Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz probléma. Ciki, nem...

Hálapénz probléma. Ciki, nem ciki? Adjak, ne adjak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sima szülésünk volt a Tétényi úton (Bp.) bent volt az aktuálisan rendelő orvos és a főorvos (aki az apja) itt olvasgattam ki mennyit adott neki(k) de mi ennek a tizedét sem tudnánk adni. Csupán 5-10 ezer forintot. Ilyenkor mit tegyünk? Adjuk oda ezt a kicsi pénzt, vagy ne nevettessük ki magunkat és ne adjunk semmit? Ki, mennyit adott? Hogyan és mikor adta oda? és a szülésznő?

2015. jan. 10. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod azt, hogy pénzt kellene adnod neki?

Nem a fogadott orvosod volt, a munkáját végezte amiért megkapja a fizetését.

2015. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Inkább ne adjatok semmit!Ennyivel csak kinevettetitek magatokat.Ez szánalmas összeg lenne!

Nálunk a fogadott orvosom kapott 80 ezret a szülésznő pedig 20 ezret.(őt nem fogadtuk meg,de nagyon meg voltunk elégedve vele,ezért kapott pénzt)

Kisvárosban élünk.Gondolom Budapesten még magasabbak az árak.A férjem adta oda nekik a pénzt a szülés után.

2015. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
én ugyan előre fizettem ki mert az én dokimnál 30 e / alkalom a terhes gondozas es nincs szulesert kulon penz, de biztos nem nevettettnem ki magam 5000 ftal....ezek kapzsi emberek altalaban, nem a jo szandekot fogjak nezni, csak fintorogva elteszik - sajat magadban keltesz rossz erzest, megalazo erzest. en nem adnek nekik inkabb.
2015. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezzétek kötelességnek, nem kötelességetek adni.
2015. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg a gyereknek. barnaek vahy balintek?

egyebkent a hathete kontrollon szoktak halalkodni a parok altalaban. De ok kapnak eleget a fogadott kismamaiktol (nagyon sokat!), es inkabb ha nagyon alarzok valami ajandekot bor/vagy tea vigyetek.

elvileg nem.sertodnek meg ha meg igen akkor is mi bajod lehet?

allami egeszsegugy! es rosszul mukodik hogy ezen gorcsolunk :-(

2015. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Azt a kis pénzt inkább magatokra költsétek. Egy vagyont keresnek, nem szorulnak rá. Különben is a munkájukat, a kötelességüket végzik. Szerencsére az én orvosom elhivatottságból, szívvel-lélekkel dolgozik, és nem a lóvé miatt. Bár a többség nem ilyen... de hálapénzt adjanak azok, akiknek olyan sok elszórni való pénzük van. Persze az is mehetne jobb helyre... dehát ilyen világot élünk. Sajnos.
2015. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj, nem kell, ha nem volt fogadott, ha nagyon kedvesek voltak adjatok egy kis ajándékot, egy üveg jó bor vagy kávé pont megteszi, ennyi pénz pénzként ciki, de egy 5-10 ezres kávé vagy bor már nagyon jóféle.
2015. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért gondoltunk mégis adni valamit mert nem hagyták szenvedni a páromat. Kapott méhtágítót, mert 11 nappal túlhordta. Fájásai voltak, vérezni kezdett, és rögtön megindították. Onnan 5 óra múlva már a kezemben volt a kislányunk. Egyik tola ki a hasából, másik vákumozta... a szülésznő is nagyon rendes volt. Tényleg hálával tartozunk. De nem tudom hogy fejezhetnénk ki máshogy ebben a világban :S Nekünk sok a 3x 10.000 Ft amit így "kiosztunk" de lehet nekik ez tényleg csak aprópénz.
2015. jan. 10. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Hú, hát azért ez nem tűnik túl kellemes szülésnek :-S Az ajándék miért nem jó megoldás?
2015. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi fenykepet adtunk a babárol es a doki tenyleg ORULT neki.
2015. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!