Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el szüleimnek...

Hogyan mondjam el szüleimnek hogy ki szeretnék iratkozni a sulibol? Es elmenni dolgozni vagy esetleg egy másik szakmára ami érdekel is?

Figyelt kérdés
Jelengel autoszerelonek tanulok de nem nyerte el a tetszésem (szüleim akartál hogy ide járjak) arra gondoltam hogy kiiratkozom és elmegyek dolgozni vagy elmegyek esetleg másik szakra ( érettségim megvan). Viszont ellenzik hogy kiiratkozzam.
2015. máj. 20. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belekezdtél miért nem csinálod végig? Akkor kárba veszett idő az egész, legalább lenne egy szakmád.
2015. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi van hátra?
2015. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van konkrét szakma ami érdekel, mindenképen, ha törik ha szakad, most válts, amíg megteheted, mert pl én 28éves vagyok, nincs szakmám és teljesen meg vagyok lőve 100km es körzetben nem tudok felnőttképzésben olyat tanulni ami érdekelne is, legközelebb pesten lenne lehetőségem fél milliós tanfolyamon... Miközben 70.000ft ből élek... Teljesen reménytelen és kilátástalan a helyzetem... Viszont, ha nincs konkrét szakma amire átmennél, akkor csak úgy ki ne iratkozz, mint én tettem, mert egy életen át fogod bánni.
2015. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Vannak ingyenes OKJ-s szakmák azoknak,akiknek még egy sincs. Mondom ezt az előző hozzászólónak, aki 70 ezer forintból él. Tessék utánanézni.


Ha nem túl sok van hátra a suliból, akkor csináld végig szerintem. Ha nem is dolgozol benne, sosem árt, ha majd a sajátodhoz érteni fogsz. Vagy hobbi lesz, vagy a haveroknak majd tudsz segíteni. Sosem baj, ha több lábon áll az ember. Ha autót veszel, majd nem tudnak átverni, mert belenézel és kiszúrod a bibit stb.

2015. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor válts, ha konkrét elképzelésed is van. Amúgy az ingyenes lehetőségek eléggé korlátozottak, amikor én voltam néhány éve munkanélküli, konkrétan semmit nem támogatott a munkaügyi hivatal, most egy ismerősöm anyja képezné magát, miután elveszítette az állását egy leépítés következtében, de a körzetükben csak 25 éves korig lehet ezekre a képzésekre jelentkezni, ő meg már elmúlt 40.
2015. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az autószerelés nem egy rossz szakma, ha már a vége felé jársz, ne hagyd elveszni azt az időt és energiát, amit belefektettél. Viszont megértelek, én 27 évesen váltottam egy teljesen más szakma felé, mint amit addig végeztem és ezerszer jobban érzem magam. Ha nem szereted, semmiképpen se csináld, de mindig jó, ha az ember több lábon áll.
2015. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És mit dolgoznál? Egy érettségivel nem sokra mész.

Szerintem, ha már belekezdtél, akkor ne hagyd abba a sulit. Ártani nem fog. Akár valami haszna is lehet a jövőben.

Még meg is szeretheted. Meg ha van egy szakmád, akkor már jobb helyzetben vagy, mint egy sima érettségivel.

Utána még tanulhatsz mást, ami jobban érdekel.

2015. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4. Székesfehérvár mellett élek, faipari szakmát tanulnék, legközelebb Bp vagy Győr lenne ahol lehetőség lenne rá, nem ingyenes tanfolyamon és nem tudnám megoldani az ingázást, hidd el, legalább 2 havonta utánanézek a lehetőségeknek, de a felnőttképzés egyre siralmasabb.
2015. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2 évem lenne még, a hegesztő szakm felé hajlok inkább, már voltam munkaügyön csak nem mostanába indul
2015. máj. 20. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
A hegesztő szakma nagyon szép, csak éppen gondold meg kétszer, hogy egész életedben azokat a mérgeket akarod e szívni amik hegesztés közben termelődnek... + a hegesztés tipikisan egy olyan szakma, amit szinte bármelyik megyeszékhejen bármikor tanulhatsz, mert mindig képzik... Rengeteg hegesztő van, csak kevés a jó hegesztő... Ellenben egy autószerelő, aki tud hegeszteni az leakaszthat olyan pénzeket, amikről most valószínűleg nem is álmodsz.
2015. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!