Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megemlítenétek 30 éves külön...

Megemlítenétek 30 éves külön élö gyereketeknek, hogy számotokra nem tetszö párt választott magának?

Figyelt kérdés
Lányom 30 éves, ügyvéd, külföldön él. Telefonon rendszeresen beszélünk és most hazajött húsvétra pár napra. Sugárzik, boldog. Kérdeztem, mi történt és elmondta, hogy kb. egy éve van együtt egy férfival, 4 hónapja együtt is élnek. Örültem. Egész addig, amíg nem közölte, hogy 53 éves, özvegy, két gyereke, egy unokája van. A kisebbik gyerek még vele él. Egyébként a férfit a munkája kapcsán ismerte meg. Ö is jogász. Nem tudom. Nem egy 23 évvel idösebb majdnem apja korabeli férfit képzeltem el neki. Megmondjam, hogy nem tetszik vagy sem?
2015. ápr. 5. 01:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%

Ha így kezded, hogy "Nem tetszik!" akkor az elég lehangoló. Én inkább beszélgetnék vele. Hogy miért őt választotta, vagy hogy a lányod szeretne-e gyereket tőle, vagy hogy mennyire komoly a dolog?


53 éves. Tételezzük fel, hogy 3 év múlva lesz gyerekük. Mire a gyerek 20 lesz az apja 76... Ez nem túl egészséges. Ha nagy a generációs különbség, akkor a gyereknek nem lesz apamintája, csak nagypapamintája, ami ugye kihathat későbbi életére.


Ha nem szeretne gyereket, akkor nem gond szerintem. Mármint nem hiszem hogy egészséges lenne, miközben még fiatal és egy apjaidős fazonnal nyomul, de ha neki ez kell és erre van szüksége, akkor ennyi...

2015. ápr. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%
Ha igazán szereti azt a férfit,a lányának aztán mondhatja,hogy ez így meg úgy nem fog menni.Végül is meg lehet említeni neki szépen,hogy nem ő a hozzá illő,csak ne lepődjön meg,ha egyik fülén bemegy,másikon ki.Mondjuk valahogy így meg lehetne neki említeni:Lányom,látom boldog vagy emellett az úriember mellett,ennek örülök is.Viszont ez az ember az édesapád lehetne,ráadásul ott van a kisebbik gyerek,akit nem biztos,hogy egy idő után el tudsz fogadni,mert nem a tied.A helyedben még egyszer átgondolnám ezt a kapcsolatot.
2015. ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem lehet ilyen dolgokba beleszólni.Lehet, hogy neked nem tetszik, de a szerelem nem ilyen.Ha így kimondanád neki, akkor ELÉGGÉ megsértődne.Ha valaki igazán szerelmes, nem érdekli más véleménye, és azért is jó a szerelem, mert jól érzed magad és nincsenek szabályok, mint például a kor.De ha nagyon zavar, akkor csak kedvesen említsd meg neki, és beszéljétek meg! :)
2015. ápr. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Az ön lánya 30 éves, felnőtt, dolgozó, önmagát ellátó, komoly, felelősségteljes munkát végző nő. Szerintem nagyon is tisztában van azzal, ki mit gondolhat a párválasztásáról.

Nem kell, hogy ön hangot adjon a véleményének, hacsak nem szeretné megbántani a lányát.

Ha tizen éves lenne, vagy a huszas évei elején járna, akkor megmondhatná hogy nem tetszik önnek a dolog. De egy középkorú nőnél ez szerintem nem jó ötlet.

Ha a korkülönbségen kívül más kifogásolni való nincs a férfiban, akkor tisztelje a lánya döntését, mert ő így boldog. Amit ön is jól lát.

2015. ápr. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom azért nem mondta telefonban, mert sejtette a reakciót.

Szerintem mondja neki, hogy legközelebb hozza haza őt is.Sugárzik a boldogságtól, ön írta. Szóval szerintem ez a fontos.

Majd ő eldönti mi jó neki, én nem szólnék bele

2015. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Miért is kellene NEKED megfelelnie a LÁNYOD párjának? Te gondos "anyuka".
2015. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Felnőtt no, képes önálló döntést hozni. Ha 16 éves lenne, más lenne, de így. ...
2015. ápr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

"képzeltem el neki"


Itt a gond, amikor felnőtt gyerekének egy anya "elképzel" valamit.


De nyugodtan képzelődj csak. Gondolom a szomszéd Mari nénit sem érdekli, hogy te mit képzelsz.

2015. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
87%
Hogy miért mindig az édes anyukáknak vannak elképzelései!?
2015. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Inkább örülj, hogy a lányod sugárzik a boldogságtól, és fogadd el a választottját ha jó kapcsolatot akarsz vele továbbra is fenntartani.
2015. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!