Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit tehetne...

Ebben a helyzetben mit tehetnek a szülők? Mindenképpen hátat fordítanak valamelyik gyereküknek?

Figyelt kérdés

4 testvér van, a legidősebb egyetem alatt terhes lett. A barátja elhagyja, hazaköltözik. A baba megszületik, és onnantól kezdődnek a bajok. A többi 3 gyerek nehezen viseli a babát, az éjszakai sírást, hogy ha alszik akkor csendben kell lenni.

A lány 22 éves, a kisebbek 19, 17 és 17 évesek. A baba 4 hónapos.


A gyerekeknek nem kell részt venniük a baba ellátásában, nem kell vigyázni rá, pelenkázni, semmi ilyen.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2015. júl. 1. 20:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
27%
Gazdag új barát?Vagy legalább saját lakással rendelkező udvarló.
2015. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Egy 4 hónapos baba, háztartás és egyetem mellett? Nem nagyon hiszem.

Meg érzelmileg sem gondolnám jó döntésnek a lány részéről.

2015. júl. 1. 20:05
 3/33 anonim ***** válasza:
56%
Most már semmit. Nem kellett volna engedni, hogy megszülje a gyereket a semmire. De miért kell csendben kenni, ha alszik a baba? A normális zajoktól nyugodtan alhatna.
2015. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
5 hónapos terhes volt már, ki volt tűzve az esküvő dátuma amikor a férfi meggondolta magát.
2015. júl. 1. 20:12
 5/33 anonim ***** válasza:
56%

Azt lehet tenni, hogy az anyuka szépen vállalja a felelősséget. Ő már 22 éves, felnőtt, ha volt annyi esze, hogy teherbe esik, és megtartja, akkor oldja is meg. Ilyenkor az egyetem bizony luxus, menjen el szépen dolgozni, ha az egyetem mellett nincs más bevételi forrása. Éspersze az apuka is szépen fizessen. Sajnos gyerek mellett le kell mondani dolgokról, nem kaphat meg mindent, képzést, babázást, stb egyszerre. A szülők a lakhatáson kívül máshogy is tudnak segíteni az anyának. Az hogy egy felnőtt anya leválik a szüleiről, nem hátatfordítás. Mi mást tehetnének a szülők? Hacsak nem tudnak külön házat venni nekik vagy valami ilyesmi.

A kisebbik gyerekek valószínűleg nem tudnak elköltözni és még nem is kéne nekik, és szerintem elég szemét dolog kitenni őket ennek. Magamból kiindulva, aki a légyzümmögés mellett nem tud tanulni és ha nem fekszik le éjfél előtt akkor hatalmas migrénjei lesznek, jó sok embernek ez pokol lehet és nincs joga másoknak ezt rájuk kényszeríteni. A kisgyereknek ez csak pár át nem aludt éjszaka amin mindegyik átesik, de nekik az életük függ ettől, hogy hogyan tanulnak, milyen eredményeik vannak, még akkor is ha felnőtt korban elbagatelizálják az érettségi és ehhez haosnlók nehézségét/fontosságát. A 22 évesnek is megvolt ez a lehetősége, az már a saját döntése volt, hogy gyereket vállal.

2015. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%

Füldugóval is lehet aludni, már régen feltalálták. A nagylánynak pedig segíteni kell, hogy befejezze a tanulmányait, és normális állása legyen, amiből el tudja tartani a gyerekét és magát, nem a szüleinél öregszik meg.

17 és 19 éves korban kell, hogy legyen annyi belátás, hogy egy ideig most alkalmazkodni kell. Nem üvöltetjük a zenét, amíg alszik a kicsi, az éjszakai felsírások pedig úgyis hamarosan megszűnnek. Ilyesmi bárkivel előfordulhat.

Szerintem ha eddig normális nevelés és családi légkör volt, akkor egy ilyen helyzetben fel sem merül, hogy bárkinek is hátat kéne fordítani.

2015. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%

Persze, és hogy ébred fel az ébresztőre ha füldugója van? És mit csináljon az akinek begyullad tőle? Eszem megáll ettől a "kisbabóca az első, akkor is ha mindenki más megd*glik" szellemiségtől.

A gyereksírás meg lutri. Lehet, hogy jövő héten abbahagyja, csak éppen az is lehet, hogy a két 17 éves még az érettségije előtti éjszaka is azt fogja hallgatni, vagy 2-3 év múlva. De persze az nem fontos, csak hogy a gyereknek nehogy kellemetlen legyen valami.

2015. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
aha utolsó, akkor szerinted mindenben a lányt kell nézni és a másik három gyerek le van ejtve magasról?Őt kell támogatni, és a másik három gyereket akár ki is lehet dobni, csak hogy neki jó legyen? És én még nem találtam olyan füldugót ami jó lett volna, pedig kollégium alatt végigpróbáltam jónéhányat
2015. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%

Most a testverek ugy erezhetik, hogy kiveteles helyzetben van a noveruk. Korulotte es az o kisbabaja korul forog minden, mindenkinek hozzajuk kell alkalmazkodni.

Ez idovel csillapodni fog, de addig is sok turelemre lesz szulseguk.

2015. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
37%

A két 17 éves jövőre fog (optimális esetben) érettségizni. Az meg elég ritka, hogy valaki allergiás a füldugóra:-)

Egyébként én attól dobom el az agyam, hogy a 22 éves lány takarodjon a házból, az egyetem meg luxus. Ne légy már ilyen irigy, 71%-os, azért, mert neked nincs diplomád, másnak még lehet, sőt, egyetem mellett is lehet gyereket nevelni:-) Pontosan tudom, mivel foglalja el magát otthon egy 17 vagy 19 éves, nem gondolom, hogy emiatt az utcára kéne tenni egy családtagot csecsemőstül. Ha meg "nehezen viselik" a babát, arról az a véleményem, hogy elég önző, egoista hozzáállás.

2015. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!