Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a párom...

Miért viselkedik így a párom anyja? Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy féltestvére. Ugye a féltestvére nem is a rendes gyereke az anyjuknak, de úgy viselkedik mintha ő lenne az igazi és nem a párom. Ha a párom bármit "rosszat" csinál az anyja egyből megveri. Ezt a másik "fiával" nem csinálja. Neki maximum egy pofont ad, semmi többet. Nagyon idegesít ez az egész. Ja, és ha mondjuk ketten csinálnak valamit, ami nem tetszik az anyjuknak egyből a páromat veszi elő, hogy biztos ő rángatta bele a másikat és csak az ő hibája, hogy rosszat csináltak. Mégis csak a párom a rendes gyermeke akkor meg mért csak őt veri? Anyjukkal sajnos nem tudok beszélni, mert engem utál(pedig semmi oka nincs rá). Azt se engedi meg, hogy esetleg 1 hónapban 1x ott aludjak a párommal. Nagyon szeretnék a páromnak is segíteni, de mondta, hogy felesleges mert ő már megszokta. De ezt ne szokja meg, mert ha esetleg neki is gyereke lesz megszokásból azt is mindenért megfogja verni?

Nem tudok semmi tanácsot adni páromnak, ezért kérdezlek titeket.

18/L Párom 19/F és a féltestvére 16/F


2010. febr. 28. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért, mert a párod a sajátja, azt nevelni akarja. Valami nagyon jót akar faragni belőle :)

Csak kitudja még meddig neveli :)

2010. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem te ne tegyél semmit, ne avatkozz bele. Elhiszem, hogy rossz az én barátommal se bánnak valami jól a szülei, de én csak támogatom, mondom neki, hogy kitartás pár év és úgyis költözünk, ne idegesítse magát stb és tudja, hogy hozzám bármikor fordulhat. Szerintem tedd te is ezt. Attól meg ne élj, hogy a saját gyerekeivel ilyen lesz, mert épp ellenkezőleg tudja, hogy ha így viselkedik, csak utálni fogják a gyerekei ahogy ő is.. az én apám is verték a szülei és hozzám egy ujjal nem nyúlna még csak kiabálni se kiabált velem. Kitartás!:)
2010. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ő neveli, akkor ugyanolyan "rendes" gyereke, mint a másik! Attól, hogy nem ő szülte, még ő az anyja. És valószínűleg okosabb, és jobban ismeri a gyemekeit, mint te, ezért alkalmaz különböző nevelési módszereket.

Mondjuk, a megverés túlzás!

2010. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor is nagyon rossz tudni, hogy veri. Multkor is véletlen leverte a virágot a polcról és azt is csak azért mert az öccse neki lökte. Erre persze hogy ő volt a hibás és nem az öccse. Aztán anyja szépen megverte szíjjal. Mondjuk gondolkoztam és ugyis mondta a párom, hogy minnél hamarabb elszeretne költözni, ugyhogy elkezdünk lakást keresni inkább. Akkor végre neki is lesz egy kis nyugta.
2010. febr. 28. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Jól írtad, hogy 19 éves a barátod?Ő már nem kisgyerek, őt nem lehet már nevelni, főleg nem ilyen brutális eszközökkel. Még nem igazán hallottam olyanról,hogy egy felnőtt embert verjen az anyja.De ő miért hagyja magát? Jó, esetleg valami abszurd módon annak ellenére, hogy az anyja így bánik vele, mondjuk, hogy szereti, ezért nem javaslom, hogy bármi módon kárt tegyen a saját anyjában, de könyörgöm, elvenni tőle a szíjat, vagy legközelebb odaállni elé, és megmondani neki hogy soha ebben az életben többé ezt nem tűri el tőle, meg ne próbálkozzon ilyennel, és közölje, hogy a lehető leghamarabb elköltözik. Különben is, valószínűleg azért a fiú az erősebb, csak meg tudja védeni magát,miért nem tette eddig?! És hol a barátod apja? Meg a testvéréé? Pontosan nem is értem, hogy most kinek a gyereke a barátod féltesója? Na mindegy. De ilyenért lépni kéne. És a szíjazásnak viszont nyoma is van. Látlelet, rendőrség, feljelentés, aztán anyuka majd tudja, mit engedhet meg magának.
2010. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az apjuk ugyanaz. És a barátom pedig azért nem csinál semmit ilyenkor, mert anyukája súlyos beteg és szeretne ezért nem goromba és bunkó módon viselkedni vele.
2010. márc. 5. 20:42
 7/7 A kérdező kommentje:
És apukájuk sajnos már meghalt :(
2010. márc. 5. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!