Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok az anyám szemébe...

Miért vagyok az anyám szemébe szálka?

Figyelt kérdés
Férfiból vagyok és idegbeteg mindennapjaim rettegésben telnek még akkor is ha a saját lakásomban vagyok. Ok nélkül szidalmaz és a fejemben is ott van a hang amikor szíd, átkozódik, lepocsékol. Álmomban mindig az van hogy mereven néz rám gyilkos tekintettel, és zsarol ami a valóságban is így van. Ez gyerekkorom óta van így, és azért adott meg ezt azt amit nem kértem, hogy a lekötelezettje legyek. Ha beiszik akkor jobban csinálja és nem tudok szabadulni tőle mert függök tőle a lakáshitelem végett és munkanélküli vagyok, és mindentől megrettenek, képtelen vagyok mosolyogni és pozitívan látni dolgokat. Mi erre a megoldás? Mert öngyilkosságon gondolkozok ami nem fájdalmas, hogy ne szenvedjek, mert csak azt hallom magamről hogy szar tetű, kihasználok mindenkit mert nincs munkám, de viszont márc. 10-én dolgozni fogok egy multicégnél, ahol normális szakmámbaillő pozícióban dolgozhatok. És ezt a rövid időt sem birom ki rettegés nélkül mert messze van márc. 10-e amikor végre nyugodt életet élhetek. A koromat nem akarom ide leírni mert szégyenlem hogy annyi idősen idegbeteg lettem. Ha besokalok levetem magam a 10 emeletes tetejéről. :'(( S.O.S. Kérem segítsetek!
2010. febr. 28. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Állj, állj fiatalember!!!!!!! Kitartás!!!!!!!!!!!!!Még tíz nap, aztán felejtsd el anyádat, ha ilyen gonosz!!! Erőt kell venned magadon, menjél sétálni, vagy töltsd hatékonyan ezt a 10 napot, hogy feltöltőltődjél. Szedjél Magne B6-ot,meglásd kiegyensúlyozottabb leszel. Talpra fogsz állni, ha nagyon akarod okés lesz minden! Kitartást kívánok neked!!! Ne gondolj semmi rossz dologra, csak a jóra. Megváltozik az életed, a maga ura leszel, és aztán a jó édesanyád nem tud majd mit kezdeni veled. Csak azt nem értem egy anya hogy lehet ilyen.
2010. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Ne önmagadat gyilkold le, hanem anyádat!


Rúgd fel a lépcsön lefelé!



Amúgy egy terápia,


nézz a joutubon szerencsétlen bolond öregasszonyokat!!


Ez feloldja a feszültséged és erőt ad anyád ellen!!

2010. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Anyad teged hibaztat a szerencsetlen es sikertelen elete miatt.Rohogj rajtad es kiabalj ra,hogy kussoljon ha szidalmazni kezd.
2010. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
hát ha az anyám ilyen lenne, akkor úgy kiba.sznám a lakásból amikor átjön, h a lába sem érné a földet. Mert ok, hogy segít, de ez nem ok arra, hogy emberi mivoltodban teljesen lealázzon! Szóval nagy levegő, nemsokára elmész dolgozni:) ez jó, hisz nem csak pénzt keresel, de mivel nem egész nap otthon ülsz, ezért a figyelmed is eltereled erről a problémáról! Anyukádat meg nem kell beengedni a lakásba és a telefot sem kell felvenni neki. Amúgy meg, tudom hogy nagyon nehéz, de a ilyenek ellen a legjobb taktika, ha azt látják, h nem veszed fel amit mondanak. Egyik füleden be a másikon ki:) Vagy legközelebb ha ilyen lesz, próbálj nyugodt maradni és röhögd ki! Csak így léphetsz túl ezen! amúgy meg más hülyesége miatt, nehogy már te legyél öngyilkos!
2010. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Húú, gyerekek, ennyi sok gorombasággal senki nem megy semmire. Azzal tudok egyetérteni, hogy talán a saját sikertelensége miatt hibáztat téged. De még ez se lehet igaz.

Egyszerűen valami lelki sérülése lehet anyukádnak. Ha annak fogod fel, akkor már csak egy lépés, és felfoghatod úgy, mint egy testi sérülést. Vagy godnold azt: megszállta az ördög, és nem ereszti.

Ha így fogod fel, nem haragszol rá, hanem megszánod. Úgy mondják egyesek, hogy ha magunkban, lélekben megbocsátunk, akkor maga a probléma már el is múlik. Mondhatod azt: dehogy bocsátok meg, hiszen ilyen gonosz! Viszont a probléma ez esetben a te lelkedet marcangolja tovább. Ha átértékeled a helyzetet, és megbocsátasz, elszáll belőled a marcangolás.

Keresed a probléma kulcsát. Mérgelődsz, őrjöngsz, nem találod. Aztán egyszercsak megvan a kulcs. Beleilleszted a zárba, akkor veszed észre, hogy magától kinyílik az ajtó, a probléma már nincs is ott. Azt hiszem, Müller Péter egyik könyvében olvastam ezt. Olvasd Müller Péter könyveit. A lényeg ez:

1. megbocsátás, ("bocsáss meg nekik Atyám, mert nem tudják, mit cselekszenek")hogy elszálljon belőled a marcangolás.

2. együttérzés. Egyszercsak rájössz, hogy nem te vagy az, akinek segítségre van szüksége, hanem ő. Az anyádnak van szüksége a te segítségedre. Borzasztóan szenved. Nem tudja mitől. Lehet, hogy ez a kulcs. Próbáld ki. Lehet, hogy a probléma menten eltűnik. Vagy lehet, hogy időbe telik. Csak próbáld ki. ("szeressétek ellenségeiteket is")

2010. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De folyamatosan alázkodok előtte, de így is szid a gyenge teljesítményem és fogyatékosságom miatt.
2010. febr. 28. 20:23
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha anyám is szenved rossz gyerekkora miatt, akkor azt miért rajtam vezeti le, van egy hugom aki teljesen egészséges cigánykocsmába dolgozik és a hugomhoz képest viszonyít engem aki tökéletes én meg idegbeteg.
2010. febr. 28. 20:25
 8/18 A kérdező kommentje:
A hugommal ritkábban piszkálódik mert egy talpraesett lány.
2010. febr. 28. 20:26
 9/18 A kérdező kommentje:
Én meg egy élósködő, idegbolond szar tetű.
2010. febr. 28. 20:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam! Be ne szedd, hogy szar tetű vagy, mert annyira lerombolja ez a két szó az egódat, hogy kaparászhatol mire kijutol a gödörből. Végül is nem vagy idegbeteg, ha felvettek egy olyan céghez, amit írtál.
2010. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!