Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek hogy ne féltsem...

Mit tehetek hogy ne féltsem betegesen a szüleimet?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Túlmentem egy két dolgon, rengeteg kapcsolatom volt. Barátoknak és az aktuális páromnak éltem mindig is, szüleimet mellőzve, de ők mindig mindenben támogattak engem, és csak tűrtek. Utóbbi két évben nagyon jó viszonyba kerültem velük. Nemrég viszont felbomlott egy három éves kapcsolatom, ami igen megviselt. Valahogy nem érdekelnek egyáltalán barátok sem, csak a családom lett a legfontosabb az életemben. Még a céljaimnál is fontosabb az ő egészségük. Nagyon késői gyerek vagyok, ők már nyugdíjasok, és sok egészségügyi problémájuk van. Még mindig gürcölnek ettől függetlenül hogy a seggem alá rakjanak mindent. Mostanában iszonyúan szorongok hogy mi lesz velem nélkülük.Mindig is egy elkényeztetett gyerek voltam, de magam is megállom a sarat ha kell. Csak zavar már hogy állandóan rájuk gondolok, és féltem őket és magamat.
2008. aug. 31. 01:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, régóta nem kérem a támogatásukat, dolgozni is eljártam hogy segítsek itthon, de ők nem fogadnak el soha semmi "hálát", mindig csak adnak.
2008. aug. 31. 01:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha tudatosan élsz, és arra figyelsz, hogy ne legyen semmi bajuk.Most ez tölti ki az életedet.Ha találsz majd olyan dolgot, ami eltereli a figyelmedet, kicsit könnyebb lesz.De ha nagyon zavar, nem tehetsz mást, mint hogy kényszeríted magadat, arra hogy eltereld a figyelmedet róluk.Szerintem viszont örülnének, ha tudnák, hogy mennyire aggódsz miattuk, hiszen így tudják, hogy szereted őket, és érzik hogy szükséged van rájuk. Főleg, hogy régebben nem szenteltél nekik elég figyelmet.
2008. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép és helyes dolog hogy szereted és tiszteled a szüleidet. Ez tök jó!


De fel kell arra készülni, hogy valamikor, előbb-utóbb az emberek (a szüleid is, te is) meghalnak. Szembe kell nézni ezzel a ténnyel és keresni erre egy választ.


Én ezt Istenben és Jézus személyében találtam meg, a Biblia olvasása közben.


Mindenképpen próbálj felnőni (férj, hivatás, saját lakás, saját életcél) mert úgy még a szüleidnek is jobban tudsz segíteni, ha a te életed stabil.


És maradj mindig ilyen őszinte magadhoz, mint most vagy, mert ez egy remek tulajdonság! Hosszú idő óta ez az egyik legszimpatikusabb kérdés, amit olvasok.

2008. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tejóég, pedig még szégyeltem is magam. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2008. szept. 1. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!