Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért él még mindig ez a...

Miért él még mindig ez a sztereotípia, hogy a szegény családoknál hatalmas a boldogság és a szeretet, a jómódú, tehetősebb, vagy gazdag szülőknél meg csak a pénz van, szeretet nincs?

Figyelt kérdés

Szerintem a legtöbb szegény ezzel akarja nyugtatni magát,hogy náluk legalább szeretet van.

Nem szégyen ha valaki szegény,de ezt a párhuzamot nem értem.


2013. aug. 18. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Én se. :D
2013. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel vigasztalják magukat, lehet a szomszéd kisgyereke megy táborba de nálunk szeretett is van kisfiam.
2013. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszik szeretettel majd jóllakik a gyerek.
2013. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Habitus kérdése, nem annyira az anyagi helyzeté. Túl gazdagnak sem lehet akkora öröm lenni. Szegénységben a pénztelenség okoz állandó konfliktust, ha valaki nagyon gazdag, akkor pedig a pénzforrás miatti aggódás, munkával járó felelősség nyomaszthatja.
2013. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel vígasztalják magukat. Ugyanaz, mint a szegeny fiú, aki jóképű és szereted kontra gazdag, aki csúnya, öreg és és utálod:)

Nekünk volt szegnyebb és gazdagabb periódusunk is, de ugyanúgy szerettük egymást mindkettőben, de persze boldogabbak voltunk mikor jól ment a szekér. Aki azt mondja, hogy boldogabbak a szegenyek, csak emrt szegenyek az hazudik.

2013. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez pont fordítva van általában. Legalább is mi inkább szegények vagyunk és a szüleim állandóan veszekednek, nincs olyan nap, hogy ne lenne ordibálás, egymás szidása, stb. És szerintem ők se lennének ilyenek, ha nem nehezedne rájuk ennyi minden, a munkahelyi stressz és az, hogy egy csomó elmaradásunk van, meg minden...én úgy vettem észre, a gazdagabb családból származó ismerőseim több szeretetet kapnak otthon, türelmesebbek a szüleik is, mint mondjuk velem..persze lehet, én látom rosszul a dolgokat..

16l

2013. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, ha az itt adó válaszadók és a kérdező is egyetért,hogy ez hülyeség akkor ki a ménykű pontoz le mindenkit? :D
2013. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Én még nem hallottam ilyen párhuzamot vonni senkit. A második mondatodnak, hogy a(z egyes) szegényebb családokban igaz, hogy nincs nagy jólét, de van szeretet, nem az jelenti, hogy rögtön ugrani, meg védekezni kell, hogy "miért, tán a gazdagoknál nem lehet?", hanem azt, hogy anyagilag valamivel nehezebb körülmények közt is élhet boldogan, szeretetben egy család és lehet Embert nevelni.

Természetesen vannak szegény és gazdag családok is, ahol nincs igazán szeretet, meg olyanok is, ahol van, ez nem anyagi helyzettől függ.

2013. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

19:31

Lehet idetévedt valaki, aki azokra a kérdésekre, hogy miért lenne baj szegényen szülni, fanatikusan adja a válaszokat, hogy jobb éhezni és nélkülözni, mint nem is létezni :) :)

Vannak ilyenek. Az elmúlt napokban nem egy ilyen kérdés volt, de ott is a segélyes levők, a GYES-t kapók és a minimálbéresek pörögtek a legjobban, hogy nem baj, ha szegények, meg egész héten krumplit eszik a gyerek és turkálóból öltöztetik, de ők legalább szeretik..

Fogalmuk nincs, hogy jobb életszínvonalon ez mennyivel könnyebb.

Mi nagyon szegények voltunk, most pedig jómódban élünk, és a szeretet kimutatására is jobban van ideje, energiája a szüleimnek.

Különben is jobb egy Audiban sírni, mint biciklin :)

2013. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Már megint kezded kérdező? Mi kell ahhoz, hogy végre lepattanjál a témáról?
2013. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!