Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttatok-e személyesen példát...

Láttatok-e személyesen példát rendkívüli nehézségek mellett a családi ragaszkodásra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amikor a házastársak, a gyermek-szülő, testvérek vagy egyáltalán családtagok esetében van valamilyen olyan rendkívüli nehézség, amikor nagyon sokan kivonnák magukat a gondok alól, ami sokszor a családok széthullásához vezet - de nem ez történt. Nyilván ez a természetesen, hiszen nemcsak jóban, de rosszban is kitartunk a másik mellett - viszont annyira jó ilyenekről tudni.


Ami erre a témára indíttatást adott: a közvetlen környezetemben élő egy olyan apa, aki kifejezetten bulizós, nagyon sokat jövő-menő ember volt, és az első gyermekük sajnos Down-kóros lett. Megható látni, hogy mennyire sokat foglalkozik a gyerekkel, mennyire igyekszik a felesége válláról sok terhet levenni, és hogy mennyire minimálisra szorítja a családon kívüli dolgait.



2015. júl. 23. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Egy normális család így működik.
2015. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Betegségben, gondban bajban ennek így kell lennie.

Én alapból nem vágyom napi szinten a férjem családjára, de amikor a férjem agyvérzést kapott, akkor senki mással nem bírtam szóba állni, csak a családtagokkal. Egész nap izzott a telefon és a skype, egymást biztattuk. Még olyannal is, akivel egyébként nem vagyunk "puszi pajtások".

Ilyenkor tényleg nem tud kívülálló segíteni, mert ha együtt is érez egy barát, jó ismerős, akkor sem érezheti át úgy mint a család és nem is várható el. Ráadásul egy váratlan betegség egyéb más problémákat is szül, amiket szintén csak családon belül lehet megoldani. Pl. anyagi nehézségek, fizikai segítség. Mindamellett, hogy nagyon össze voltam törve akkor, nagyon megvoltam hatódva akkor az összefogás miatt. Hála Istennek a férjem szerencsésen lábalt ki belőle, és minden visszatért a régi jó marakodós kerékvágásba :-) De legalább most már tudom ,hogy ez csak a látszat, mert ha igazán baj van, és szükségünk van egymásra, akkor egy emberként ott vagyunk mindannyian.

2015. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén, nem vágyunk napi szintű társalgásra mi sem, de voltak olyan betegségek a családban itt is, másik oldalról is, amikor naponta akár többször is kerestük egymást, és tartottuk egymásban a lelket. Anyósommal váltottuk egymást a férjem ágya mellett, és nagyon lehetett érezni, hogy most közös szövetséget kötöttünk, mert mindkettőnknek Ő volt most a legfontosabb a világon. Ettől a viszonyunk is változott, hisz azonosak voltak a céljaink.
2015. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én ugyanezt tapasztaltam,az elején, most olyan 10-en akárhány év múlva apuka rájött nem bírja tovább elviselni a beteg gyereket(aki mellesleg ugye már nagy kamasz és így még nehezebb elfogadni,hogy agyilag viszont nem azon a szinten van), ráadásul van egy egészséges testvérke is, akit sokkal jobban szeret. Az odaadó apuka szerep addig ment, amíg a gyerek ténylegesen gyerek volt.
2015. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kezdő kérdésben említett apa Down-kóros gyermeke is már kamasz, és vannak egészséges testvérek is, ennek ellenére sem változott a hozzáállása.
2015. júl. 23. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én Apukám (és Anyukám is) ilyenek. Én mozgáskorlátozott vagyok, elektromos kerekesszéket használok, de mindig is próbáltuk kihozni az adott helyzetből a legjobbat.


31/N

2015. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire illik ide a témába, de az én történetem a következő:


30-as éveim elején jártam, amikor anyukám beteg lett és ez az állapot egyre súlyosbodott. Már nem tudta ellátni önállóan magát, az elején kevesebb, majd egyre több segítségre szorult. Nagyon sokan mondták az ismerőseim, barátaim közül, hogy adjam be egy otthonba, mert nem tehetem tönkre az életemet miatta (ő is ezen a véleményen volt), de én inkább vele maradtam és a haláláig törődtem vele ápoltam. Sok barátságomnak vége szakadt emiatt, de úgy gondolom, hogy az a barátság, ami nem bír ki ennyi nehézséget vagy kényelmetlenséget, az annyit is ér. Sok emberben csalódtam ezalatt az időszak miatt, de talán még több ember okozott kellemes meglepetést a segítőkészségével és támogatásával. (bocs a kitérőért)


Én a mai napig úgy gondolom, hogy jól tettem, amikor kitartottam anyukám mellett, hiszen ő is felnevelt engem és biztos vagyok benne, hogy velem sem volt mindig könnyű. Nem tudtam volna megtenni vele azt, hogy amikor neki van szüksége segítségre, akkor én hátat fordítok és élem az életemet, ameddig esetleg ő idegenek között, egy ápolási otthonban tengeti a napjait.

Véletlenül sem fényezni akarom magam a fenti történettel, nem érzem áldozatnak azt a néhány évet, csak valahol sokszor elcsodálkozom azon, hogy másoknak nem természetes az,hogy ha valamelyik családtagjának vagy akár "csak" barátjának szüksége van rá, akkor melléáll és megtesz érte mindent.

2015. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyanyám agyvérzést kapott és lebénult néhány éve. A gyerekei felváltva jártak hozzá ápolni, közösen fizettek egy nővért (majdnem mindegyikük dolgozott még, nem tudták másképp megoldani.) Haláláig otthon volt, a gyerekei ott álltak mellette, amikor elment. Mindezt úgy, hogy a gyerekek között voltak haragosok, akik nem is álltak szóba egymással, csak a Mamával kapcsolatban.
2015. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!