Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti adnátok kölcsön a...

Szülők, ti adnátok kölcsön a gyereketeknek pénzt?

Figyelt kérdés

Még csak 15 éves vagyok de abba a helyzetbe kerültünk hogy mamától (anya anyukájától) kell kölcsön kérnünk pénzt, méghozzá kb. 250.000 ft-ot. Amire kell, pályáztunk egy lakásra és addigra biztos nem lesz meg legalább fél millió. Természetesen visszafizetnénk. Attól félek hogy mamának nincs ennyi pénze mert ők sem élnek nagylábon és nekik csak a nyugdíj van. Fát is kell hozniuk, gyógyszerek, állatok stb..Szinte soha nem kértünk pénzt csak most az egyszer kéne. Szülők ti adnátok ennyi pénzt a gyereketeknek?

Mielőtt valaki letámadna anya ötlete volt hogy mamától kérjünk pénzt nekem eszembe sem jutott


2015. júl. 22. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

15 éves vagy, ezek a döntések nem a te felelősséged. Az az igazság, hogy túl nagy terhet pakol rád anyukád.


A kérdésedre válaszolva: igen, nem csak kölcsön, örökbe is adnék a gyerekemnek, ha nekem van.


De a kétségeidre nem tudom a választ, hogy ti kaptok-e, mert nem látunk bele nagymamád pénztárcájába, sajnálom.

2015. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen.


Habar a velemenyem nem (ahogyan majd a tobbi valaszoloe sem) befolyasolja, hogy kaptok-e.

2015. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha megtehetem persze, hogy adnék. Vissza sem kéne fizetni :-)
2015. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen nem az én felelőségem de anya annyira belevesz a pénzügyi helyzetünkbe hogy tudjam mennyit ér a pénz

Tudom nem fogja befolyásolni csak kíváncsiságból kérdezem

:)

2015. júl. 22. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi még csak örökbe kaptunk pénzt a felmenőktől, csak azt adták, amit megspóroltak, a megélhetésükre szükségesből sose. Iskolára, ingatlanra adták. A családi ingatlanvagyon gyarapodása az egész család érdeke.


Ha a nagyszüleidnek nincsen a bankban vagy a párnacihában spórolt pénze, ami nem a vésztartalék, akkor honnan tudnának adni?

2015. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, adnék. Örökbe is, nem csak kölcsön.

De ha anyagi helyzetem nem engedné, akkor persze csak kölcsön, és mondanám, akkor adják meg, amikor tudják.

2015. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én adnék. Ha lakásra kell, örökbe is adnám, úgyis a gyerek örököl utánam. Legfeljebb a végrendeletbe belevenném, hogy ha van több gyerek is, hogy ennek ennyivel kevesebb jár majd.
2015. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze, akár örökbe is.
2015. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én tavasszal kértem kölcsön, igaz nem a szüleimtől, hanem a tesómtól 700.000 forintot, olyan feltételekkel, hogy havi 50.000 forintonként fizetem neki vissza.


Szó nélkül adta oda a pénzt. Én ragaszkodtam hozzá, hogy írjunk és helyezzünk ügyvédi letétbe egy tartozás elismerő nyilatkozatot, ő minden papír nélkül azonnal utalni akarta a pénzt.

2015. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mért gondolja hogy van enyi pénze 2 kisnyugdijasnak?
2015. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!