Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kellene a...

Tényleg nekem kellene a gyerekekkel albérletbe menni, csak mert a volt férjemnek gyerektartást kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Folyamatban van a válás. Jelenleg albérletben lakunk.

Az ő édesapja 5 éve összejött az édesanyámmal és abban a házban laknak ahol én felnőttem, az egyik féltesóm is velük él. Ez az én házam (nagyszülői és apai örökség), de anyámnak haszonélvezete van a ház 50%-án.

Mikor felvetettem édesanyámnak, hogy szeretnék hazaköltözni a gyerekekkel, teljes felháborodással közölte, hogy késő, a volt férjem már megelőzött és ők megengedték, hogy odaköltözzön. Megmondtam, hogy nagyon jó, de nekem nem áll szándékomban a gyerekekkel albérletbe költözni, ha már van egy házam, erre megkaptam, hogy pedig az lenne a legjobb megoldás, ha már viszem a volt férjem fél fizuját. A végén kibökte, hogy nem is bánná, ha a volt férjem menne oda lakni, mert akkor nem kellene elviselnie a gyerekzsivajt.


Őszinte véleményekre lennék kíváncsi. Ebben a helyzetben kinek van igaza? Mit kellene csinálnom?


2015. júl. 4. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak a ház felén van haszonélvezete akkor jogosan költözöl oda a másik felébe.

De kérhetsz lakáshasználati díjat is a te részedre.

Mondjuk durva h bíróságra kéne menni ez miatt....

2015. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem semmi anyád van,mit ne mondjak.Mivel a te házad,kipenderítheted kedves anyád párját,és a férjedet is onnan,mert semmi közük a házhoz jogilag,egyedül anyád maradhat ott.A gyerektartás jár,senkit nem érdekel hova megy a volt férjed lakni,nehogy már neked kelljen albérletbe menni ! Ha kötik az ebet a karóhoz,mondd nekik hogy mész ügyvédhez.Amilyen az adjonisten ,olyan lesz a fogadjisten.
2015. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Erkölcsileg erősen kifogásolható anyukád viselkedése, de ezzel nem sokra lehet menni.


Mivel a ház tulajdonjoga a tied, és édesanyádnak csak a felén van haszonélvezet, így a ház másik feléből nyugodtan kipaterolhatsz mindenkit, és a ott élhetsz a gyerekekkel.


Ügyvédet keress meg a kivitelezést illetően.

2015. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem úgy van az. A haszonélvezet erősebb jog, mint a tulajdonjog.

Azaz a haszonélvező mondhatja meg, hogy ki élhet a házban, és ki nem. Bizony, még a tulajt is kirakhatja jogosan.


Ez van.

2015. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
#2: Sajnos nem csak az anyja maradhat ott, mert ha övé a haszonélvezet, akkor bárkit befogadhat, kiadhatja a házat, de csak a FELÉT ebben az esetben.
2015. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha csak a ház 50%-án van anyádnak haszonélvezete, akkor te jogosan költözhetsz oda, illetve bőven van beleszólásod abba ki lakhat a házba, mivel gondolom nemcsak a ház fele van használatban. Én nem mennék albérletbe a sajátom mellett. beszélj ügyvéddel. Mindenesetre furcsa hozzáállás anyád részéről.
2015. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

#4: "A haszonélvezet erősebb jog, mint a tulajdonjog. "


Ez így van, csakhogy az anyának csak a ház FELÉRE van haszonélvezeti joga. A másik feléhez semmi, de semmi köze jogilag.

2015. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Kirakhatja a tulajt, ha 100%-ban haszonélvező. A jelenállás szerint nem. Fordulj ügyvédhez. Ilyen nincs, hogy van egy fél házad használatra, és tulajdonjogilag egy egész, de menj ahova gondolod csak, mert édesanyád "beházasodott" a volt férjed családjába.
2015. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem semmi történet, tényleg menj ügyvédhez.


Ezek után én biztosan nem akarnék az anyámmal meg a volt férjem pereputtyával együtt lakni, hanem bérleti díjat kérnék mindenkitől (anyádon kívül, neki haszonélvezete van), abból már bőven futja egy jobb albérletre.

2015. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Ki a másik haszonelvezo?
2015. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!