Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolhatja a...

Mennyire befolyásolhatja a családi háttér a párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha egy lány szerető családban nőtt fel, nem váltak el a szülei, akkor ragaszkodik jobban a barátjához, vagy akkor, ha például az anyja nevelte, és az apjával nem tartotta a kapcsolatot? Vagy esetleg az a ragaszkodóbb, akiknek a szülei otthon kiabálnak egymással meg vele is, nincs meg a békés családi idill...

mit gondoltok, ez mennyire hat a párkapcsolatokra?



2015. júl. 2. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudat alatti mintákban befolyásolja, és nem feltétlen olyan irányban, ahogy gondolnád, mert ez személyiségenként, emberenként eltérő.


Nincs két ugyanolyan ember a földön, és nem mindenkire vannak ugyanazok a családi vagy környezeti hatások befolyással. Ugyanígy egy esetleges negatív eseményt (válás, haláleset, betegség, akármi) is mindenki máshogy él meg és dolgoz fel.


Nem lehet egységes mintákat kimutatni. Az nyilvánvaló, hogy az esetek többségében hatással lesz az emberre, akár párkapcsolati szinten is, mert a mintákat sok esetben a szüleinktől tanuljuk el.


De csak példának kedvéért: az én szüleim elváltak, a testvéremmel ezt mindketten pozitívan éltük meg (nem voltak boldogok együtt). Teljesen más igényeink vannak egy párkapcsolatban a testvéremhez képest - ő sokkal ragaszkodóbb típus, én jóval flexibilisebb vagyok és nem szeretem a ragaszkodást. Ennek ellenére ő pl. házasságellenes, én házas vagyok.

Holott ugyanabban a családban nőttünk fel, ugyanazt éltük meg.

2015. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%

Szerintem külön kell választani a szeretetet és a ragaszkodást.

Aki valódi szeretetben nő fel, az jó eséllyel fog igazi szeretetet adni másoknak. Kifejlődik az érzelmi intelligenciája, ami fontos egy kapcsolatban.

A ragaszkodás inkább afféle menekülés. Ha zűrös családi háttere van valakinek, és szeretne minél előbb kilépni onnan, akkor kialakulhat egy ragaszkodás a részéről....de ez nem keverendő össze a szeretettel.

2015. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Van, aki társfüggő lesz zűrös családi háttérrel, van, aki bizalmatlan, és mindennél fontosabbnak tartja a függetlenségét.

És a kettő között ezerféle átmenet.:-)

2015. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Költőnő? ***** válasza:
100%
befolyásolja az ember személyiségét s ez sok dologhoz meghatározza a hozzáállását. Nyilván egy jó része teljesen tudattalan.
2015. júl. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen, befolyásolhatja a családi háttér a párkapcsolatot, mert az emberek nagyon sok viselkedésformát a családjukból vesznek, tanulnak, az lesz nekik a természetes. Ha két eltérő családi háttérrel rendelkező ember kerül össze, mindkettőnek más a családmodellje, más a normális és eszerint próbálnak meg élni, ami konfliktusokhoz vezethet. Természetesen innentől már a két fél intelligenciáján múlik, hogy össze tudnak-e csiszolódni, bármelyik fél (vagy mindkettő) tud-e változni a kapcsolat érdekében.
2015. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekem annyira befolyásolja h csak jobban megerősített h szükségtelen számomra.

Elég volt látnom a szülői példát.

Köszönöm.

2015. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!