Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom szerint nem volt...

A családom szerint nem volt okunk a sértődésre, szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a 3 hónapos babánkkal a szüleimnél töltöttünk 3 napot vidéken.


Már a legelső napon megbeszéltem anyámmal, hogy jövő hónapban is mennénk 4 napra, jönne velünk 3 barátunk is, mert fesztivál lesz a városban, jó buli, a barátaink szívesen megnéznék maguknak a dolgot. (Nagy a ház, anyámék egy szobát használnak a 4ből, a többi üresen áll.)


Anyám azt mondta hogy persze, semmi gond, menjünk csak, be is írta a határidőnaplójába a dátumot. Rákérdeztem apámnál is, hogy neki oké-e a dolog, hogy ekkor és ekkor mennénk. Azt mondta ő is, hogy rendben van.


Erre másnap apám amikor hazaért a melóból, foghegyről odavetette, hogy mégsem jön össze a dolog, mert pont akkorra jelentkezett be a hzaverja és a felesége. És ennyivel lezárta a dolgot, nem tette hozzá hogy de mi menjünk nyugodtan, csak a barátaink nélkül. Bár a 3 szabad szobában pont elfértünk volna mindannyian, de mindegy.


Ez aztán nagyon nem tetszett se a birkatürelmű férjemnek, se nekem, mert hát mi egyrészt előbb szóltunk, másrészt meg elég nagy lenne a ház mindannyiunknak.


És amikor szóvá tettem ezt, apám azt válaszolta, hogy dehát egyértelmű, hogy a haverját választja, mert a barátaink őt aztán ugyan nem érdeklik. Mi hárman a babával mehetünk ha akarunk, de a barátaink nem. Ezek után már nekünk sem nagyon van kedvünk menni, mondtuk is hogy akkor inkább kihagyjuk a bulizást, köszönjük.


És anyám minderre az egészre még azzal kontrázott, hogy ezt az egészet magamnak köszönhetem. És hogy apám azért reagált így, mert én előző este rászóltam, hogy ne támaszkodjon erővel a baba utazóágyára. (Mivel apám 100 kiló, az utazóágy meg műanyag, és épp rogyott össze középen az illesztésnél miközben a baba benne feküdt, szerintem jogosan szóltam.) Idézem: "mégis mit képzelek én magamról, hogy rendreutasítom az apámat". Pedig csak a gyerekem biztonsága érdekében tettem, meg hát miért ne kérhetném meg arra, hogy x dolgot ne csináljon.


Ezen a ponton már a férjem is megelégelte a dolgot, és szólt anyáméknak, hogy ideje lenne már normális stílusban beszélniük velem, mert amióta ő ismeri a családomat, még nem hallotta őket szépen beszélni velem vagy szépen nyilatkozni rólam.


És erre a szüleim nem azt mondták, hogy oké, bocs, hanem hogy márpedig az én hibám az egész, és ne is menjünk oda többet, és mélységesen szégyelljem magam a vállalhatatlan viselkedésem miatt. Pluszban anyám telekürtölte ezzel a történettel a rokonságot. És ami a legmegdöbbentőbb, a rokonság egy emberként állt anyámék pártjára, külön-külön felhívtak és elmondtak mindenféle hálátlan dögnek.


És így a végére már elbizonytalanodtam, hogy talán tényleg túlreagáltuk, hogy a haverjaik miatt lemondták azt a hosszú hétvégét, amit mi korábban "lefoglaltunk".


Ti mit gondoltok, tényleg nekik van igazuk, és ez így a természetes? Én már tényleg nem tudom.



2015. jún. 30. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

még nem hallotta őket szépen beszélni velem vagy szépen nyilatkozni rólam.



aha, persze, de azért lazán odamentetek volna a fél baráti körrel...

2015. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem annyiból nincs igazatok, hog, az a szüliek háza, ha nem akarják a ti haverjaitokat kerülgetni,, az teljesen érthetőmés szívük joga.
2015. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Oké hogy az ő házuk, nem ez a gond. Hanem hogy beleegyeztek, aztán félre lettünk tolva (és most nem is feltétlenül a "fél haveri körünkről" van szó, hanem az unokájukról), az ő haverjaik miatt. Holott elfértünk volna mindannyian, ráadásul mi korábban szóltunk, hogy mennénk.
2015. jún. 30. 12:11
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg ilyenek a szüleid, hogy sosincs egy jó szavuk sem hozzád, akkor mégis miért gondoltad, hogy majd minden happy lesz? Hagyd az egészet, oldjátok meg máshogy, a rokonság meg pukkadozzon meg.
2015. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

szerintem az történt, h első hallásra belementek.. aztán mikor kettesben maradtak átbeszélték a dolgot és rájöttek, h ez mégsem lesz jó így, mert talán nem ismerik v kedvelik azt a társaságot annyira, akivel mentetek volna. Ez a "haver rászervezés" meg olyan kézenfekvőnek tűnt szerintem. Nyilván el lehetne várni tőlük, és nagyon meghálálni ezt, h segítenek még plussz emberek szállásába (és nyilván azért ha anyukád olyan, akkor megvendégeli őket ha mással nem egy pár szendviccsel, levessel, h ne érje szó a ház elejét). Az én szüleim se tudnák elviselni hogy szavajárásuk szerint "hidlás" legyen a lakásból/házból, viszont férjem szülei meg ilyen hebehurgya felfogásuak, felőlük bárki jöhet - mehet bármikor.. na de az ő családja sosem volt igazán 100as, ahogy férjem mondaná. Neki pl hiába szerveztek le szülinapi bulit v ilyesmit maguktól a szülei, ezen felül ő semmi másban nem számíthatott rájuk, se a testvére. Sőt az unokáikhoz sem normális nagyszülőként állnak. (pl a lányunkat születése óta összesen 3 alkalommal látta személyesen- 3 éves a lányunk) viszont mindenhol azt hireszteli, h ő mennyire szeret minket és az unokáját is, meg h mennyire hiányzik neki.. Miután megszültem, a nagy segítség részéről annyi volt, h eljött hozzánk 2 napra (!) és ezt az időt, vásárlással töltötte, csak akkor ért haza, mielőtt férjem a munkából. Ezalatt az idő alatt is én főztem, mostam, mert ő "járkálni akart" a városban.

Tehát, mindezt azért irtam le, hogy legyen egy hasonlítási alapod, h kb mik vannak. És erre mondom, h inkább legyen kicsit visszafogottabb, mint h a tipikus "benn vagyok minden buliban", de az igazán fontos dolgoknál meg sz@rik a fejedre jóó magasról.

2015. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Ez családi perpatvar, kívülálló nem tud igazságot tenni, az meg úgy sincs.
2015. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem alapvetően igazuk van, eleve illetlen kérés, hogy náluk legyenek elszállásolva a ti ismerőseitek, akiket a szüleid nen is ismernek.

Viszont meg lehetett volna értelmesen is beszélni, mindkét oldalról.


Azzal pedig teljes mértékben egyetértek, hogy ha nem jöttök ki jól (férjed szerint pl.), akkor nem kellene szívességeket kérni, mert nen vagytok olyan viszonyban.

2015. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem kellett volna rászólnod faterodra. Ő sem szeretné, ha szétesne az ágy a baba alatt....nem most jött le a falvédőről. Az idősek megkövetelik a tisztelet...nálunk is így van ez. De tudnod kéne, hogy hol van a határ a szüleidnél. Ha tudtad volna, nem estél volna pofára. Ő tett volna nektek szivességet azzal, hogy odavihetitek a fél baráti körötöket egy fesztivál miatt... Igen, sértős ovis szinten kezelte a dolgot..de sajnos a legtöbb ember ezen a szinten van. Te is, és a férjed is ahogy reagáltatok........
2015. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%
Nyűgösek a szüleid, mint az enyémek. 15 éve elköltöztem, ezalatt egyszer aludtunk náluk közösen, mert egyszer buli volt, és anyám szerit apám a férjem miatt rúgott be. Pedig a további évek is igazolják, hogy apámat nem kell itatni, hogy berúgjon. Legutóbb egyedül voltam náluk, sok év után aludtam ott. Megint láttam ,hogy nem tetszett anyámnak, hogy nem a tyúkokkal fekszünk, mert nagy ritkán ott vagyok. Aztán meg mindenkinek azt mondják, hogy mi sosem megyünk. Hát ezért nem. Ilyen helyzetben igen is a vendéglátóval van a baj, mert én ha vendéget hívok, belekalkulálom, hogy a dolgok nem úgy vannak, mint a hét többi napján.
2015. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A ház jogilag az enyém. A nagyszüleim építették anno, és rám hagyták végrendeletben. Az én nevemen van, és a férjemmel közös pénzünkből korszerűsítettük és újítottuk fel 6 évvel ezelőtt.

Ennek ellenére sosem mondtam a szüleimnek hogy az az én házam (most, a vita közben sem), és mindig úgy fogalmazok, hogy "hozzátok, nálatok", stb.


Ezek után nem gondolom azt, hogy ne lenne jogom odavinni bárkit is, pláne hogy szépen, illedelmesen engedélyt kértem tőlük.

2015. jún. 30. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!