Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 éven belül nem tervezek...

5 éven belül nem tervezek gyereket, de így se tudom, merjek-e? Milyen világban nő fel?

Figyelt kérdés
Vagy majd ő gondolkodhat ezen a kérdésen, hogy lesz-e élhető Föld, illetve mikor és mennyi időre merje kiengedni, ha elrabolhatják, egyre alacsonyabb lesz a közbiztonság?
2015. júl. 16. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Te milyen világban nőttél fel?


teljesen mindegy hova születik, az élet nehéz, akárki is irányítja az országot.

2015. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Emlékszem nagymamám mesélte, hogy ő fiatal feleségként, a háborúban attól félt, hogy terhes lesz, mert ő nem akar ebbe a torz világba gyereket szülni. Nem akarta, hogy a gyerekei borzalmas világban éljenek. Mégis szült.

Amikor én 1992-ben felnőtt nő lettem, én is ezt mondogattam. Nincs az a pénz, hogy én ebbe a világba gyereket szüljek. Mégis lett egy fiam.

Ha ma lennék 20 éves, ugyanezt mondanám. Kizárt, hogy ebbe a mocskos világba szüljek.

De lehet most tényleg hallgatnék az eszemre. De ez nem jelenti azt, hogy a gyerek rossz világban születik. Voltak ennél sokkal borzalmasabb korszakok, mégis születtek gyerekek.

2015. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Hátha ő teszi jobbá a világot.

Persze ha félelmet nevelsz belé, akkor nem fogja tudni, csak ha bátorságot, és hitet adsz neki.


Én arra szoktam gondolni inkább, hogy életre kényszerítés-e ha gyereket vállalunk, vagy egy lélek befogadása.

2015. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
61%
A nők a háborúban is szültek, ha több száz évre visszanézed a történelmet, akkor még azt is mondhatjuk, hogy most egy humánus korban élünk.Szerintem Te inkább félsz a felelősségtől és kifogásokat keresel.Ideális körülményeket ne várj, akkor magányosan ér utol az időskor...
2015. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4 Nem félek attól.

Inkább attól, hogy milyen éghajlat lesz, bírni lehet-e...mint most ez a meleg, tavaly meg esett. Nincs is jellemezhető évszak szinte. meg visszafogjak-e szennyezéseket (már nost is kiborító, hogy a szmog miatt maszkban járnak természetes módon itt-ott).


Meg gyerekrablások is még gyakoribbak lehetnek. És nem kell azt hinni, hogy veled nem történhet meg, pár hónaoja egy nőnek egy bevásárló központban az volt a szerencséje, hogy biztonsági őr ismerte őket, felismerte így a rabló által leborotvált hajú kislányt. Csak pár mp-ig nem volt szem előtt a gyerek, de a nő mellett úgy is.

2., 3. válaszoló, köszönöm a bíztatást.

2015. júl. 16. 09:58
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem csak ezen múlik, azon is, hogy a szülő mennyire figyel oda rá, mire tanítja meg, hogyan neveli. Ennek ellenére én sem tudom, mikor vállaljak gyereket, de nálam inkább anyagi oka van jelenleg. Régen is nehéz volt. Akkor is volt mitől tartaniuk az embereknek.

Manapság több mindenről értesülünk, pl. beletették az italába a drogot, tiltott helyen fürdött és megfulladt, de főleg ez utóbbi régen is volt így.

Itt is sűrűn lehet olvasni, hogy öngyilkos akar lenni a 14 éves. A szülei talán észre sem veszik min megy keresztül, vagy úgy gondolják eltúlozza, végül lehet későn eszmélnek rá.. Csak ezt a három dolgot emeltem ki. Régen is történtek rossz dolgok. Pedofilok, gyerekrablók akkor is léteztek.

2015. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Elmeorvos véleményét kikérted már?


Nem akarlak piszkálni, de csúnyán eltúlzod a dolgokat. Szerencsére nem fenyeget közvetlenül semmiféle apokalipszis, persze, óvni kell a bolygót, és nem szabad fél vállról venni a környezet megóvását, mert a globális felmelegedés és a környezetszennyezés bizony nagyon is valós probléma, de azért ne úgy állítsuk be, mint ha 10 év múlva eltűnne minden életre alkalmas hely a Földről.

A közbiztonság meg nem olyan drámaian rossz. Az elmúlt 20 évet nézve az, hogy egyre rosszabb lesz a közbiztonság, egyszerűen nem igaz. Meg azért egyáltalán nem azt a világot éljük, hogy minden második embert elrabolják. Vigyázni kell, az óvatosság sosem árt, de eltúlozni sem kell a problémákat.

2015. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

"pár hónaoja egy nőnek egy bevásárló központban az volt a szerencséje, hogy biztonsági őr ismerte őket, felismerte így a rabló által leborotvált hajú kislányt"


Látod, kérdező, ha nem hinnéd el a sok baromságot, amit frászbúkon osztogatnak meg az ostobák, akkor talán te is szebbnek látnád a világot. Az általad emlegetett városi legenda több, mint 10 éve kering.

[link]

2015. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Valamennyire talán lehet alkalmazkodni az éghajlatváltozáshoz, de nagy változások nem a közeljövőben lesznek úgysem. Régen is volt olyan, hogy 40 fok meleg volt, és voltak minimum rekord értékek is. A szmog meg olyan dolog, hogy az van. :D Nyilván régen nem volt ennyi gyár meg autó, de ahogy fejlődik a technológia, talán úgy fog ez a helyzet is változni. De mit tudom én, csak gondolom, hogy így lesz. Majd látjuk. :)

Ilyen dolgok bárkivel megtörténhetnek (gyerekrablás). Írom,hogy oda kell figyelni, stb. De ugyanúgy nekem is rémálmom válna valóra, ha mégis megtörténne ez.. na de ki nem tart ettől? Viszont nem élhetünk akkor sem félelemben örökké, csak óvatosnak kell lennünk és felelősen viselkedni.

2015. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Elmeorvoshoz nem mennék, néha rám jön ez a gondolat, hogy milyen lesz neki vagy ő átesik-e hasonlón és mer-e gyereket vállalni. A gyerekrablós sztorit nem fb-on látttam, ismerős hallotta rádióban, majd mesélte, meg csak nem is bp-i hely volt talán.


A válaszokat most is köszönöm. Majd visszaolvasom később is párat, ha rám jön ez...


( de amúgy ne legyetek már olyanok páran, hogy egy-két szóból mondtatbol diagnosztizáltok valakit...és ajánlotok orvost :) )

2015. júl. 16. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!