Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét kezdjek magammal...

Mi a fenét kezdjek magammal középiskola után?

Figyelt kérdés

semmi elképzelésem nincs milyen irányban tanuljak tovább.

nincsen hobbim, se olyan szakma, ami igazán érdekelne. jóformán nem érekel semmi se.

egyetemre nem akarok menni, mert több oka van, amit most nem írnék le, okj-s szakmákat nézegettem, de ami egy kicsit meg is tetszett, az nincs ebben a megyében(Szabolcs megye).

a pincér az, ami megtetszett, de anyáék lebeszéltek róla és én is olvastam róla dolgokat a neten, hogy itthon nem éri meg pincérnek tanulni.

kipróbáltam már festést, rajzot, gitárt, zene hallgatást, sportot stb, de egyik sem érdekel és nem keltette fel az érdeklődésemet, amivel már a környezetemet is bosszantom.

én vagyok defektes?

18 éves lány



2015. júl. 4. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Rendőrség.


1. Nem kell majd dolgozni.

2. Stabil,fix,az ország területén BÁRHOL végezhető meló.

3. Fegyverek. :)

4. Kenőpénz,ingyen drog és prostik.

5. Utána is lesz fix helyed egy szekus cégnél.

6. 100%-ig bejelentett,hivatalos állás!

2015. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
47 %-os! Hát igen, ezért hagyja ott minden második rendőr a suli utáni két évben az állását, mert olyan szuper.
2015. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
rendőr egészségügyi okok miatt amúgy sem lehetek :D
2015. júl. 4. 17:34
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

az utazás nem megoldott?


fősuli? gyerekek? óvónő? tanítónéni? napközis?


informatikus?


adminisztrátor?


bankár?

2015. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy vagy defektes! :)

Idővel mindenki megtalálja a neki való állást, csak te még nem értél meg rá (bocsi a közhelyért, de igaz). Sulidban nincsen pályaválasztási óra vagy tanácsadás?

2015. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

nincs olyan szak,ami érdekelne, az utazás se és a vele járó költségek miatt sem mennék egyetemre.

nincsen pályaválasztási tanácsadás a suliban

ezek szerint 50 éves leszek, mire érdekelni fog valami? már elegem van magamból is.

2015. júl. 4. 17:45
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kovetkezo tanevet akar toltheted ugy is, mint "gap year" azaz ha van penzed kereshetsz egy helyet kulfoldon ahol dolgozhatnal es kozben a nyelvet is tanulnad, picit vilagot latnal, uj embereket ismernel meg, mas kornyezetben lennel, lehet, hogy uj ertekeket fedeznel fel nem csak sajat magadban!
2015. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nincs pénzem utazgatni :)
2015. júl. 4. 18:10
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam, mint te :)

Gondolkoztam, hogy melyik tantárgyban vagyok a legjobb. Ez a töri volt. Meg is jelöltem egy fősulin egy törihez szorosan kapcsolódó szakot. Fel is vettek. Majd 1-2 hónapon belül kiiratkoztam. Aztán apa tanácsára a elmentem a NAV-hoz. Felvételiztem és sikerült bekerülni. Jó volt pénzt keresni de hamar megutáltam, teljesen felszínre tört belőlem a túlzott szigorúság és parancsközpontúság hatására a szabályok megkérdőjelezésének érzése és a lázadás. Ennek már 3 éve. Azóta alkalmi melóim voltak. Tengés-lengés... Ez van. Már nem tudom visszacsinálni. Most 23 évesen jöttem rá, hogy mit akarok kezdeni az életemmel. Grafikus leszek. Hobbiból alakult ki az elképzelés. Mindig is szerettem rajzolni, de féltem hogy nem tudnék elérni olyan szintet ami kell ehhez a szakmához. De egy "nagy pofon" hatására rájöttem, hogy kezdeni kell magammal valamit és meg kell próbálnom!

Itt van esélyem szabadúszóként boldogulni, úgy lennék csak igazán boldog :)


23 évesen találtam meg az utam. De legalább megtaláltam. Próbáld meg másik megyében ami megtetszett! Valamit valamiért sajnos.

2015. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
88%
elmondom neked én 25 évesen a mesterdiplomám megszerzése után döntöttem el,hogy mi akarok lenni és köze sincsen a tanulmányaimhoz,az én utam is kanyaros és nekem se volt róla foglalmam sem,hogy mi legyek...a legjobb tanácsom,hogyha most nem tudod,majd idővel ugyis valami érdkelni fogsz,meg megismersz embereket és kiszélesedik a látóköröd ha kikerülsz a suliból...egyenlőre valamit viszont mindenképpen végezned kell,hiszen középiskola egy akkora felesleges semmi,hogy csak na,mivel ugyanazt tanuljuk végig amit általános iskolában,de hogy minek?????pedig a középiskola lényege a szakmaszerzés kéne,hogy legyen....erre alig van olyan szakma amit középiskolában oktatnak és lehet is vele valamit kezdeni...talán az okj-s képzéseket középiskolában kéne oktatnia az államnak....na mindegy.tanácsom az,hogy menjél valami okj-sra...mit tom én könyvelőnek,azzal lehet vállalkozást nyitni vagy titkárnőnek,azzal is bármilyen irodai munkát betölthetsz.mivel nő vagy nyilván nem fizikai munka kéne,hogy legye a célod....aztán majd ha idősebb leszel és joban kiforr a személyiséged biztos,hogy valamit még kifogsz tanulni...én elmondom neked 2 diplomát szereztem tb-ből,meg egy spiritiszta képzést is végeztem...meg bérügyintézést...nővérem is tanult többmindent...meg amugy jobb is ha az ember több lábon tud állni manapság...egyenlőre válassz valamit amivel esélyed van szellemi tevékenységet ellátni és kész.mint mondjuk logisztikai menedzsment, vagy marketing.leginkább nézz körbe milyen állásokat ajánlanak a lapokban és annak megfelelően válassz.
2015. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!