Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy muszáj volt olyan helyre költözni, ahová nem akartatok? Hogy bírtátok ki?

Figyelt kérdés

Olyan helyzet adódott az életünkbe, hogy menni kell. Az okokba most nem megyek bele, a lényeg annyi, hogy nincs más választásunk. Ezer variáció merült fel, de nincs más megoldás.

Most nagyon jó helyen lakunk, a barátaink, a család itt vannak nagyon közel. Munkahelyre is 15 perc alatt beérek.

Most ki kell költöznünk a város szélére, szinte a semmi közepére.

Szeretem a nyüzsgést, szeretem, hogy munka után rengeteg időm van, tudunk programokat szervezni estére, állandóan mehetnékem van, és meg is tehetem, mert van rá időm, és hamar hazaérek. Minden itt van közelben.

A költözéssel plusz 1 óra utazás hozzáadódik az életünkhöz reggel és este. Mire hazaérek a munkából kb fürdés, vacsora, alvás... (máskor is laktunk már hasonló távolságra mindentől, bár az egy ici-picivel közelebb volt, úgyhogy megtapasztaltam.)

Ott a környéken nincs senki, családdal, barátokkal találkozni minimum 1-1,5 óra utazás. Korábban kell kelni reggel, tehát este korábban kell lefeküdni, mert a munkahelyünkön nem engedhetjük meg magunknak, hogy hulla fáradtak legyünk.

Úgy érzem, teljesen elszigetelődünk a barátoktól, családtól.

Ott nincs semmi csak egy közért, egy posta és egy gyógyszertár...

Egyszerűen nem bírom elviselni a gondolatot, hogy ezt muszáj meglépni, és napok óta csak sírok.

Nyilván vannak előnyei is, amiket látok is, de nem tudják eléggé kompenzálni ezeket a hátrányokat.



2015. máj. 29. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Meg lehet szokni hidd el. Bàrcsak a helyedbe lehetnèk. Falusi làny voltam, ès mikor fèrjhez mentem, nagy vàrosba költöztem. A mai napig is a csendre vàgyom, de mègis jol èrzem magam itt is.
2015. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten hasonló helyzetben vagyok. 8 éve költöztem külföldre párommal. Nem azért, mert hú de szerettem volna külföldre költözni, csak épp ez tűnt a legjobb megoldásnak. Sok előnnyel járt. Több előnnyel, mint hátránnyal, de a hátrányokat nap mint nap szenvedem. Nincsenek barátaink, nincs senki, akive összejárhatnánk. Nincs itt a család, évente egyszer találkozunk velük. Nem tudok olyan kajákat enni, amikre vágyom. Nincs semmilyen segítségünk, magunkra vagyunk utalva. (Néha napján jó lenne egy nagyszülő:D)

Annyi a különbség, hogy mikor megtettük ezt a lépést, akkor még nem éreztem a hátrányait a kiköltözésnek, de nem kellett sok idő és elkezdtem érezni a súlyát.

Neked van esélyed rá, hogy valaha visszaköltözz arra a helyre, ahonnan el kell menned. Összeszeded anyagilag magad és visszamész.

Nekem nincs, ha nem akarok kitolni a gyerekeimmel.

2015. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt, és nem az adott helyre és helyzetre koncentráltam, hanem a már következő lépésre koncentráltam, így könnyebb volt elviselni és addig is mig ott voltam, azt a helyet megszépíteni. Ez egy 8.kerületi fél komfortos lakásban volt.
2015. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt!Sokszor sajnos és sok-sok év szenvedés. De túléltem.


Nagyvárosban élek, itt alaphangon 1,5óra utazás, illetve 2 óra elmegy a szabadidőmből minimum egy nap a munka miatti utazás miatt. Ha hétvégén,vagy munka után még menni akarok valahova,akkor utána már tényleg szinte csak egy gyors zuhany és alvásra van idő.



Nem tudom milyen körülmények közé költötök, de a lényeg, hogy a lakás,amiben leszel komfortos és otthonos legyen számodra! Ha ez megvan,akkor mindegy milyen távolságok vannak, mert jó az a tudat, hogy legalább kényelmes és szép otthonod van.


Szörnyű, ha komfortnélküli, omladozó házban lakik az ember. Laktam ilyenben is,nagyon sok évig, és örültem, hogy elköltözhettem.


Koncentrálj arra, hogy ahova menni fogsz,abból hozd ki a legtöbbet.Kedvenc tárgyak,színek,textíliák, díszek bármi,ami neked tetszik,amiket szeretsz. Az, hogy barátokat szerezz a környéken pedig csakis rajtad áll. De 1-1 baráti találkozó miatt is hidd el érdemes lesz 1,5órát utazni :)

2015. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és a kedves szavakat!

Megpróbálok én is a következő lépésre összpontosítani, és arra gondolni, hogy ez csak egy átmeneti időszak.

Csak nagyon rossz érzés, hogy az elmúlt év költözései miatt már lassan nem tudom sehol otthon érezni magam... :( Mintha csak a levegőben lógnék évek óta...

2015. máj. 29. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért veszítenéd el emiatt a barátaidat? A barát nem csak akkor barát, ha bulizni kell menni vele, ez tulajdonképpen nem is igazán barát. A barát a bajban segít. Van telefon, akár mindennap felhívhatod a barátaidat, és beszélgethetsz velük. Azt hittem, amikor olvastam, mit írsz,hogy mennyire hiányzik a bulizás, hogy gyerek vagy. De egy felnőttnek komolyabb programjai is lehetnek, mint a barátokkal bulizni járni. Mi lesz,ha lesz gyereked? Akkor nemigen fogsz tudni bulizni. Inkább foglalkozz komolyabb dolgokkal, olvass például.
2015. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!