Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mernél gyereket szülni egy...

Mernél gyereket szülni egy romától úgy hogy a kapcsolat közben kiderültek a negatív tulajdonságai?

Figyelt kérdés
A kapcsolat elején normálisnak tűnt de időközben kiderült a rossz oldala is hazudozás stb. Véletlenul besikerült egy terhesség is, tabletta mellett. Megtartanad a magzatot ilyen esetben vagy nem?
2015. máj. 30. 14:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen esetben a legkevésbé sem lényeges, hoyg az illetö roma vagy sem - ha ennyire negatív valaki, akkor nem szülnék gyerek ilyen helyzetbe.
2015. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Miért akarod megtartani? Hogyy egész hátralévő életedben szeenvedj?
2015. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Ha az apa nem egyezne bele a gyerekbe,akkor nem tartanám meg. De ha bele egyezne talán akkor sem.
2015. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
45%
Még ha a magzatot meg is tartanám, csak úgy, hogy a párkapcsolatot nem, hanem egyedül vállalnám és nevelném fel. Csak akkor tartsd meg (már ha rólad van szó), ha ezt így tudod vállalni, egyedül is.
2015. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%
Több okból sem. Egyrészt a tabletta mellett megfogant terhesség rizikós lehet, hogy gond lesz a picivel. A másik ok pedig az hogy most tartok a második olyan kapcsolatomnál, ahol a roma származású apuka évekig rendesnek tűnt, aztán a szülőszobára már soha nem ért oda. Én nevelem a gyerekét. persze gyerektartás stb, az semmi... És ha körülnézek a környezetemben, ezt elég gyakran tapasztalom. Most jöhetnek a mínuszok, de erről azt gondolom, hogy olyan ember mondhat véleményt, aki roma emberrel él, vagy élt, nem pedig azok akik bedőlnek az esélyegyenlőség kampánynak.
2015. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Nekem volt abortuszom 19 évesen azért, mert 1 év után jöttem rá arra, hogy egy gyógyíthatatlan alkoholista + játékfüggő a párom. Véletlen sikerült gyerek volt, és tudtam, hogy 0 segítség lenne az apuka. Mögöttem nem volt család, így egyértelmű volt a döntés.

10 évvel később vállaltam tudatosan gyereket, egy szertő, megbízható férjnek szültem.

Örülök, hogy így döntöttem.


Bőrszíntől függetlenül. Mindegy, hogy roma vagy nem. Ha nem vele tervezed a jövőd, akkor azt döntsd el, hogy egyedül képes lennél-e felnevelni egy gyereket.

2015. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
21%
én alapból nem kezdek velük. de ha már besikerült a baba én megtartanám.
2015. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
10%

A gyerek nem tehet róla, hogy milyen az apja. Szóval nem kellene megölni ezért. Fizesse a gyerektartást, ha megcsinálta. De mint ahogy semmi sem, ez sem ok egy gyilkosságra. Ha nem tudod felnevelni, tedd be egy inkubátorba. Itt sokan tudnak írni, hogy az egész élete egy szívás lenne. De, egy, hogy ezt előre nem tudni, kettő hogy akármennyire is szegény valaki, még nem sokan akarnak csak ezért meghalni.

Üdv, egy orvos.

2015. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%

Én alapból nem kezdek romákkal, így nem kerülhetek ilyen helyzetbe.

De a te esetedben sem tartanád meg, az én gyerekem ha van rá 1 mód akkor családban nőjön fel.

2015. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

9. Ha orvos vagy, akkor tudhatnád, hogy milyen megterhelő és kockázatos a szervezetnek egy terhesség és egy szülés. És ha a kérdező nem akar gyereket, akkor miért tegye ki magát ennek "feleslegesen"? És tudod hány roma gyereket fogadnak örökbe? Nem sokat. Szóval azért szüljön, hogy jó eséllyel intézetben nőjön fel a gyerek?

Tudom, le leszek pontozva, de ne beszéljünk már gyilkosságról egy fiatal magzat esetében...

2015. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!