Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha senki se...

Mit csinaljak, ha senki se ismer a csaladomban?

Figyelt kérdés
A csaladomban mindenkinek megvan a velemenye rolam az, hogy en egy eros, gunyos lany vagyok. Ezert rengetegszer bantanak es tamadnak, ami miatt rengeteget sirok, amikor egyedul vagyok. Van egy testverem, aki ket evvel idosebb nalam es rola meg mindenkinek az a velemenye, hogy erzekeny es torekeny, ezert ot mindig vedik es, ha hasonloan viselkedik hozzam sokkal elnezobbek vele. Meg, ha valami olyat nem akarunk csinalni nagyszuleinknel (en es a tesom) pl.: kirandulni, akkor mindig azt mondjak, hogy testverem csak miattam nem akar menni, mert en azt mondtam, hogy ne menjunk, pedig altalaban forditva van. Ez is nagyon bant. Tudnek ezen valahogy valtoztatni? 14/l Bocsanat, ha kicsit ertelmetlenul fogalmaztam.
2015. jún. 6. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok és az anyám még midnig nem tudja, ki is vagyok valójában. Aki akar megismert, aki nem, annak nem tudok segíteni. Van egy kép a fejében rólam, ami szerintem kb. 30% -ban reális. Nem arról van szó, hogy nem szeret, csak arról, hogy nem érdekli milyen vagyok. Nem öl bele energiát, hogy megismerjen, neki így kényelmes. Így nem kell szembenéznie a saját tetteivel, a véleményemmel, az énemmel. Ítélkezhet szabadon, és én meg már pont leszarom :) Neked is ezt javaslom. Annak a véleményére ne adj, aki nem veszi a fáradtságot, hogy leüljön veled rendszeres őszintén beszélgetni, hogy megtudja, ki és milyen is vagy valójában. Legyen ez szülő, tesó, tanár vagy barát!
2015. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szio. Ulj le es beszelj veluk. Amugy ha gondolod irj. En szivesen meg ismernelek :) 18/fiu
2015. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszadóval egyetértve úgy érzem, anyukád nem törekszik arra, hogy megismerjen. Tagadja, hogyha esetleg saját jellemvonásait vélné felismerni benned vagy a testvéredben, s így inkább kerüli ezeket a szituációkat. Nem ismerem anyukádat, de ezen leírásodból egyszerű beskatulyázásra tudok gondolni.


Én a te korodban és később is rengeteget küzdöttem, hogy ez megváltozzon, de sajnos mindhiába. A családom közönséges előítéletek szintjére hajlamos lesüllyedni, és én az ilyen emberek véleményére nem adok. Tiszteletben tartom és elfogadom, hogy ők máshogy érzik jól magukat, mint én. Figyelemmel vagyok a kéréseikre, a kényelmükre, de ők erre viszont nem képesek. Számukra teljesen lényegtelen az őszinte véleményem, ostobának néznek miatta. (Anyám esetében, ő másokkal is így tesz, a hátuk mögött.) Ma már megpróbálom minimálisra fogni, amit megosztok itthon, hogy ne érjen bántás, s amint lehetőségem adódik, elköltözöm.


Nagyon remélem, hogy a te esetedben ez meg fog változni, de addig is azt tudom csak tanácsolni, hogy fontold meg jól, kinek a véleményére adsz, megérdemli-e.



Leírom a fiatalabbkori tapasztalataimat, ha érdekel:


Anyám valamikor 13-14 éves koromban hasonlóan beskatulyázott és elkönyvelt olyannak, amilyennek addig ismert, vagy gondolt, hogy ismert. Igen ám, de az ember személyisége főleg a serdülőkorban változik radikális mértékben, egy fiatal sokféle állapoton átmegy, ez a természetes. Ma elmondhatom, hogy van egy kialakult stabil nézőpontom, saját véleményem, de anyám ezt egyszerűen nem képes elfogadni. Nem is próbálkozik.


Tinédzserkorom folyamán később is, ha bármikor megosztottam vele az érzéseimet, a gondolataimat, vagy bármit csináltam, mindig az volt a reakciója, hogy "Te nem ilyen vagy, ezt XY miatt csinálod" (itt az XY lehetett barát/párkapcsolat, annak rokona, szülője). Ezt a mai napig így is teszi, a lehető legbanálisabb dolgokban. (Például elmondom neki télen, hogy melegem van és legyen szíves, ne járkáljon be újra meg újra, felcsavarni maximumra a fűtést a szobámban, mert rosszul érzem magam tőle. A válasza: "Jaj, ezt attól a hülye barátod hülye anyjától tanultad...")

2015. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat. :)
2015. jún. 6. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!