Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekkori álom vagy biztos...

Gyermekkori álom vagy biztos családi háttér? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom Magyarországon szeretnék élni,persze ez álomszinten maradt egészen mostanáig amikor lehetőségünk lenne átköltözni.

Itt ahol élek van házunk,férjemnek munkája(nem bejelentett,kevés pénz de az is valami)csak a ház tart itt és a család,gyűlölöm az országot, a nyelvet nem igazán beszélem.

Döntenünk kellene 2éven belül hogy megyünk vagy maradunk,mindkettő mellet szól valami de nagyon nehéz,induljunk neki a bizonytalannak,de legalább ott élnénk ahol van remény hogy a gyerekemnek jobb lesz vagy maradjunk itt ahol utálok élni.


2013. jan. 10. 11:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek itt rokonaitok,ismerőseitek,akkor nehéz lesz belevágnotok tényleg minden segítség nélkül...


Gondold át, hogyan kezdenél neki,kell egy jó terv,munkahely mindkettőtöknek...

2013. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg onnan munkát találni Magyarországon. Ha kint csak a férjednek van munkája, ráadásul neki is csak feketén és nem is keres olyan jól, akkor egy magyarországi bejelentett munkával valószínűleg jobban járnátok, plusz itt te is munkába tudnál állni, ezzel biztosabb alapokra helyezni a családi költségvetést.
2013. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz?Mo. sajna nem a lehetőségek hazája...innen mindenki csak menekül..egy átlagfizetés itt 70-80 ezer.Ebből nem lehet megélni,ennél a lakástörlesztőm is már magasabb..Menj máshová csak ide ne!!!ha tényleg azt akarod h a gyerekednek jobb legyen.
2013. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Déli szomszéd vagyok sajna...

Az a baj hogy mindenki mást mond és nem tudom ki látja reálisan a helyzetet.Akik Magyarországon élnek azt mondják rossz odaát,viszont aki innen mentek ki azok soha nem akarnak hazajönni és boldogulnak.

2013. jan. 10. 11:34
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha pár éve jöttek ide,akkor még jobb volt a helyzet.fel mertem venni lakáshitelt..azóta válság van,és alig bírom fizetni azt amit akkor könnyedén megtehettem.2003ban mikor elkezdtem dolgozni 60ezret kaptam kézhez.Most 70 ezret..és az árak mennek felfelé...és ezek a tények csak.
2013. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Lehet hogy jobb a helyzet itthon mint nálatok. Azért mondják azok az emberek h nem akarnak vissza menni. De aki meg itt él annak tényleg nem jó.

Tudod ilyenek az emberek, hogy mindig más kell mint ami van. De ezt nem rosszból mondom, énis pontosan ilyen vagyok, nagyon nem szeretek itt élni, éltem már kint külföldön, de haza kellett jöjjek, most ami még itthon tart az a suli.


De biztos hogy ha egy szegény Afrikai országba születtem volna, akkor nekem Magyarország a paradicsom lenne. Most meg inkább az az Afrikai ország lenne az :) :) Fura....

2013. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg vajdasági fiatalt ismerek, mind Magyarországról álmodik. Szerintem gyertek. Szegeden tanultam, és a vajdaságiak mind örültek, hogy megkapták a lehetőséget, hogy eljöjjenek, és egyikük sem tervezett visszamenni.
2013. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

De mivel beszélsz magyarul így elég nagy előnnyel indulsz. Nem kell feltétlenül rokonnak élnie itt. Gyüjtsetek össze egy kis induló tőkét ha tudtok, és tényleg nézelődj már most munka után.


Én azt mondom sose késő megpróbálni, haza menni mindig lehet, és mindenkinek kell adni egy esélyt magának a jobb életre. SZerintem próbáljátok meg, csak mindenképp olyan helyre menjen legalább az egyikőtök ahol bevagytok legalább 4 órára de jobb ha 8ra jelenetve. Sok sikert hozzá :)

2013. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Bocsánat, nem olvastam el az előző kommentet hogy hol laksz. Azt hittem valahol messzebb keleten.


Így mindenképp gyere, ezerszer könnyebb lenne itt élned mint pl francia országban, vagy belgiumban, mégha beszéled a nyelvet akkor is. :) Szóval bocsánat, és igen én is ismerek egy két embert akik itt élnek és szeretnek itt élni.Nem olyan rossz ez azország, de lehetne jobb is sokkal :)

2013. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát most az itthoni lét sok család számára kilátástalan,menő vállalkozások mentek tönkre,többen bele buktak a hitelbe csak az ismerőseim között,munkalehetőség nincs...-Ha van házatok még szerencsésnek mondhatod magad....
2013. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!