Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szüleimnek...

Mit csináljak, ha szüleimnek csak a saját kötelezettségeik fontosak?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy zeneiskolába járok, ahol hétfőn lesz az évzáró. Azért annyit, hogy érthetőbb legyen a helyzet, hogy nálunk.azt alt. suliba nem lesz már tanítás, és èn nem a helyi suliba járok, hanem a tőlünk egy óráta levő kisvárosba.

Anyukàm hétfőn még dolgozik, ezért most ideges , hogy hogyan jutol az évzàróra. Ez persze kirobbantott egy vitát, mert apukám azt javasolta, hogy maradjak a közelben élő nagyszüleimnél, de én.ott nem akarok maradni, mert szeretem őket minden, de nem akarok egész álló nap ott rostokolni. Aztán felvetődött, hogy menjek busszal, de apukám szerint olyan szerencsètlen vagyok, hogy rossz buszra szállnék. Igaz, 13 èvesen mèg tènyleg nem tud egyedül buszoznk az ember... -.-

Anya egyre csak azt mondja, hogy ne menjek el, de már tavaly sem voltam, de akkor is csak valami anya által kitalál mondvacsinált dolog miatt. És bármilyen hihetetlen, én ott akarok lenni, mert szeretem a zenesulis előadásokat. Mindenki csinálja a fesztivàlt, hogy miért megyek. Mert mondjuk talán kötelező?! Anya azzal jön, hogy a jubileumi koncertra is azr mondták, aztán elvileg mégsem volt az. De anyu ugye minden munkahelyi ünnepségre meg ilyenekre megy; pedig ennyi erővel azokról is elkérhetné magàt. Még a tesóm is azzal jön, higy mi a fenèèrt megyek. Mert KÖTELEZŐ! De ők minden zeneiskolás eseményt úgy fognak föl, hogy kihagyható meg nem lényeges. Holott én ezeken szeretnék ott lenni, mert nekem fontosak.

Mit tegyek? Hogyan értessem meg velük, hogy nekem is vannak kötelezettségeim? Ja, és még valami; anya állandóan a képembe vágka, hogy alsóba mennyire odavoltam, hogy busszal járjunk ( most felv ezt megint felhozta, mert előjött a buszozàs lehetősége) , met volt egy barátnőm, aki busszal járt, és szerettem volna rá hasonlítani. De könyörgöm, ez már 3-4 ève volt, amikor még kicsi voltam!

A válaszaitokat előre is köszönöm !

Az elírásokért, fogamazási hibákért bocsánat!


2015. jún. 11. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

1. Kit érdekel az évzáró? Gimnazistaként a sajátjaimra nem mentem el, annyira unalmasak voltak, pedig a legjobb tanulók közé tartoztam. Ki a fene kíváncsi arra, hogy x óráig dumálnak egy aulában vagy az udvaron a hőségben? Szerintem ember nincs, aki ilyesmire önként megy.

2. Mi a baj a nagyszüleiddel maradással? Egy nyomorult napot nem bírsz ki a saját nagyszüleiddel? Ha annyira unod őket, még mindig elmehetsz sétálni vagy bármi... nem értem mi a gond.

3. 13 évesen magasfokú életképtelenségre utal, ha nem tudsz egyedül megvenni egy buszjegyet és felülni a járatra.


Mit tegyél? Viselkedj már értelmes ember módjára, vegyél erőt magadon, és fogd fel, hogy ebben a helyzetben éppen te vagy az önző.

2 teljesen jó (nagyszülők, busz) és egy kevésbé jó (ne menj el) megoldás is van a problémádra, de te csak vered a hisztit, hogy semmi sem jó, csak ha autót tolnak a segged alá, mindenki lemondja miattad a programot, és csak veled foglalkoznak.


Könyörgöm, anyád nem szórakozni megy, hanem DOLGOZIK. Ha nem kap szabadságot, akkor NEM KAP. És valóban hülyeségnek is tartanám azért, hogy elvigyen téged az évzáróra. 13 éves vagy, nem pelenkás, meg lehetne ezt oldani...

2015. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked tényleg fontos, akkor a nagyszüleidnél maradás a megoldás, megéri a rostokolást, nem?
2015. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Missi_Key ***** válasza:
100%
mi olyan nehéz azon hogy felszállsz a buszra a sulidnál meg leszállsz? egy beidomított kutya megcsinálja...
2015. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Kibírsz 1 napot a nagyszülőknél.


13 évesen meg egyedül is talán fel tudsz szállni egy buszra.

Én 13 évesen 1200 km-t utaztam egyedül.

2015. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A buszt meg nem tudod elrontani, mert ha nem oda megy, ahova kéred a jegyet, akkor nem tudnak adni :)
2015. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Busz? Nagyszülőknél maradás? könyörgöm, 13 éves vagy!!! Sok gyerekesen naponta bajár más városba iskolába, egyedül!
2015. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a szüleid a saját ostoba kötelezettségeikből fizetik a zeneiskoládat... meg a lakást, kaját, egyéb extra igényeket is, nem egészen ugyanaz a szint.

Amúgy csak annyit írtál, hogy blablabla, kifogás mindenre. Vagy maradsz a nagyszüleidnél, vagy felszállsz a nyamvadt buszra - azt nem írtad, hogy nem engedik, csak azt, hogy apukád szerint ennyit se tudsz megcsinálni. Tessék, itt a lehetőség bizonyítani. De ha nem is engedik, ottmaradhatsz a nagyszülőknél, szóval gyakorlatilag meg van oldva minden.

De te csak nyávogni tudsz, ha nem úgy ugrál mindenki, ahogy te azt kitaláltad... erről sürgősen szokj le, elég undorító viselkedés az ilyen.

2015. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!