Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a családom mióta munkanél...

Utál a családom mióta munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve nem találok munkát, azóta egyre jobban utál a férjem. Lassan 40 éves házasok vagyunk, több, mint 30 év után kirúgtak a munkahelyemről. Minden munkát elvállaltam, voltam mosónő, könyvelő, takarítottam mióta a szakmámból (diplomás munka 26 évig) elbocsátottak. Azóta mindenki csicskája lettem, mindenki engem ugráltat, de szívesen csinálom, hogy hasznossá tegyem magam. A férjem viszont egyre jobban utál, családom lenéz (mindenkinek jó állása van Hála Istennek), csak én vagyok ilyen semmiresejó feketebárány. Mit csináljak, hogy ne utáljanak, ne nézzenek ennyire senkiházinak? Iszonyú lelkiismeret-furdalásom van, hogy a férjem eltart, szívem szerint szeretnék láthatatlanná válni, utálom magam, hogy ilyen parazita lettem, de sehova sem kellek(:
2015. máj. 27. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy parazita, a családod hülye.A férjed vegyen fel szemüveget és nézzen körül a világban! Sok ember van hasonlóan hozzád, férjed is lehet még munkanélküli, hiába van most munkája.A bajban mutatkozik meg, milyen társ a másik.

Meséltél neki egyébként ezekről az érzéseidről? Ha nem talán említsd meg, hogy nagyon bánt téged hogy nincs munkád és tényleg igyekszel...Ha esetleg magától nem vette volna észre.

2015. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Mi a szakmád? Írtad hgoy voltál könyvelő, mosónő, stb.. azok sem váltak be? Egyáltalán mit szeretnél csinálni legjobban?
2015. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Mi az oka annak, hogy nem találsz munkát a szakmádban? Kapsz visszajelzéseket erről? Hiszen gondolom a tudásod elég jó hozzá, ha ilyen sokat dolgoztál már.
2015. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
ma 19:00-es: gondolom, az a baj, hogy "öreg", a legtöbb munkahely nem igen vesz fel 40-50 fölötti embereket
2015. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
A tudása lehet jó, de ha az ötvenes éveiben jár, akkor bizony a munkáltatók szemében öregnek számít :( Nehéz ügy ez.
2015. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Szóval egy 60 körüli nő ide irkálja szíve bánatát gyk-ra, mert a férjecskéje haragszik rá (40 év házasság után!) olyasmi miatt, amiről nem föltétlen tehet és a mondókája végére még egy smilet is biggyeszt... Aha hihető...
2015. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
A férjed nem útál, csak te vagy érzékenyebb a depid miatt. Ilyenkor mindent sötétebben lát az ember. És igen 40-50 éves korban hiába van 110%-os tudásod,szorgalmad, és energiád, már alig lehet elhelyezkedni.
2015. máj. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a smiley nekem is feltunt.
2015. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad ezeknek az érzéseknek, hogy elnyomjanak téged, amint így teszel látni fogod, hogy nem is olyan fekete minden és esetleg munkaadók is szívesebben felvesznek. Ha még se ne vedd magadra, most ilyen a világ. Ezt a családodnak is tudnia kell, de ha rajtad keresztül nem értik meg, előbb-utóbb a bőrükön is könnyen meg lehet, h tapasztalni fogják, sajnos.
2015. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tényleg lassan 60 leszek, a munkámban nem voltam rossz, nem is emiatt bocsátottak el. Vannak gyerekeim, unokáim, sokat vagyok fiatalok közt, és nagyon régóta internetezek. Még Commodore 16-tal kezdtem. Szeretem és általában megértem a gyerekeket, eléggé otthon vagyok az internet világában:)

A férjem nem mondja, hogy utál, de érzem. Sajnos, több esetben a fizetés miatt nem kaptam munkát, mivel az én szakmámban ez korfüggő (is), sokszor a főnököknek a kevesebb fizetés miatt kell fiatalokat felvenniük. Hozzáteszem, nem irigyelem a munkát a fiataloktól, nekik még nehezebb. Hisz nekünk már van otthonunk, nekik ezt többnyire ezután kell megszerezniük.

De higgyétek el, nagyon rossz parazitának lenni... Pedig, amink van, közösen szereztük, de lassan egy szelet kenyeret nem tudnék venni magamnak....na ez borzasztó(:

2015. máj. 27. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!