Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyeim, van-e olyan név (ha...

Hölgyeim, van-e olyan név (ha igen, példát is kérek), amit semmiképp nem vennétek fel esküvő után asszonynévként, akárhogy is szeretitek a párotokat?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, adminisztráción dolgozom, rengeteg ügyfél, rengeteg név, köztük vannak furcsaságok is, és innen jutott eszembe.
2010. febr. 27. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a férjemet ugyanúgy hívják mint Apósom. Ha felvettem volna a nevét ...-né-ként ugyanugy hivnának mint elhunyt Anyósomat.

Én ezt nagyon nem szerettem volna (a világ legtündéribb embere volt félre ne érts!)Csak kicsit olyan izé....

Igy a férjem vezetékneve és a keresztnevem lett az asszonynevem.

2010. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk legyen a férjem Kiss Pista, Én Szabó Gizi. Na azt biztos nem venném fel, hogy Kiss Pistáné. Én inkább azt, hogy : Kissné Szabó Gizi. De valaki már a Kiss-Szabó fajtát is nagyon sokan használják. Sokan azt mondják, hogy ő nem lenne -né. Én a kötőjelessel vagyok így, olyan, mintha egy lánccal kötnének össze. Ezzel senkit nem akarok megbántani, ezt mindenki máshogyan gondolja. Amikor pedig férj családnevét venném fel, úgy hogy Kiss Gizi, na azt nem. Ha bemutatkoznék, akkor olyan mintha apósom lánya lennék egy idegen előtt...

Én a lánykori nevemet sem akartam elhagyni. Valaki viszont nem is változtat nevet, vagy a férj veszi fel az asszony nevét.

De ha Orbán vagy Orsós vagy valami hasonló név lett volna, biztosan nem veszem fel. Egyik ismerősünknél a Bogdán volt a férj neve, és az asszony nevét vették fel...

2010. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Van, de példát inkább nem írnék.
2010. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk úgy van, hogy ha felvenném a leendő férjem nevét, akkor az én keresztnevemmel az egyik ismerősünk nevével egyezne meg. Mintha mindkettőnket Somogyi Jolánnak hívnának, holott az én vezetéknevem egyébként ritka. Ezért azt hiszem, inkább megtartom, pedig jó kis vezetéknév a vőlegényemé, dehát két ugyanolyan nevű az ismerősi körben valahogy furcsa lenne. :) Egyébként tényleg Somogyi lenne a kérdéses vezetéknév, ami szerintem baromi jól hangzik, de így nem akarnám felvenni.


Valamint a hangzás vagy jelentés miatt furcsa neveket sem venném fel, de azt hiszem, nem is kívánná tőlem. Ismerek egy Butánét, hallottam Bugyi és Pina vezetéknévről is, valamint egyszer ismertem egy Medzibrodszkyt, ezeket azt hiszem, biztosan nem venném fel, amúgysem vagyok a híve a névváltoztatásnak. Tehát nem vagyok az a fajta lányzó, aki a kizárólag jól hangzó neveket viszont felvenné, hogy utána felvágjon a nevével. :)

2010. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Van egy ismerősöm, akinek a leánykori vezetékneve elég ritka és nagyon szép volt, erre felvette a férje vezetéknevét, így lett Tuskó Anna. Hát én ezt biztosan nem csináltam volna meg. Hála istennek, nálunk ez nem volt gond, a férjem vezetékneve nagyon hangzatos és nem röhögés tárgya.
2010. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én a Retkes nevet tuti nem venném át!! sőt átirattam volna ha az lenne a nevem már 18 évesen vmi másra az tuti!! ugy tudom át lehet, ha az első és utolsó betű megegyezik.
2010. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ó, én úgy tudtam, hogy bármilyenre át lehet íratni, csak illetékbélyeg és indoklás kérdése az egész.

De a Retkes nevet én sem venném fel.

2010. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
A Kilenclyukú név is elég necces lehet, még szerencse, hogy nincs.
2010. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
21:46 - Miből gondolod, hogy nincs? :-)
2010. febr. 27. 21:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Miből-e? Hát, csak úgy, légbőlkapottan.
2010. febr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!