Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülmetélést melyik szülőnek...

Körülmetélést melyik szülőnek van joga eldönteni?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a fiúnk. Egyikőnk sem zsidó a gyakorlatban, de nekem vannak zsidó őseim. Én szeretném körülmetélni majd, de a párom ellenzi.

Nem vagyunk házasok, nem is leszünk, egyszeri alkalom adta ajándék lett.

Szerintetek nekem vagy neki van nagyobb beleszólása abba, hogy körül legyen e metélve? A családban nálunk mindenki átesett ezen pici baba korában.

Természetesen ő elismeri az apaságot, az ő vezetékneve is és az enyém is benne lesz a nevében, de beleszólhat abba, hogy elvégezzük e a körülmetélést vagy ne?



2015. máj. 29. 20:35
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%
Itt inkább arról van szó, hogy inkább hagyni kéne, ha a gyerek szeretné majd körülmetélteti magának felnőttként.
2015. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Ebbe szerintem is csak a gyereknek van/lesz beleszólása. Az ő teste, majd ő rendelkezik felette, ha már tud dönteni ilyenekről.
2015. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is inkább meg kéne várni, amíg a gyerek maga tud dönteni. Nagyon álszentségnek tartom, ha nem is vagytok vallásosak.

Mivel érvelsz neki azon kívül h szokás? Mert szerintem ő mint férfi jobban meg tudja ítélni, h szükséges-e a fiának.

2015. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

"Körülmetélést melyik szülőnek van joga eldönteni?" - Kapásból azt mondanám, hogy talán kettőjüknek egyszerre, ez lenne a normális. Ha elismeri a gyereket, részt akar venni az életében stb., akkor is. Beleszólni nem hiszem, hogy beleszólhat, de a helyedben legalább meghallgatnám, milyen érvei vannak, miért nem szeretné.

Csak nehogymár az legyen ebben a legfontosabb, hogy kinek van ebbe nagyobb beleszólása, ki a király... Egyébként nem értem, ha nem tartjátok a szokásokat, miért kell körülmetélni? Annyi más hagyomány van, ami nem jár azzal, hogy eltávolítanak egy darabot a gyerekből :D

2015. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
Egyik szülőnek sincs joga beleegyezése nélkül megcsonkítani a gyereket! Majd ő eldönti, ha elég nagy lesz! Hagyjátok békén!
2015. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg nézz utána a jogi háttérnek, mi van, ha feljelent kiskorú veszélyeztetéséért ha lesz valamilyen szövődménye.
2015. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
61%

Ennek alapvetően közös döntésnek kellene lennie. Ha csak az egyik szülő járul hozzá, nem csinálhatják meg. Ez persze nem azt jelenti, hogy sehol nem is csinálják meg, de aki ezt elvégzi úgy, hogy a másik szülő nem járult hozzá, és az a bizonyos másik szülő esetleg jogi útra tereli az ügyet, nos az az orvos felkötheti a gatyáját.

És ilyen szempontból teljesen lényegtelen, hogy házasok vagytok-e, vagy sem, a törvény szemében ugyanolyan szülők vagytok mindketten.

Szóval vagy meggyőzöd az apukát észérvekkel, vagy rábízod a gyerekre, hogy nagyobb korában ezt elvégeztesse. Ha az apuka nem egyezik bele, nem tehetsz semmit. Gondolj bele, ha fordítva lenne (most nem pont körülmetélés, hanem akármi más, ami maradandó változást okoz a gyerek testén), az apuka forszírozná, te meg elleneznéd, akkor nem azt tartanád logikusnak, ha csak mindkettőtök beleegyezésével csinálnák meg?

Mondom ezt úgy, hogy nekem is fiam van, én is szerettem volna körülmetéltetni, mert bár technikailag én sem vagyok zsidó, de nekem is vannak zsidó felmenőim, szóval már csak ezért is szerettem volna, de amúgy is jónak tartom, ennek ellenére még sincs körülmetélve a fiunk, mert a férjem nem akarta. Ja, csak hogy még szebb legyen a dolog, a férjem körül van metélve (egészségügyi okokból), és semmi baja nincs vele, ettől függetlenül nem akarta, hogy a fiunknál ezt megtegyék, ha orvosilag nem indokolt. Mit volt mit tenni, megegyeztünk, kompromisszumot kötöttünk.

2015. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
81%
Egyiknek sem. Csakis asaját testével rendelkezhet mindenki!
2015. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%

4. vagyok. Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy alapjáraton én is a gyermekemre bíznám a döntést, de (igaz nem olvastam végig mindent amit hirtelen találtam) szerintem ezt is jóval egyszerűbb kiskorban elintézni, mint felnőttként.

Most ránéztem mégegyszer a kérdésre, és ha Te szeretnéd körülmetélni, akkor mondjuk megértem a csávót, de remélem csak elírtad a körülmetéltetnit :)

2015. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
84%

Először is inkább ne te végezd a körülmetélést, hanem bízd orvosra! :D Na jó, nyilván elírás, viccet tegyük félre.

Ha nem egyeznek valamiben a szülők nézőpontjai, akkor azt a dolgot jobb mellőzni, elhalasztani stb.

Igen, ha tovább megyünk, akkor a gyereknek van csak joga eldönteni, viszont ez kicsit álszenteskedő vélemény, mert ugye ezen kívül még egy csomó dolgot teszünk a gyerekkel a beleegyezése nélkül, amit esetleg felnőttként ő nem tenne.

Jogilag nem tudom, hogy beleszólhat -e, de mielőtt bármit is tennél, kérd ki egy ügyvéd véleményét. Bár a legideálisabb az lenne, ha ti ketten az apával megtanulnátok együttműködni másik fél bevonása nélkül a gyerek körüli dolgokkal kapcsolatban, mert lesz itt még ilyen bőven, ovi-suli választás, oltások stb. A kicsi érdekében, higgadtan beszéljetek meg mindent.

2015. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!