Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar hogy a családtól folyton...

Zavar hogy a családtól folyton ezt hallom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 és fél éve van barátom.18 éves voltam amikor összejöttünk.Amikor először elkezdtem hozzá járogatni,mondjuk 1-1 napra,aztán 1-1 hétvégére mindig mondták,főleg apa és a bátyám,hogy miért megyek el olyan hosszú időre,meg hogy már megint elmegyek-kérdezve.Ekkor kezdtem el fogamzásgátlót szedni,és anya mondta hogy dugjam el apa elől,nehogy meglássa.Aztán egyszer bejött a szobámba,meglátta és anya azt hazudta neki hogy C vitamin,mert gondolom nem akarta tudni hogy a kicsi lánya már nem olyan ártatlan és él szexuális életet.

Egyébként nagyon jól ismerik a barátom,ő is szokott nálunk lenni,tudják hogy megbízható,nem link,szeretik is nagyon,sokat szokott segíteni.

Sajnos még mindketten otthon élünk,mert egyikünknek sincs állandó jövedelme.


Most 21 éves vagyok,és még a mai napig ezt csinálják velem amikor elmegyek hozzá.Az elmúlt pár hónap úgy alakult,hogy keveset tudtunk együtt lenni,de mostanában már több szabadidőnk van,így kihasználjuk ezt az időt.De így is heti 2-3x alszom náluk,tehát nem több napokat vagyok ott,vagy ő jön.Tegnap délután elmentem hozzá,ez meg is volt beszélve hogy megyek.Ma reggel jöttem haza,mert a barátom ment dolgozni,és nekem is volt dolgom.Ma megint szeretnék elmenni hozzá délután,de szintén csak holnap reggelig,legközelebb szombaton látjuk egymást.Apa megint mondta,hogy meg se volt ez előre beszélve hogy megint el akarok menni itthonról,meg miért megyek el megint.Bátyám rendszeresen kérdezi,hogy miért megyek a barátomhoz!???(érthetetlen kérdés)


Anya teljesen más felfolgású ebben a témában.

A fő problémám nem az hogy nem engednek el,mert nyilván nem fogok engedélyt kérni tőlük,hanem hogy ilyenkor bűntudatom lesz,mintha rosszat csinálnék,és lelkiismeret furdalást okoznak nekem,rossz érzéssel megyek el itthonról,pedig tényleg csak egy délutánra meg estére megyek el.


Apa arra se foghatja,hogy azért nem tetszik neki mert nem segítenék itthon,bármilyen házimunkát elvégzek,sokat szoktam segíteni,de ha itthon is vagyok,nincs együtt a család,mert ő általában tv-zik,meg alszik,vagy kint dolgozik.


21/L


2015. jún. 23. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyetlen apa sem olyan hülye, hogy azt gondolja, hogy 3.5 év alatt egyszer sem feküdtetek le egymással, amikor napokat töltötök együtt. Ennyire nem kéne hülyének nézni. Neked sok lehetőséged nincs, dolgozni kell, gyűjtögetni és elköltözni. 21 évesen már nem vagy gyerek, alapozd meg a jövőd, és keressetek munkát és közös bérletet és akkor együtt lehettek. Nem kell túlbonyolítani, ez ennyi.
2015. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván tudja,és tisztában van vele hogy élünk nemi életet most már,és el is fogadta ezt.A fogamzásgátlós dolog csak az első időkben volt,amikor összejöttünk és még csak pár hónapja voltunk együtt,de ezt mára teljesen elfogadta,még ha nem is mondja ki.
2015. jún. 23. 11:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a célunk nekünk is,de nekem még 3 év vissza van az egyetemből,addig csak diákmunkát tudok vállalni,amit szoktam is rendszeresen,de ez csak arra elég hogy a saját költségeim(ruha,bérlet,telefon,szórakozás stb) álljam,ebből félre tenni nem tudok.Tehát még 3 évig itthon fogok élni fixen.Lenne lehetőségem a barátomékhoz költözni,hely is lenne bőven,nagy házuk van,de én úgy vagyok vele hogy nem akarok ingyen élő lenni,"élősködni" másnál,rezsibe,kajába se nagyon tudnék beszállni :(
2015. jún. 23. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az apukák nehezen válnak meg a lányuktól. Csak ennyi a magyarázat. A nagytesó meg félti a kistesót. Odamorogja, de nem is gondolja komolyan.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Egy biztos, nagyon fogsz szeretni majd külön lakni. Csak akkor fog megszűnni ez a lelki teher.

2015. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gondolom a bátyádnak nincs barátnője és sosem volt komolyabb kapcsolata.

Kérd meg anyukádat aki felvilágosultabb gondolkodású , hogy segítsen neked, beszéljen apuddal és próbálja neki elmagyarázni, hogy már felnőttél. Mert igazából itt ez a gond és apukád ezt nem akarja megérteni. Ha ez sem működik akkor neked kell ezt vele megbeszélni, megkérdezni ő mikor nősült stb... és elmondani hogy rossz érzést kelt benned, pedig ez a természetes amit te csinálsz. Mi is 18 évesen jöttünk össze és 21 évesen már minden nap együtt aludtunk, szóval más is ezt csinálja.

2015. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a korban jöttem össze párommal, és én is 21 vagyok most, sőt, én is megkaptam édesanyámtól ugyanezt mint te. Nem kértem engedélyt az elmenetelre, be volt osztva, hogy mikor vagyok itt, és mikor a páromnál, tartottam magam a menetrendhez, mégis minden alkalommal megkaptam, hogy "már megint elmész?" meg "Te sosem vagy itthon" 7 napból 3-at töltöttem páromnál, a hétvégét meg a szerdát, de ezt valamiért még a 2. év után sem sikerült megjegyeznie. Édesapám meghalt, szóval a féltékeny apuka dolgot nem kellett végigcsinálnom szerencsére, meg is hülyültem volna....

Ne legyen bűntudatod, ezzel édesapádnak kell elszámolnia. Meg kell értenie, hogy felnőtt a pici lánya, és lassan kirepül.

2015. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az enyémek is ilyenek!!

nem tudok mit csinálni..szerintük itthon a helyem ennyi idősen is..az nem számít hogy ők ennyi idősen már házasok voltak..

szeritnem csak a költözés lesz a megoldás. ha sok hely van a párodnál akkor oda is mehetnél, ha előre lebeszéled a szülőkkel, hogy minden hónapban adsz mondjuk 20 ezret . és ez kicsit fedezné a kaját vagy hogy használod a vizet. besegítenél a mosogatásba, főzésbe stb..

vagy ha a párod már dolgozik akkor költözzetek össze egy kis albérletben akár társakkal együtt.

tényleg nehéz így élni ilyen lelki nyomás alatt, amikor úgy csinálnak mintha abnormális lenne, hogy találkozol a szerelmeddel..nekem is ez a tervem

2015. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bátyádat miért nem oltod már le a francba, hogy mi köze van hozzá? Törődjön a sajtát szerelmi életével... JA HOGY AZ NINCS, de szomorú, de rólad akadjon le.
2015. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!