Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnék költözni otthonró...

El szeretnék költözni otthonról, mert már nem birom tovabb. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimmel élek kb 5éve.A szüleim elváltak még amikor kicsi voltam,anyu az kint van külfödön.

A helyzet itthon nagyon durva és ugy veszem észre,hogy,ahogy idősödöm egyre rosszabb lesz.Ezt ugy kell elképzelni,hogy ugy bánnak velem,mint egy rabszolgával.Mindennap takaritanom kell nekik ugráltatnak ,mindent meg csinálok nekik,ami magában nem is lenne gond,de mindennap sértegetnek,piszkálnak.Nagyon durva.A leg csunyább szavakat használjak.Egyik baratnőm sem felel nekik meg.Nem engedik ,hogy ott aludjak a baratomnál ,pedig már 20éves vagyok.A baratom sem tetszik nekik,mert idősebb nállam,de az előző baratom sem felelt meg nekik.Pedig mar 1éve együtt vagyunk.Ugy hivják,hogy az a "majom".Mindent elkövetnek,hogy szét mennyünk.Folyton veszekszenek velem,hogy hagyjam ott,sőt anyuhoz is ki akarnak küldeni külföldre es nem akarjak meg engedni,hogy vissza jöjek.Anyamhoz pedig nem akarok ki menni,mert ő sem külömb.Akármit elmondok neki,tovabb adja a mamáméknak pedig tudja,hogy kapni fogok.Hazudozik nekik,hogy nem tetszik neki sem,hogy a baratommal vagyok,nekem pedig mast mond,ő is ha itthon van ordit folyton velem.Ugy bánnak velem,mint egy kutyaval néha még meg is ütnek.De a mai nappal telt be a pohar,mert 2,3hete folyton kerdezgetik,hogy meg jött e a menstruacióm,mert ők félnek,ne ,hogy terhes legyek és ma meg jött és a mamam kényszeritett ,hogy mutasam meg neki,hogy tényleg meg jött,ez nagyon durva volt és nem akartam akkor meg visitozott meg majdnem meg vágott.Nap mint nap ez megy.Es elakarok menni inen.De tudom,hogy ha bejelenteném,hogy elakarok pakolni még pakolnám a dolgaim ütnének,csupálnának, és nem hagynák ,hogy elpakoljak.Nagyon nagy cirkuszt csapnának.Nem tudom,hogyan csinaljam,pedig nagyon oda szeretnék költözni a baratomhoz,mert ezt tenyleg nem birom.Már ideg beteg lettem ,folyton remeg a kezem es ideges vagyok.Szerintem még anyám is haza jönne és ő is cirkuszolna.


2015. máj. 3. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Édesapádhoz, másik nagyszüleidhez tudsz fordulni?
2015. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Van munkád? Van pénzed arra, hogy el tudj onnan menni?
2015. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van saját jövedelmed, szó nélkül pakolj össze, és költözz. Ha nincs és a nagyszüleid nyakán élsz, viharsebesen keress bármilyen munkát, mert így kissé jogosan várják el, hogy besegíts a háztartásba.
2015. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy, ha el akarsz költözni, elköltözöl. Senki sem tarthat vissza.
2015. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen már odamész, ahova akarsz. Csak akkor azzal számolj, hogy el kell látnod magadat. Mindennel, ami az élethez szükséges. Van jövedelmed? Netán pénzed? Gondold végig ezt az elmenetelt!
2015. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Azonnal pakolj össze és költöz a barátodhoz!

18elmúltál, saját akaratódból vagy ott úgyhogy a rendőrség nem tudna veled tenni semmit ha nagyanyád kihivná...


Ez nagyon durva....... Felakasztanám a nagyanyád!

2015. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam amit írtál, és két ok miatt is ledöbbentem. Az egyik a nagyszüleid viselkedése ami számomra döbbenetes. A másik, hogy te 20 éves vagy. Mégis így olvasva azt mondanám, hogy nem lehetsz több 14 évesnél. Nem csak a rossz helyesírás, és rossz fogalmazás miatt, hanem mert 20 évesen döbbenetes, hogy valaki ennyire életképtelen legyen.

Könyörgőm! 20 éves vagy! A törvény szerint már 2 éve felnőtt nő. Ha annyira rossz az élet, akkor miért nem költözöl a barátodhoz? Eltartana? Ha igen akkor már rég léphettél volna. Vagy ha már évek óta ilyen körülmények között élsz, miért nem alakítod az életed úgy, hogy lépni tudj? Már rég elmehetnél dolgozni, hogy legyen pénzed. Tanulni lehet estin vagy levelezőn is munka mellett..

Ha valaki ennyire tutyi-mutyi 20 évesen az bizony nem fog lépni, hanem tűrni fog tovább.

Ismered a mondást ugye? Megszöksz vagy megszoksz.. Gondolkodj!

2015. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Érzelmileg függsz a nagyszüleidtől, ők pedig ezt kihasználva rádtelepednek és érzelmileg kiszipolyoznak.


Tudom, megértem hogy nehéz de akkor is muszáj elköltöznöd onnan. Függetlenítened kell magad tőlük.

Először ülj le velük normálisan beszélgetni. Mond el hogy bánt a viselkedésük, felnőtt nő vagy, önálló döntésekkel. Mégha nehéz is elfogadniuk akkor is felnőttél. Ha hisztiznek akkor mond meg vagy abbahagyják és beletörődnek vagy cirkuszoljanak de akkor téged nem látnak többé.

Ne engedd magad érzelmileg zsarolni.

De remélem munkád azért van hogy ne üres zsebbel vágj neki a nagyvilágnak.

2015. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs munkám, de beszéltünk mar erről a barátommal, hogy az lenne a legjobb ha oda koltoznek hozzá es majd talalunk nekem valamit. Csak félek, hogy mi fog történni, ha elkezdem pakolni a cuccaim. Tudom, hogy amig pakolnak utnenek, sőt ki tudja még, hogy mit csinalnanak.
2015. máj. 3. 15:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha megütnének és nyoma marad én elmennék orvoshoz egy látleletért (azt hiszem az kell) és feljelenteném őket a fenébe. Állj már a sarkadra. SENKI sem bánhat így veled főleg, hogy elméletbe felnőtt nő vagy.

Amúgy meg esetleg pakolj akkor, amikor nincsenek otthon vagy hívd addig oda a barátod, hogy megvédjen.

2015. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!