, ez hülyeség.


Mindent meg tudsz adni a gyerekednek, ez igaz, de emellé magát őt sem hanyagolod el... Akiknek meg változik a nézetük a pénztől, azok minden bizonnyal nem voltak rá felkészülve, esetleg szegény családból jöttek és azt hiszik, most hogy van pénz, övék a világ...

Nem feltétlenül ez a normális.

2015. máj. 20. 19:03
 5/26 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy hülyeség és fogalmam sincs hol hallottad, mert nekem senki nem mondott ilyet. Az nem a pénztől függ, hogy valaki foglalkozik-e a gyerekkel, vagy sem. De ha jobban belegondolok, mondjuk ahol anyuka nem is dolgozik, mert van pénz, ott többet tud foglalkozni a gyerekkel, szóval akárhonnan nézem hülyeség.
2015. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem gondolák komolyan csak ezzel vígasztalják saját magukat "nálunk legalább szeretet van". Meg a gyereknek is oda lehet ezt vágni, ha kér valamit, amit nem tudnak neki megadni és a gyerek emiatt elkeseredik "hát jobban örülnél, ha minden szart megvennénk neked, de közben le sem tojnánk téged?!".
2015. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Én tudom, hol olvastad, ott is megírtam, hogy pénz és szeretet nem zárják ki egymást, ezzel csak a a szegények vigasztalják magukat.
2015. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Az, hogy mindent megtudsz adni és mindent meg is kell adni két külön dolog.
2015. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy a szegények ezzel vígasztalják magukat, de attólmég van alapja. Én mindig mindent megkaptam, amire csak szemet vetettem, mert volt pénzünk. De nem a fáról szedtük, apám 2 munkahelyen dolgozott meg érte, anyám mondjuk csak egyen. Apámat általában heti 2 napot láttam, mert csak napközben volt 2-3 órákat otthon két munka között. Ma már tudom, hogy szeretnek, de 13 évesen még depressziós voltam, hogy engem nem szeretnek otthon.

Nem mondom, hogy ez mindig így van, de van alapja annak, hogy így terjedt el.

2015. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
A szülőktől függ, kap-e a gyerek szeretetet vagy sem, ez a vagyontól független. Gondolom, sokan abban a sztereotípiában gondolkodnak, hogy ha van pénz, nincs szeretet, és a szegénységben jobban összetart a család. Egyébként ez nem így van, én láttam már többféle variációt is a környezetemben.
2015. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!