Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a családom nem...

Mit tegyek ha a családom nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés
Hárman élünk anyám, öcsém és én. Ebből az öcsém tanul ketten én és anyu keresünk. Sajnos a minimál bértől nem sokkal jobban. Bár közösen fizetjük a számlákat, de ők nem tudják beosztani a pénzt, mert anyám fizetése nagyrészt az öcsémre megy el. Minden hónapban márkás ruha, cipő, bulizás stb. Anyutól kér ezekre és ad is neki, plusz csomó zsebpénzt kap, így persze a szükséges dolgokra már nem jut, illetve csak úgy, hogy az én fizetésemet is teljesen felemészti, pl. a kajavásárlás, a saját kiadásaimról már le kell mondani sokszor. Már beszéltem velük, de nem hajlandóak megérteni. Az öcsém néha ugyan elmegy dolgozni diákmunkára, vagy alkalmikra, de nem tudom hova lesz a pénz, vagy gyűjtögeti, vagy azt is leveri…. Az apjától meg nem számíthat semennyire. Próbálok jobb állás keresni és elmenni, mert a mostani fizetés nem elég ehhez, de nem olyan egyszerű, és amíg nem sikerül addig meg kellene oldani a problémát, hogy gátolhatnám meg a pénzszórást?

2015. júl. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
úgy, hogy megegyezel anyuddal, mennyi pénzt adsz havonta és azt soha nem toldod meg a maradékkal!
2015. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Például nem kéne mindenből a legmárkásabbat megvenni az öcsédnek. Egyáltalán anyukád minek ad rá neki pénzt ha így is rosszul álltok? Szerintem ott kéne kezdeni a spórolás,t hogy szépen megmondod nekik, hogy ez így nem mehet tovább. Először mindig a legszükségesebbeket vegyétek meg, plusz még rakjatok félre.
2015. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Mondd anyudnak, hogy ezentúl csak x összeget adsz neki. Többet akkor se adjál, ha térden állva csúsznak előtted. Az elég igazságtalan, hogy az öcséd elveszi az egész életedet gyakorlatilag. Ne hagyd.
2015. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ugy, hogy öcsed kap egy salert

16 eves lany vagyok a ruhaimeret mar nekem kell megdolgoznom. 2szer melozok egy heten. Faraszto nagy a höseg meg minden, inkabb öcsedekl kenne beszelni.


Anyudnak meg nem kenne elkenyszetenie.

2015. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Èn a helyedben mèg pènzt sem adnèk az anyàmnak, ha ilyen lenne a gondolkodàsa. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne segìtsd anyagilag. Elkèrnèm a csekkeket, kb. Ami a fele a rezsinek, ès magam feladnàm. Plussz vennèk tartòs èlelmiszert a főzèshez. A maradèkot meg magamra fordìtanàm. Ezzel is sokat segìtenèl, ès mègsem èreznèd azt, hogy te vagy elnyomva. Ha majd egyszer elköltözöl, miből lesznek öcsèdnek meg ezek a dolgok? Szerintem mint tesòd, elèg ha csak nagyobb ūnnepekkor adsz egy picit több pènzt, hogy kaphasson valamit.
2015. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Adjon az öcsédnek havi 5-10 ezer forint zsebpénzt, ossza be, a többit eresse meg magának. Nagyon komolyan elbeszélgetnék édesanyáddal a helyedben, hogy nem azért dolgozol, hogy az öcsédet öltöztessétek.
2015. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!