Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell élből utálni a...

Miért kell élből utálni a második feleséget/barátnőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek magyarázzátok el nekem, hogy miért kell utálni az ex új párját, legyen az feleség, vagy még barátnő.

Most nem azokra a "másodikokra" gondolok, akik valóban gátlástalanul legyúlták a társatokat.

Miért van az, hogy a másodikat ismeretlenül gyűlölik és a közös gyereket is tiltják tőle. Nem értem...


2010. márc. 1. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ezt én sem értem :) mondjuk én örülnék, ha engem LÁTVÁNYOSAN utálna a férjem volt élettársa, mert ez azt jelentené, hogy foglalkozik a kislányával, aki most 13 éves, és akit 2 évesen elhagyott :( de sajnos van, hogy hónapokig a nem is jelentkezik...ha néha igen, akkor is csak telefonál, és a gyerekre akkor sem kíváncsi...
2010. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
mert sok az ostoba buta liba, aki azt hiszi magáról, hogy mert szült egy gyereket, tökéletes, és ő az egyetlen, aki normálisan, példamutatóan tudja felnevelni, amire más r*banc nem lehet képes. De abba sose gondol bele, hogy miért történt mondjuk a válás...
2010. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Rendszerint pics.aságból. Amúgy a második válaszolónak igaza van. Az egyetlen elfogadható indok szerintem az, ha valaki még mindig szerelmes a régi párjába. Ekkor nem tehet arról valóban, ha utálja az újat.
2010. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Még úgy is, hogy a válást ő akarta?

Akkor mégis miben hibás az "új"?

Csak mert lélegzik?

2010. márc. 1. 16:25
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Legtöbbször az a baja az ex-feleségeknek, hogy megsértették őket büszke önérzetükben, hogy elhagyták őket. (ha ők hagyták el a férjüket ez nem annyira jelentős persze). Illetve a másik dolog, hogy ha nekik nincs új kiszemelt sem a láthatáron, nehog ymár az ex-férj még jól érezze magát és megtalálja a boldogságát más mellett...
2010. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a válást a feleség akarta és nem is a második nő vette el a férjét, akkor semmi oka a második feleséget utálni. Aki ilyen helyzetben utálkozik, azzal nem kell foglalkozni, mert nem jogos a haragja. Bűnbakot keres, hogy mást hibáztasson a saját hibájáért. Biztos, hogy erről van szó. Kiszemel magának valakit, csak hogy ne őt terhelje a felelősség. Egyébként a mi családunkban anyósom akart elválni apósomtól, aki újra nősült azóta és a két feleség nagyon jóban van...szóval nem biztos, hogy ez olyan tipikus probléma. Ez intelligencia kérdése. Egy normális lelkületű ember nem ilyen (ha ő akar válni, végképp nem értem).
2010. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem azt utálják a másodikban, hogy annak most van lehetősége jól csinálni azt, ami nekik nem ment. Főleg egy hosszú kapccsolat után szerintem sok nő nem tudja elhinni, hogy a párjának nála jobb lehet akárki is.

Amúgy meg azért szerintem az előst is nagyon sokan utálják és féltékenyek rá. Én amikor anno szakítottam a barátommal és egy közeli ismerősömmel összejöttek, az elején megrázott a dolog. Bár inkább a közeli ismerős kapcsolat voltán. Mégis az akkori barátnő bunkóskodott velem. Pedig egy rossz szót sem szóltam.


Egyszerűen aki nagyon féltékeny típus, abból elő jöhet a dolog. Főleg, ha úgy látta/ látja, hogy az új vagy régi párjával sokkal jobban megvan az illető. Hiúsági kérdés.

2010. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű féltékenység! Régen az én párom volt, most az övé! Akivel egyszer érzelmek voltak, az igazán sosem múlik el, van hogy gyűlöletté alakul, de ha nem akkor olyan rossz másik nővel látni! És utálom érte a másikat, pedig nem is tehet róla.
2010. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, én férjem ex-élettársa mondjuk örült, mikor mi összeházasodtunk, mert azt hitte, hogy utána nem fogja piszkálni a férjem, hogy törődjön az akkor 7 éves lányával. most is mindig azt mondja, ha a férjem ezt forszírozza, hogy minek törje magát, mikor én is tudok a gyerekkel játszani/tanulni, szülőire járni meg ilyenek...nem fogja fel, hogy egy édesanyát nem pótolhat senki...szóval adná Isten, hogy inkább féltékeny lenne...
2010. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az ilyen hülye ember a saját gyerekével szúr ki a legjobban. Mert én akárhogy is utálok valakit, ha gyerekem van, ezt megpróbálom eltitkolni előle, mert egy gyereket nem szabad gyűlöletre nevelni az anyjának. Főleg, hogy ez az anyák által a gyereküknek tanított gyűlölet sok esetben a későbbiekben az anya ellen fordul - persze nem mindig, de láttam már ilyet is, nem is egyszer.
2010. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!