Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a menyasszon...

Hogy értessem meg a menyasszonyommal, hogy váltson már munkahelyet, mert kikészül? Már utálja csinálni, én elveszítettem a munkám, lassan a kölcsön lakást is eladják a fejünk felől. Hogyan vegyem rá, hogy menjünk külföldre?

Figyelt kérdés

Lassan borul a bili,már nincs miért itt maradnunk.Én elveszítettem a munkám,ezen a környéken nem sok munka van,neki jól fizető állása van,de már 8 éve ott van és utálja csinálni,már minden nap sík ideg,már neki se sok van hátra azon a helyen.Már minden nap tiszta stressz.A lakást amit kölcsön kaptunk a szüleitől,hamarosan el adják.Így az is megszűnik.Már sokszor felvetettem az ötletet,hogy menjünk külföldre,mert itt már nem sok maradásunk van úgy érzem.Én is ő is beszélünk idegen nyelven.Mondtam neki,az is jó ha másik városba megyünk itthon,ahol több a munkalehetőség.

Mindig azt mondogatja menjek előre én,és majd utánam jön.Ugyanakkor én meg azt gondolom,hogy közösen nagyobb erőt képviselnénk,sokan csinálták úgy,hogy közössen kitaláltak valamit és együtt útnak indultak.


2015. febr. 11. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha az ő munkája is megszűnik, akkor érdemes együtt kimenni. Könnyebb, olcsóbb. Viszont ha neki ez a munkája megvan, és kint nem tudtok elhelyezkedni, akkor valóban jobb lenne megtartani. Tehát ebben az esetben érdemes előre menned, és szétnézni.


Egyébként ez a dolog csak attól függ, hogy milyen munkát végeztek itthon, és milyet tudnátok kint találni.

2015. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Azt kellene vele megértetned, hogy ezek a dolgok értetek vannak. Nem véletlen, hogy pont nincs munkád, nem véletlen, hogy lakásotok sem lesz hamarosan és az sem véletlen, hogy ő már kikészült a munkájától. Minden arrafelé visz benneteket, hogy változtatnotok kell, ennél érthetőbben az élet már nem tudja megmutatni nektek, mi a teendő.

Fiatalok vagytok, most kell elindulni. Ha nagyon fél, akkor indulj el te és szerezz munkát külföldön, ha az meg van, akkor már ő is könnyebben megy utánad, ráadásul addig itthonról, vagy te külföldről segíthetsz neki munkát találni.

2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben előre mennék. Mégpedig azért, mert hiába a menyasszonyod, nem vagytok összenőve. Neki van állása, ahol gondolom halálra szívatják, hogy negyedévente leépítés, stb., de akkor is jól keres. Sőt, legalább keres. Kint sincs kolbászból a kerítés, idő kell, amíg kapsz munkát és addig is élni kell valamiből. Tehát ebből a szempontból egyszerűbb, ha te kimész, keresel lakást, állást, s ha minden oké, felmond, megy ő is. De, ha nem jön be, tud téged anyagilag segíteni, hogy hazagyere, vagy hogy esetleg tovább próbálkozhass. Én pl. 3 hónapig voltam Londonban munkanélküli, amikor kimentem.
2015. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ma 15:36


Ugyan ezt mondom neki én is!Hogy ezek már nem véletlenek.Ugyan ezt elmondtam neki,mikor ha nem most?Most vagyunk fiatalok.Szeretjük egymást,minden rendben van köztünk,a munka helyzetet leszámítva.Én elindulok,de együtt könnyebb lenne szerintem.Sok ismerős csinálta így,ismerek 50 éves házaspárt is,akik mindent eladva útra keltek a jobb élet reménybe,és bejött nekik.Igaz elött alja munkát végeztek,de összejött nekik a dolog.

2015. febr. 11. 15:40
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 15:38


Igen ebbe igazad van,ha nem jön be a dolog,akkor tényleg nem tud segíteni,de ugyanakkor úgy gondolom ez időhúzás.Mert így el lehet húzni évekig.Az egyik simerősöm pont így van a feleségével,mindig mondja majd megy,ha talál jobb munkát stb.Már 4 éve ezt csinálják,a fickó már teljesen kész van,mert a nő nem hajlandó mozdulni,pedig jó szakmája van,és jól fizető állása.

2015. febr. 11. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Van annyi félretett pénzetek, hogy ha együtt mentek, akkor is meg tudtok élni kb. 3 hónapig külföldön? Mert lehet, hogy addig kell munkát keresni és közben albérletet fizetni, ráadásul előre három havi foglalót, enni kell, utazni kell, szóval nem két fillér. Lehet, hogy ő ettől fél.
2015. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát 1 milliónk van kb félretéve.
2015. febr. 11. 15:58
 8/15 A kérdező kommentje:
Esetleg az autómat tudnám eladni,az olyan 300-400 ezret ér kb.
2015. febr. 11. 16:00
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyi pénzetek van, amit erre tudnátok szánni, akkor jobb ha te mész ki egyenlőre. Ebből ha nem akad azonnal munka, nem kell sokáig élni 2 embernek. Meg aztán ha elhelyezkedsz is, azért kell némi idő, amíg felméred mennyire felel meg a munkahely, mennyire biztos az neked.

Nem lehet meggondolatlanul ugrálni sajnos. Ez a pénzt amennyi nektek van, neked egyedül nem elég 3 hónapra Londonba, vagy nem tudom hova készülsz.

2015. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Az eleg rozsaszin elkepzeles hogy majd egyutt kimentek kulfoldre, bele a bizonytalansagba, a semmibe, se allas, se lakas, se informacio, es akkor majd az ossze fogg jonni.


Igaza van a menyasszonyodnak, ez baromsag. Keress eloszor munkat, ha megvan menj ki, keress lakast, gyujtsd a tapasztalatokat, aztan ha minden klappol, a menyasszonyod is kereshet a neten az adott kornyeken, es ha o is kap akkor mehet utanad.

2015. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!