Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik azt gondolják, egy...

Azok, akik azt gondolják, egy gazdag családban felnövő gyerek nem kap elég szeretet! Mégis, honnan jön ez?

Figyelt kérdés

Szerintem ez rettenetesen buta gondolkodásmód, és csak a szegények nyugtatják vele magukat.

Persze, én is láttam már olyat, hogy a gazdag szülő azt hiszi, azzal, hogy mindent megvesz a gyereknek, a szeretetet is elintézi, de szegényt is eleget láttam, akik nagyjából sz**nak a gyerek fejére.


Nemrég olvastam itt egy választ, onnan jutott eszembe. Saját példámon is tudom mondani, hogy azért, mert a szülők gazdagok, a szeretet sem marad el.



2015. máj. 20. 18:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

"mert volt pénzünk. De nem a fáról szedtük"

Dehogynem. Miből készül a pénz? Papírból. Hát a papír miből készül..?Na ugye :D

2015. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%
Az en teoriam szerint, a szulok azert gazdagok mert rengeteget dolgoznak. Emiatt nem jut annyi idejuk a gyerekre sem a csaladra vagy otthon lenni amennyi kellene. Igy jobb hijan legalabb penzt adnak nekik, ha mast sajnos nem tudnak.
2015. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
pl. egy szegény nem tudja megfizetni,hogy bébiszittere legyen, egy gazdag viszont igen.Van ahol a bébiszittert a gyerek jobban ismeri,mint a szüleit.Itt hol van szeretetadás,amikor azt sem tudja a gyereke,hogyan fejlõdik,tisztelet a kivételnek.
2015. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

"Az en teoriam szerint, a szulok azert gazdagok mert rengeteget dolgoznak"



Ehhez mit szólsz kérdező?:-)))

2015. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
Ja, mert a szegények nem dolgoznak? Dehogynem, még szerintem többet is. Én most már nagyon keveset, szinte hobby szinten dolgozom. Van időm a gyerekre. Igen, elhalmozom játékokkal, amivel közösen is játszunk. Szerintem ez nem pénz függvénye.
2015. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok benne biztos, hogy pontosan ezt olvastad. Ha jól tippelek, az a bizonyos válasz arról szólt, hogy sokak hiedelmével ellentétben a gyereknevelés nem az anyagiakon múlik, és egy végtelenül primitív, sértő, elképesztően ostoba hozzászólásra reagált.


A szülői szeretet sem az anyagi körülményeken múlik. Aki szegény, annak meg sokkal égetőbb és fontosabb dolgai vannak, mint hogy ezzel "nyugtatgassa" magát. Szerintem konkrétan lesz@rja, hogy a gazdag szülő mennyi szeretetet ad a gyerekének, normális ember a saját feladataival foglalkozik, ez esetben azzal, hogy a lehetőségeihez mérten meg tudja adni mindazt a gyerekének, ami a boldogulásához szükséges. És ez nem feltétlenül mérhető pénzben:-)


Csak azt nem értem, hogy aki "gazdag" családból származik, szeretetet is kapott, az mit nyűglődik itt a GYK-n? Miért kell bizonygatnia, hogy ő gazdag, és ezen túl is mindene megvan?


És ha ilyen szerencsés, miért érzi szükségét annak, hogy belerúgjon egyet a nála kevésbé szerencsésekbe? Végül is az, hogy ki mennyire pénzes családba születik, csak szerencse kérdése, ő maga semmit nem tesz ezért:-) Vagy mégis előfordulhat, hogy empátiát nem sikerült magába szívnia a neveltetése során?

2015. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%
Van az a mondás, hogy az idő pénz, a pénz idő. Ez így van. Amíg kevés munkával keveset kerestem, ugyan több szabadidőm volt, de nem is tudtam rendesen kihasználni. Ha el akar az ember menni moziba/strandra/állatkertbe/kiállításra stb. ahhoz mind fizetni kell. CSak az ingyenes dolgok maradtak, mint séta, olvasás, talán még sütés. Amióta viszont sok pénzért sokat dolgozok (van hogy 7 napból hetet!) időm nincs kikapcsolódni. Szóval, hiába szereti az ember a gyerekeit, ha csak 1-2 órát látja őket egy nap, mert a gyerek nem fogja érzékelni.
2015. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
15%
szerintem inkább az a lényeg, hogy a szülő anyagiaktól függetlenül képes OKOSAN szeretni a gyerekét (tehát nem csak babusgatja, kényezteti , hanem jó tanáccsal látja el vagy akár le is szidja[persze csak indokoltan, és következetesen] ha szükséges, mert jobb esetbe' a szülő "tanítja élni" a gyereket)
2015. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%
Egy szegény családban is nőhet fel gyerek szeretet nélkül, ugyanúgy, ahogy ez egy gazdag családban is megeshet. Szűk látókörből fakad ez a gondolat is, és vannak még ilyen bölcseletek.
2015. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%
Aki egész nap gürcöl (mindegy mekkora pénzért), csak hogy még több legyen, az kimarad a gyereke életéből. Pusztán annál az egyszerű oknál fogva, hogy nincs ott, amikor kéne.
2015. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!