Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élünk, de szinte nem...

Együtt élünk, de szinte nem is látjuk egymást. Megéri ez hosszú távon?

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk, mindketten vendéglátásban dolgozunk. Nem egy helyen, de a rendszer egyforma mindkettőnk munkahelyén: heti egy szabadnap van, de a nap változó, csak 1-2 héttel előre tudjuk mindig. A műszakok is változóak, van, hogy 8 óra, de van, hogy 10-14 vagy akár 16, ezt se tudom előre, volt már, hogy reggel mondták, hogy igaz ma 8 órára vagyok beírva, de változott a beosztás és 16-ot kell bent lennem. Van, hogy ilyenkor a sírógörcs kerülget, mert épp aznap tudtunk volna pár órát együtt tölteni a barátommal, de ugye nem mondhatom, hogy nem tudok maradni, mert akkor kitesznek azonnal... Általában havonta egyszer fordul elő, hogy véletlenül ugyanarra a napra kapunk szünetet, de van, hogy még ritkábban, volt, hogy kb. 2 hónapig egyetlen napot sem tudtunk együtt tölteni. Papírlapokon "levelezünk", mert élőben alig látjuk egymást, még éjszaka is csak max. 3-4 órát tudunk együtt aludni, mert utána valamelyikünknek indulnia kell dolgozni :( Szex jó ha 1-2 alkalommal van egy hónapban. A kapcsolatunk viszonylag jól bírja, de talán csak azért, mert veszekedni sincs időnk :(

A munkahelye mondjuk mindkettőnknek elég korrekt, becsületesen kifizetik az összes túlórát az utolsó fillérig, de ez akkor is embertelen... Több mint fél éve tűrjük, talán ideje lenne lépni? Van egy kevés megtakarított pénzünk, de félek, hogyha az egyikünk felmondana, felélnénk, mire lesz másik munkahely. Kockáztassunk, vagy húzzuk meg magunkat és örüljünk, hogy van munkánk? :/


2015. júl. 3. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Komolyan nem rosszindulatból kérdezem, de szerinted minek együtt lenni így valakivel? Mert ez nem kapcsolat és nem azért, mert nem lennétek jók együtt (bár ezt nem tudhatom nyilván), hanem mert semmi értelmes vagy közös élményetek nincs így... Ha egy közös kirándulást nem tudtok így megejteni, mi lesz így pl. a közös jövővel?
2015. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5 éve együtt vagyunk, és fél éve van ez így. Volt időnk közös élményeket gyűjteni. Kiutat keresünk ebből a helyzetből, de kb. 2 év keresés után találtunk állást, nem merünk felmondani.
2015. júl. 3. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyet kell értenem az elsővel, ez nem sokáig mehet így tovább, ez így nem egy jó párkapcsolat. Vagy munkát vált egyikőtök vagy előbb-utóbb vége. De húzok neked egy szerencsekártyát a 365 lapos készletemből.


Erősen koncentráltam a problémátokra és húztam. Ez jött ki:


"Figyelj, és ne kapkodj! Különben könnyen elmehetsz olyan dolog mellett, amely nagyon fontos lett volna számodra!"


Ezek az üzenetek mindenki számára mást jelentenek, én nem értelmezhetem helyetted, olvasd el figyelmesen, és fejtsd meg a magadra vonatkozó jelentését, meditálj egy kicsit, é talán eljutsz a legideálisabb megoldáshoz is. Sok sikert! :)

2015. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Én mindenféleképpen ugranék az ismeretlenbe, akkor is, ha kockázatos. Inkább a bizonytalan jó, mint a biztos rossz. Ráadásul fél év alatt kitapasztalhattátok, hogy ez így nem működik.
2015. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Hosszú távon akkor éri meg, ha pontosan tudjátok, hogy meddig fogjátok ezt csinálni, kibírható ideig tart, és olyan eredménye van, amit másképp nem tudtok elérni és fontos számotokra (pl. lakásra gyűjtötök, és így egy év alatt összejön az ára nagy része, mert háromszor annyit kerestek, mint más melóval.)


Ha nem látjátok az alagút végét, és nincs jelentős eredménye, akkor nem éri meg.

2015. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán bírjátok még ki és próbáljatok nagyon-nagyon spórolni, hogy minél több pénzetek legyen! Dolgozni mindenképp kell, és ha már van 5 évetek együtt,akkor még csak kihúzzátok tovább!Gondoljatok arra,hogy érdemes spórolni, hogy aztán válthassatok jobb munkahelyre,ahol több szabadidőtök lesz egymásra!


Minden jót kívánok.

2015. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, ha nem is hagynám ott a munkahelyemet azonnal, mindenképp elkezdenék keresni valami más munkát. Mert ez így embertelen. Szakíthatsz a pároddal, de az mit old meg? Semmit.
2015. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szakítani nem szeretnék, hiszen szeretjük egymást. A kapcsolatunkkal semmi gond, csak ez így lassan már olyan, mint egy távkapcsolat. Külföldre költözés esetleg lehet kiút? Csak mondjuk ahhoz minimum 3-400 ezer forint kéne fejenként, hogy neki merjünk vágni...
2015. júl. 4. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a hosszú kapcsolat titka, semmi más.
2015. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan nem éri meg. Váltsatok.

Nem kell fejest ugrani az ismeretlenbe: munka mellett is kereshettek új munkát. Mi most ezt csináljuk, neki már megvan az új hely, nemsokára kezd, már csak nekem kell, hogy összejöjjön. Aztán elég csak akkor felmondani, ha már aláírtátok a szerződést az új helyen.

2015. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!