Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kellene a...

Tényleg nekem kellene a gyerekekkel albérletbe menni, csak mert a volt férjemnek gyerektartást kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Folyamatban van a válás. Jelenleg albérletben lakunk.

Az ő édesapja 5 éve összejött az édesanyámmal és abban a házban laknak ahol én felnőttem, az egyik féltesóm is velük él. Ez az én házam (nagyszülői és apai örökség), de anyámnak haszonélvezete van a ház 50%-án.

Mikor felvetettem édesanyámnak, hogy szeretnék hazaköltözni a gyerekekkel, teljes felháborodással közölte, hogy késő, a volt férjem már megelőzött és ők megengedték, hogy odaköltözzön. Megmondtam, hogy nagyon jó, de nekem nem áll szándékomban a gyerekekkel albérletbe költözni, ha már van egy házam, erre megkaptam, hogy pedig az lenne a legjobb megoldás, ha már viszem a volt férjem fél fizuját. A végén kibökte, hogy nem is bánná, ha a volt férjem menne oda lakni, mert akkor nem kellene elviselnie a gyerekzsivajt.


Őszinte véleményekre lennék kíváncsi. Ebben a helyzetben kinek van igaza? Mit kellene csinálnom?


2015. júl. 4. 20:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Az anyának a ház 50%-án van haszonélvezete!
2015. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Tökmindegy, biztos, hogy vanerre megoldás, akkor a szokványos bérleti díj felét, olyan méltányos összeget, amiből kérdező megoldhatja a lakhatását.

Megnézném azt a bíróságot, amelyik a kiskorú gyerekeket tenné utcára, miközben az anyjuknak van egy háza, csak nem engedik oda. Vicc.

No és persze ahogy anyu haszonélvezeti joga megszűnik, úgy vágnék ki onnan mindenkit, mint macskát sz@rni.

2015. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Én Földhivatalban dolgozom, nem egy peres esettel találkozom. A haszonélvezeti jog valóban erősebb, mint a tulajdonjog, de anyádnak csak az ingatlan 50%-án van haszonélvezeti joga, ergó csak azt szabhatja meg, hogy a felében ki lakjon, a másik feléről nem rendelkezhet. Arról -ha nincs rajta haszonélvező- Te, mint tulajdonos rendelkezel! Szóval fogadj egy jó ügyvédet, ki segít kitakarítani a ház felét.:)
2015. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

Jogilag beköltözhetsz a ház felébe.

De most komolyan, ilyen környezetben akarsz élni és nevelni a gyerekedet? Kell ez neked?

Én felvenném a gyerektartás mellett a jogosan kijáró bérleti díjat, és élnék nyugodtan, tőlük minél távolabb!

2015. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
A ház egyébként alkalmas megosztásra?
2015. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Mivel anyádnak csak a ház felére van haszonélvezeti joga, a másik fele a tiéd, így teljes joggal beköltözhetsz. És akkor anyád a férjével meg a volt férjeddel húzzák meg magukat egy szobában. Mivel a ház másik felén ha jól értem, nincs haszonélvezet és te vagy a tulaj, oda egyikük sem rakhatja be a lábát.

Durva hozzáállás anyád részéről, de ahogy írták, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten...anyád vagy nem anyád, fordulj ügyvédhez.

A helyedben saját lakás mellett dehogy mennék albérletbe! Harcold ki ami jár neked.

2015. júl. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Jog azért érdekes egy kicsit. Sürgősen fordulj ügyvédhez. Ha nem teszel lépéseket a beköltözésre, könnyen pórul járhatsz.
2015. júl. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%
Csak azt tudom mondani mint a többiek.Szép egy anyád van,egy "idegent" mint a volt férjed be enged,te meg menj a gyerekeiddel ahová akarsz.Hát én nem volnék rest és haza költöznék,Segítenék meg keseriteni a minden napjaikat,úgy hogy még fizetnének is nekem csak minél elöbb elköltözhessenek.
2015. júl. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%
Hogy lehet 50% haszonelvezete? Azt írod, nagyszülői és apai örökség. A nagyszulokrol először az apadra, onnan pedig rád szállt az ingatlan? Akkor anyadnak nem 50, hanem 100% haszonelvezete van
2015. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért lett a 19-es lepontozva, holott jogos.

Fél házra jellemzően csak akkor adnak haszonélvezetet, ha a másik fele a haszonélvező tulajdona. Ha így nézzük, akkor valószínű, hogy a kérdező tulajdonrészére van haszonélvezet az anyukának.


Igazán visszaírhatna a kérdező és tisztázhatná a részleteket!

2015. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!