Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ciki így utólag rákérdeznem?

Ciki így utólag rákérdeznem?

Figyelt kérdés

6 napja szültem egy kedves lelkes fiatal velem egykorú

26 éves dokinál.,nagyon szimpatikus lett, odatette magát ezer százalékban., pedig csak ő ügyelt mikor szültem és 2 napig ott volt velem , mert addig húzódott a szülésem és még az osztályon is rám nézett,meg a varratszedésre is csak miattam jött be.

távozáskor adtam neki egy üveg jó minőségű bort és egy nagy doboz bonbont.


így utólag gondoltam hogy megkérdezhettem volna hogy

ha bármi bajom van fordulhatok-e hozzá?..


2dik babám, nem lesz több gyerek,de például szeretnék hozzá vissza menni kontrollra,meg beszélni valamilyen fogamzásgátló méhen belüli eszközről,

szóval hogy magánrendelésre mehetnék-e hozzá ha van neki itt egyáltalán--


a baba 6 hetes korában megyek a klinikára legközelebb,esetleg keressem fel nem ciki?

lehet meg sem ismerne nem tudom..


adnátok tanácsot?


telefonon meg még cikibbnek érezném..



2012. nov. 20. 16:33
1 2 3
 1/29 Mara Acoma ***** válasza:
37%

Inkább az ciki, hogy ha ennyire lelkiismeretes és kedves volt veled, miért nem dobtad meg pár forinttal szerencsétlent? Bor meg bonbon helyett. Persze, hogy Ő szedte a varratot, mert azt hitte ,,meghálálod,, a gondoskodását. Én ezek után tuti nem mernék elé kerülni, igazi pofátlanság lenne.

Lehet lepontozni:)

2012. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nézz utána addig a neten, van-e magánrendelése, vagy ismerősöktől, a 6 hetes kontrollon pedig mindenképp keresd meg, hiszen nála szültél, nincs benne semmi ciki.Kinek ciki, neki biztos nem, örül, ha meg voltak elégedve a munkájával. Lényeges, ha van egy jó orvosod, még ha nem is akarsz többet szülni, sajnos nőgyógyászra egész életünkben szükségünk van!
2012. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem volt ciki, hogy így köszönted meg. Nem a fogadott orvosod volt, aki végigkísérte a terhességedet, akit éjjel-nappal hívhattál. Ügyeletes volt, külön remek, hogy így viselkedett veled.

Egyáltalán nem ciki, se keresni, se hívni, legalább ő tudni fogja, hogy így lehet pácienseket "fogni". Ha van magánrendelése (ilyen fiatalon szerintem nincs), ott úgyis leteszed a jattot. Ha nem is emlékezne rád, biztos örülne, hogy valaki ennyire elégedett vele és a munkájával.

2012. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

ne aggódj, én is gondoltam pénzre, ne hidd hogy nem.

csak most nem tudtam mennyit adjak, mert még ő kezdő doki

redizens..bár ez nem jelent semmit.,és sajnos úgy alakult hogy ezt a piát is hírtelen tudtam behozatni azt is egész napos telefonálgatás árán,így alakult..nemhogy még szervózzak 10 ezer forintot, vagy nem tudom mennyit kell ilyenkor adni nem vagyok jártas ebben.


azt mondták az ilyen orvosok lelkesek tanulnak egy szülésből rengeteget,.


végül is mindegy..akkor hagyom.

2012. nov. 20. 16:44
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
2-es vagyok megint, hát igen, a hálapénz szinte kötelező szülés után, de még a 6 hetes kontrollon meg lehet ejteni utólag...Vagy akkor tényleg másfele kell menni.
2012. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

egyébként mikor odaadtam ecseteltem mennyire hálás vagyok,

és csodálkozott mikor odaadtam a "tasak tartalmát"..

lehet azt hitte van benne boríték de hát így járt ..

sajnos abban a pillanatban nem gondoltam arra hogy

rákérdezzek tőle hogy fordulhatok-e hozzá.


a telefonszáma megvan amúgy.

2012. nov. 20. 16:47
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Én is azt gondolom mint az első válaszoló, csak egy kicsit enyhébben fogalmaztam volna:)

Szerintem nincs veszve semmi, az én dokimnál az a szokás, hogy a 6 hetes kontrollon fizetünk. Oda sem jött többet szülés után, hogy mi van velem, igaz, ő magándoki volt.

Szerintem, ha anyagilag belefér, valóban vigyél neki egy borítékot.

Hívd fel a kórházat, hogy mikor rendel a 6 hetes kontrollod környékén és elmész az ő rendelésére, majd odaadod a pénzt. Ekkor meg is kérdezheted, hogy járhatsz e hozzá továbbra is. Persze, azt fogja mondani, hogy igen:)


Ha nem szánnál rá többet, akkor szerintem inkább nem menj vissza hozzá, szerintem ciki lenne.

2012. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

és hogy lehetne megejteni kedves 2-es? :)

besétálok hogy jöttem kontrollra ehhez a dokihoz, és hogy hívják le ,és vizsgálat után nyomjam a borítékot a kezébe vagy mi?

2012. nov. 20. 16:49
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

7-es vagyok.

Igen, egyszerűen besétálsz a rendelésre, hogy jöttem 6 hetes kontrollra. Ez ugyanolyan mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat, nem kell rá külön felkészülni a dokinak. Azért vidd el a zárót, hogy képben legyen.

Majd a végén add oda a borítékot megköszönve a figyelmességét és kérdezd meg, hogy járhatsz e hozzá. Ha továbbra is elégedett vagy persze.


Még sosem adtál borítékot orvosnak? Ez ugyanolyan!

2012. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem hívd fel az esedékes kontroll előtt, hogy nála szültél, és hozzá szeretnél menni kontrollra. Akkor ő elmondja, hogy mikor és hova tudsz menni hozzá. Ha tudsz, és szeretnél adni neki "borítékot", akkor ott megteheted, abban sincs semmi ciki, sokan ilyenkor fizetnek. Pl. ha valakihez nem jönnek be, nyilván nem fog tízezreket magánál tartani a kórházban.

A kontrollon pedig már meg tudod beszélni vele a továbbiakat, hogy tudsz-e járni hozzá majd és hova.

Én így csinálnám :)

2012. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!