Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemétség élni az életünket,...

Szemétség élni az életünket, miközben a szüleimnek problémái vannak?

Figyelt kérdés

Külön élünk, nekem külön családom van már.

A szüleim a saját hibájukból 20 éve albérletben élnek és most nagy kakiban vannak, mert költözniük kell megint (már kb. 10x), de egyszerűen nem találnak megfelelő lakást. Borzalmas a piac, a kiadók válogatnak, mindenféle kikötéseket tesznek és persze senkinek sem kell egy nyugdíjas házaspár (akik amúgy dolgoznak is).

Na a lényeg, hogy közben mi dolgozunk, nem is keresünk rosszul, ebből kifolyólag nem is élünk rosszul. Szoktam segíteni időnként a szüleimnek, na de ez nem rendszeres, inkább csak ha látom, hogy meg vannak szorulva.

Nemsokára megyünk nyaralni külföldre, de most lelkiismeret furdalásom van, hogy mi elszórunk 300e Ft-ot egy hétre, miközben az ő fejük felett meg talán rövidesen már nem lesz tető...

A másik meg, hogy pár hónapja még arról beszéltünk, hogy a nagyobbik gyerek nyáron lehetne náluk egy pár hetet, de most persze ez sem jöhet szóba.

Ja és az nem játszik, hogy költözzenek hozzánk, még mielőtt vki ezt találná ki :)


2015. júl. 17. 06:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
78%
nem
2015. júl. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
28%
de az
2015. júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
31%
Igen az. Ha ti elszórtok egy hét nyaralásra 300.000.- Ft-ot, akkor a szüleidre miért nem jut?
2015. júl. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
59%
Nem szemétség.Nem ti tehettek arról,hogy ők nem tettek le szinte semmit az asztalra eddigi életük során.Persze nem azt mondom,hogy megérdemlik,de mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.Ne legyen lelkiismeretfurdalásotok,hogy élvezitek a megkeresett pénzt.Amikor tényleg úgy látjátok,segítsetek.Akár pénzzel,akár albérletet találni.
2015. júl. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
70%
Neked kell tudnod, hogy mit kaptál tőlük. Gondolom ha jól keresel, felső végzettséged van. Valószínűleg ők tamogattak. Szerintem nem kell sorolnom, hogy anya mit tesz a gyerekekért. Legalábbis ha nekem ilyen helyzetben lennének, én nem a nyaraláson gondolkoznek!
2015. júl. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
87%
Ezt kívülről, az összes tény ismeretének hiányában nem lehet véleményezni. Sajnos valóban vannak emberek, akik folyamatosan követik el a hibákat és akiken nem lehet segíteni erőszakkal sem. Bárhogy is alakul a jelenlegi helyzet, az évek múlásával egyre inkább rá leszel kényszerítve, hogy te tegyél lépéseket, mert ők talán már nem is lesznek képesek ésszerűen cselekedni.
2015. júl. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
82%
Mivel azt írtad, hogy szoktad őket támogatni és még így is jut a nyaralásra, gondolom ez után is fog jutni az ő támogatásukra is. Tehát a kettő nem zárja ki egymást. És ha minimum 4-en vagytok, akkor 300000 nem pénzszórás, hanem még olcsónak is számít. Menjetek el, ne legyen lelkiismeret-furdalásod, majd ha hazajöttök, segítetek nekik. Ha meg valami az alatt az egy hét alatt történik, létezik telefon, majd megbeszélitek úgy, hogy mit tegyenek. Végső esetben arra az egy hétre beköltözhetnek hozzátok is, ha akkor rakják ki őket a mostani lakásukból.
2015. júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
54%
Egészen biztos vagyok benne, hogy bántaná az igazságérzetem, hogy ennyit kell nekik segíteni, mikor elvileg ők a szülők, már meg kellett volna alapozniuk az időskorukat, de képtelen lennék háromszázért nyaralni és süttetni a fenekem ki tudja hol azzal a tudattal, hogy a dolgozó nyugdíjas szüleim maholnap utcára kerülnek. De kinek-mit vesz be a gyomra... N31
2015. júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg saját hibájukból kerültek ilyen helyzetbe (pl. eljátékgépezték a pénzüket, mert függők, vagy alkoholisták), akkor teljes mértékben igazad van és ne legyen lelkiismeret furdalásod, éld a saját életed!

Azonban ha végiggürizték az életüket és ettől függetlenül kerültek ilyen bajba akkor segíts nekik! Nyugodtan menj el nyaralni, de az albérlet keresésében, esetleg a kaukció kifizetésében segítsd őket!

2015. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
96%

A helyzettől függ minden.

Az én szüleim is egész életükben szórták a pénzt, ittak. Nevelésük abból állt, hogy rám ordítottak, ha nem mentem egy szóra a közértbe nekik sörért vagy borért.(80-as években még nem volt törvény, hogy gyerek nem vehet italt vagy cigit)

Tanulni csak az általuk választott szakmát tanulhattam, és 17 évesen amikor szakmunkásvizsgám meglett, elzavartak dolgozni. Később elmenekültem otthonról, és elkezdtem a saját életemet élni. Tanultam, dolgoztam sokszor 2 helyen is. Férjhez mentem aki szintén tanult, sokat dolgozott. Ma 40 évesen az erős középosztálybeliek csoportjába kerültünk. Ma a szórakozásunk az, hogy járjuk a világot. A szüleim akárcsak a tied ma is pénzhiánnyal küszködnek, mert idő előtt elisszák a pénzt. Ők is egyik albérletből a másikba mennek. Volt szép házuk, de elitták.

Én nem támogatom őket. Jobban mondva amikor felhívnak, hogy segítsek, mert jaj nem ettünk már napok óta, akkor mindig elmegyek és a hűtőt, mélyhűtőládát telepakolom ételekkel. Veszek főszereket is, mindent. De pénzt nem adok. ( volt amikor ezen is hisztiznek, hogy a hűtő feltöltése helyett inkább a pénzt adtam volna)

A férjem anyukája egész életébe dolgozott, hogy felneveljen egyedül 3 gyermeket. Mindig jó anya volt, és amikor megismert, engem is az első naptól kezdve úgy kezelt mintha a lánya lennék. Nagyon sokat segített nekünk még az elején. Őt támogatjuk rendszeresen.

Jól mondják. Azt kapod vissza az élettől amit magad is adtál..

2015. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!