Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyes családok...

Miért gondolják egyes családokban a szülők, hogy a lányuk párja az ő ingyen segédmunkásuk?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Mivan, be kellett verned egy szöget a falba?
2015. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező, ezt kifejthetnéd bővebben! Miért kérdezted ezt?
2015. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Miért gondolják egyes családokban a szülők, hogy a nagyszülők az ő ingyen bébiszittereik?
2015. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert a család tagja vagy, és egy családban osztoznak a feladatokon, munkán. Jól jön a segítség.

Ha nálunk adnád elő magad ebben a stílusban, több füled maradna, mint fogad. Ez is olyan családi dolog, a lustákat megverjük.

2015. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

2015. jún. 26. 11:07
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom azért, amiért egyes párok azt hiszik, hogy a szüleik ingyen cselédek, később pedig bármikor ugraszthato bebiszitterek
2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha ezt nekem szántad, akkor fail, mert nem offoltam, és nem is beszéltem csúnyán. Megválaszoltam a kérdésed, max nem támogattalak a felháborodottságban, és nem ezt akartad hallani.

Miben nyilvánul meg a segédmunka? Mert lehet ezt pozitívan is nézni: bíznak benned és számítanak rád, családtagként. Probl?

2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert egy suttyó vagy. :D
2015. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés: Miért gondolják egyes családokban a szülők, hogy a lányuk párja az ő ingyen segédmunkásuk?


Válasz: Nekünk azt honnan a fenéből kéne tudnunk? Ha ilyen családba kerültél, bátran és gerincesen fordulj a kérdéseddel a szülőkhöz, ahogy az egy férfitól elvárható.


Na, segítettem?

2015. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Hálát adok ma is a páromért, aki számára természetes hogy segített mindig is otthon pláne úgy hogy nem volt más férfi a háznál. Az egy dolog hogy édesanyám ezt igyekezett meghálálni anyagilag, de ebből általában az lett hogy pakolgatták egymás zsebébe a pénzt. :)

Amikor kímélni próbálta anya és segítséget hívott valamihez totál kiakadt hogy mégis mit gondolnak róla az emberek, hogy bent veri a f* sz á t (bocsánat de ezt így mondta) és nem csinál nálunk semmit.

Keresztszüleimnél 2 fiú van, keresztanyum sokszor el van/volt maradva a háztartással a munkájából kifolyólag ezért a leendő menyek számára egyértelmű volt hogy segíteni az ünnepek előtti nagytakarításban (pláne hogy csak egyedül volt otthon nő).

Igen szűkösen fogalmaztad meg a kérdést, nem mindegy hogy elvárják/követelik szemedre hányják ha nem segítesz stb. vagy lehet csak te érzed úgy. A többi testvér párjához hogy állnak?

Mondjuk én az a típus vagyok aki nem szereti lábat lógatni ha látom más dolgozik.

És ahogy előttem írták, ha a családhoz tartozol közös a munka, öröm, bánat minden.

2015. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!