Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Vagy mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

A helyzet(bocs hogy hosszú lett)

A párom szülei elváltak néhány éve, a páromnak van egy húga (már mindketten felnőttek voltak,mikor a szülők elváltak). Sajnos a párom és a húga is eltávolodtak egymástól. Vagyis a párom nagyon igyekezett összetartani ami még családból megmaradt,de úgy néz ki hiába. A huga (nevezzük Katinak) nem nagyon igyekezett sajnos. Értem ezalatt,hogy mi voltunk náluk többször is látogatóba meg ilyesmi, ők szinte sosem jöttek. Ha jöttek vagy telefonáltak,mindig kiderült,hogy valami kellett nekik - segítség,kölcsön stb. Párom persze segített,hisz a testvére. Utoljára 2008 karácsonya körül voltak itt, mi azóta is voltunk náluk. Mikor Kati teherbe esett, csak egy SMS-t irt...azóta is voltunk náluk,párom mondta,hogy jöjjenek el ők is nyugodtan a párjával,akármikor -hétvégén,délután bármikor. Nem jöttek,nem is hívtak fel azóta,karácsonykor küldtek egy sms-t,ennyi. Most megszületett Kati babája és még sms-t sem irt,ismerősöktől tudtuk meg...Páromnak eléggé elege van ebből,hogy ő próbálkozik és semmi. Most is felhívta nemrég Katit hogy boldog szülinapot kívánjon és gratuláljon a babához is,erre még ő lett lecseszve,hogy azért nem szól neki a baba születéséről,mert a párom nem érdeklődött...

Én is totál kiakadtam ezen,de még a párom. Nagyon szenved ettől a helyzettől,szereti a húgát,de már megunta,hogy mindig csak ő járkál utána és mégis ő a rossz. Ti mit tennétek??

A babát még nem láttuk, elmennétek megnézni-gratulálni? vagy hagynátok a fenébe mindent?


2010. márc. 3. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Vannak olyan erőfeszítések, amik feleslegesek. Ismerős szituáció. Hagyjátok a fenébe, hátha észbe kapnak. én biztos nem mennék, erről nem ti tehettek, hanem ők. A párod családiasabb, látszólag őket nem érdekli. Hagyjátok a francba.
2010. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát éz nehéz dolog, főleg hogy testvérpárról van szó. Én lehet sokan hülyének néznek, de elmennék. Elvégre a testvérem szült, igenis megnézném a kisbabát. Persze, teljesen jogos, hogy belefáradt a párod abba, hogy a tesója után "rohangáljon". Azért ő is megtehetné az első lépést. Már csak azért is elmennék mert a tesóm kisbabája (függetlenül attól, hogy milyen a helyzet)

És egy élet múlva se kelljen azt hallgatni a drága rokonoktól ( mert ez lenne belőle úgyis), hogy bezzeg te nem mentél el a tesódat meglátogatni, amikor szült stb.

De utána biztosan nem érdekelne a tesóm, ha akar valamit megfogja a kis telefont felemeli és hív.

Ha nem, akkor IJ. Azért ez így nem teljesen korrekt hiszen a párod "dolgozik" a kapcsolattartásért.

Azt szerintem felesleges is, de azért mindenképpen meg kell próbálni, hogy beszélje meg a tesójával, legfeljebb mindenki elmondja amit gondol.

2010. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!