Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokás (? ) búcsúbeszédet...

Szokás (? ) búcsúbeszédet mondani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járatos az ilyenekben (szerencsére). A gyászoló gyereknek (24éves, de a szülei haltak meg)kell búcsú beszédet mondania a temetésen? Nem akarok bunkó lenni, csak nem tudom, mi a szokás. Félek, hogy ha mond, végigsírja.
2010. febr. 26. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ha van olyan amit mégis közölnétek akkor a pap szokta mondani/felolvasni, hogy búcsúzik ezektől és ezektől, estleg x évig itt dolgozott stb.
2010. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szokás beszédet mondani,legalábbis én voltam sajnos pár temetésen,de egyiken se mondtak búcsúbeszédet a hozzátartozók.
2010. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam egyen, ott mondtak búcsúbeszédet. Egy távolabbi rokon olvasta fel, mert a közeli hozzátartozók nem voltak olyan "állapotban" :(((
2010. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Szerintem sem jó ötlet, hogy ő mondjon beszédet.
2010. febr. 26. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét eset lehetséges, de nem kötelező búcsúbeszédet mondani. Ha nem szeretnétek, akkor lehet a pappal is beszélni, elmondani neki, hogy miket gondoltok a halottról, és ő beleszövi a saját beszédébe ha ezt kéritek.
2010. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás, de ami a családnak jó. A közeli családtagok általában nem tudnak megszólalni, de egyik barátom pl. egy hegedűdarabot játszott el az apukája temetésén, az nagyon szép volt.
2010. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de ha valamit nagyon szeretne elmondani, akkor megteheti.
2010. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Ha gondoljátok akkor a pap is mondhatja, vagy ha nem egyházi temetés lesz akkor az önkormányzattól kirendelt is tudja mondani, hacsak valaki más rokon nem vállalja el. (ezt csak azért írtam mert nem mindig pap temet, valaki ha nem vagy vallásos akkor nem feltétlenül szükséges)

Nálunk nem szokott lenni, nem feltétlenül szükséges

2010. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szokás, de lehet, ha a hozzátartozó úgy akarja.
2010. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha nem egyházi temetés lesz akkor az önkormányzattól kirendelt is tudja mondani"


Ilyen nincs! Az önkormányzattól nem rendelnek ki senkit egy magánszemély temetésére!

Ha polgári temetés van akkor a temetkezési vállalkozó biztosíthat egy ceremónia mestert aki beszédet mondhat külön díjazásért. A hozzátartozóknak nem kell beszédet mondania.

2010. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!