Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokás (? ) búcsúbeszédet...

Szokás (? ) búcsúbeszédet mondani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járatos az ilyenekben (szerencsére). A gyászoló gyereknek (24éves, de a szülei haltak meg)kell búcsú beszédet mondania a temetésen? Nem akarok bunkó lenni, csak nem tudom, mi a szokás. Félek, hogy ha mond, végigsírja.
2010. febr. 26. 13:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha nem egyházi szertartás lesz,akkor meg lehet kérni akár ismerőst is h elmondja a bucsuztatót,de vannak emberek akik ilyennek foglalkoznak.

Apám temetésén késett a bucsuztató személy,már ugy volt,h nekem kell elmondani,képes lettem volna...temetés után nálunk volt halotti tor,ott mondtam egy kisebb fajta beszédet. Nagyon nehéz volt,de valahonnan akkora lelkerő szállt meg,h képes voltam mindenre.De ha szeretne,mondjon beszédet,mert utána egy életen át bánni fogja,h más tanácsára nem tette meg. ha az ismerődőnek erre van szüksége,h el tudja engedni a szüleit,akkor nem szabad meggátolni benne.

2010. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!