Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az itthoni "kedves" hozzáállás...

Az itthoni "kedves" hozzáállással mit lehet kezdeni? Otthon élő huszonévesek, nálatok mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Bocs a kisregényért így előre is.


23 évesen így állok jelenleg: van munkahelyen, de itthon élek, mivel egyedül nem tudnék fenntartani egy albérletet és teljesen egyedül nem is szeretnék még lakni, összeköltözni nem tudok ismerőssel, idegenekhez meg már nem akarok olyan szinten alkalmazkodni, hogy pl. szobát béreljek egyetemistákkal, ebből már kinőttem.


Sokat dolgozom és későn érek haza, este 7 előtt soha nem vagyok itthon, hosszabb napokon 8 után sikerül hazaesni.

Átlagos, normális ember vagyok, hétvégén sem maradok ki hajnalig, nem hordok haza idegeneket, a fizetésből adok a közösbe, nincs káros szenvedélyem, nem kérem semmi kiadásom finanszírozását. A legnagyobb igényem annyi, hogy mossanak rám, azt a napi 2 mosatlan edényt, amit gyártok, mossák el a többivel együtt meg ha anyám még külön főz hétköznap, akkor másnap abból viszek el ebédre, de legtöbbször vagy rendelek vagy boltban veszek valamit. De ezen felül csak a vizet meg az áramot fogyasztom napi pár órát, szóval csak nem viszek senkit csődbe ennyi "igénnyel". Nagyobb takarítást hétvégén délutánonként szoktam csapni, átporszívózom a lakást, kitakarítom a fürdőt, ha nagyon muszáj, elmosogtok, hétközben mindig megkérdezem, szükséges-e bevásárolni, azt mindig saját pénzből állom. A legnagyobb bűnöm, hogy a saját szobámban néha kupleráj van, de én se járok be senkihez fehér kesztyűben a polcokat végigsimítani, hogy hol van kosz meg mi nincs a helyén...


Na mindezekért cserébe ma kapom az ívet, hogy én SEMMIT se csinálok, meg mertem említeni, hogy hétvégén a lakás nem öntisztul ám (nem így mondtam nyilván, nem hiányzik még az észosztás ezért is), arra annyi volt a válasz, hogy ja hát KÖSZ, az de sok, ugyan elmosogathatnék még legalább esténként. Az meg senkit nem zavar, hogy mindenki már órákkal korábban hazaér és a dél délután meg az egész estéjük szabad, míg nekem van időm megnézni kb. 1 filmet, lefürdök, picit internetezek és mehetek is aludni. Nem, tényleg nem még arra akarok időt szánni, hogy mosogassak, mikor egész nap otthon se voltam, semmi nem az én mosatlanom. Hétévgén még azt mondom, hogy rendben van, de most komolyan ekkora fájdalmat okozna az, hogy legyen este kb 4 nyugodt órám és a saját kis "birodalmamban", minden munkahelyi meg egyéb hülyeségtől távol fel tudjak egy kicsit töltődni?


2015. jún. 11. 23:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%

Ne hari, de magad írod, hogy sem mosni, sem főzni, sem mosogatni nem akarsz.


Ha lenne pénzed költözni, akkor NAPONTA kell ilyenekkel foglalkozni, nem csak hétvégén 1x takarítani.


Minden rossz szándék nélkül mondom, gondolj ebbe bele.

2015. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Ha külön laknál és lenne egy gyereked vagy több akkor ezeket mindennap meg kellene csinálnod + bevásárlás + a többi velejáró.
2015. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
40%

Első válaszolónak: ez igaz, de akkor csak magára kellene főznie, mosogatnia stb.

Egyébként kérdező, sajnos nagyon meg tudlak érteni, én pl. most fejeztem be a vasalást, mert meg kell csinálni...

Próbáltad már a családodnak mindezeket így tételesen felsorolva elmondani?

2015. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nem lakom külön és nincs gyerekem, innentől kedves 2., miről beszélünk?


1.: Én ezt értem, DE nem termelek mosatlant itthon hétköznap 1 bögrén kívül SEMMIT. Ezt le is írtam. Este a tányért, ha vacsorázom, elöblítem. Mosni bőven elég hétvégente. Nem főzök, valóban nem, mert ha hazaérek este 8-kor, örülök, hogy lyuk van a valagamon. Heti 3-4 ezerből teljesen korrekt mennyiségű és minőségű ételt lehet rendelni, akkor meg minek főzzek?

MINDEN MÁST megcsinálok, bevásárolok, takarítok, de ezt is leírtam. Olvasni senki nem tud? :/

2015. jún. 11. 23:34
 5/41 A kérdező kommentje:

3.: ez így a semmiből a fejemre lett olvasva, pislogni nem volt időm. Nem álltam le vitatkozni, egy totálisan apró hülyeségen robbant ki ez az egész amúgy, csak akkor már az elmúlt X évre visszamenőleg minden hibám miatt osztani kell az észt...

Vasalni, ha kell, szintén hétvégén szoktam. Vagy reggel, amikor kedvem van.

2015. jún. 11. 23:37
 6/41 anonim ***** válasza:
55%

" ez igaz, de akkor csak magára kellene főznie, mosogatnia stb. "


A kedves mama sem csak magára főz, és nem csak maga után mosogat, hanem az egész családra, tehát be kéne osztani.


Amúgy elég kicsinyes dolog ezen lovagolni. Napi 20 perc bele fér, hogy segítsen a kérdező otthon. Ennél kényelmesebb élete úgy sem lesz, ha csak nem egy milliomoshoz megy hozzá.


Felfogtam, amit írtál, de családban élsz, ahol felmerülnek munkák. Mindenki tegye patikamérlegre?


ELárulom neked, kevés ember van, akinek munka mellett napi nettó 4 órája van arra, hogy egyedül legyen a saját dolgaival.

Még napi 1 órának is örülni fogsz később, amit magaddal tölthetsz.

2015. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Nyilván ha úgy hozza majd az élet, hogy már saját családom lesz, akkor igen, biztos így lesz. Ez engem jelenleg baromira nem bír érdekelni, mert nem ez a problémám. Ennyi erővel a kenyérhéjat se dobjam ki, hisz Afrikában éheznek. Most sarkítottam.

A házimunakbeosztás marha egyszerű, aki itthon van, az megcsinálja. Szintén leírtam, hogy MINDENKI órákkal hamarabb már hazért, mire én hazavergődöm. Hétvégén meg amit kell, azt szó nélkül megcsinálom. De ez is le van írva.

Próbáljon már meg valaki olyan válaszolni, aki nem csak random 3 mondatot olvas el az egészből...

2015. jún. 11. 23:48
 8/41 anonim ***** válasza:
54%

szerinted ha egyedül laknál lenne szakács meg mosónő, takaritó...

nem vagy már gyerek igenis tegyél magad körül rendet szerinted ha családod lesz mejd a nejed meg a gyerek mosoget helyeted

egy nő se lesz a pót anyucid

2015. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Remek, még egy hülye, aki csak a címet olvasta, az ilyentől kíméljetek már légyszíves. Nincs még se házastársam, se gyerekem, így ez a mi lenne ha kérdéskör totálisan hidegen hagy.
2015. jún. 11. 23:51
 10/41 anonim ***** válasza:
86%

Úgy csinálsz, mintha te lennél a világon az egyedüli dolgozó ember.


Felnőtt embereknek igenis rendet kell tudni tartani és el kell tudni magát látnia, mindegy mennyit dolgozik.

Mi az, hogy aki előbb hazaér, az csinálja. Be kell osztani. Attól, hogy más nem 12 órázik, őt is megilleti a szabadidő. Senkit nem kötelezhetsz arra, hogy utánad takarítson.

2015. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!