Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazuk van a szüleimnek?

Igazuk van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Tehát most végeztem az iskolával,meglett az érettségi,itt a városba ahol lakunk biztos jólfizető meló várna ami nem érdekel,ellenben Pesten megkaptam egy munkát ami nagyon is érdekel és ott szeretnék dolgozni.Anyáméknak ezt elmondtam,hát most tajtékzik mind a 2.... nem értik hogy nem izgat ha 10-20ezerrel többet kapnék azért a melóért.Mind a 2 nagyon jólfizető lenne,csak az egyik érdekel a másik nem + boldogabb lennék ha azt csinálhatnám amit akarok.....és ha ehhez a fővárosba kell menni akkor oké :D elhiszem hogy féltenek de megmondtam nekik hogy csak közöltem a tényt nem a véleményüket kértem :D

19/f



2015. júl. 25. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit lehettél volna diplomatikusabb is, de a lényeget tekintve igazad van. Azt a munkát vállald el, amelyik érdekel.
2015. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
én nem értem az ilyen szülőket. szerintem örülhetnének, hogy ilyen gyerekük van mint te és nem élete végéig akar a szülőn élősködni és céltalanul tengődni a világban.
2015. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Felnőtt ember vagy, gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz.


De! A szüleid számára még mindig az a pici gyerek vagy akire vigyázni kell. Szóval anyudék nem csak azért problémáznak, mert neked kevesebb lenne a pénzed, hanem azon, hogy valószínűleg el akarsz költözni. Ők meg még nem akarnak elengedni. Valószínűleg úgy gondolják nem fogsz tudni a munka, szórakozás mellett egy háztartást is ellátni. Vagy ha ingázol akkor mindig féltenek majd az utazás miatt, valamint, hogy nem tudsz piheni. Nem beszélve arról, hogy ha távol vagy az pluszköltségekkel jár neked, hiszen fizetni kell az odautazást, a kaját, vagy ha albiba mész akkor azt. Szóval az a kicsit kevesebb lehet, hogy nem is olyan kicsivel kevesebb. Nem a fizetésedet féltik, hanem téged! Kicsit gondold át még egyszer!

2015. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A szüleidnek elsősorban aza problémájuk, hogy van egy 18-19 éves gyerekük, aki most leválik róluk. Ez ijesztő számukra, mert szeretnek, és jót akarnak neked. Babusgatnának, ezért eldöntötték helyetted, hogy mi a jó neked, és mivelnem azt csinálod, előllt a kép e kevés eszű lázadó kamaszról, akinek semmi élettapasztalata nincs, félig még gyerek, de vissza merészel szájalni.

Nyilván féltenek a nagyvárosban, és JOGGAL, mert a kevés élettapasztalatú fiatal könnyen csapdába eshet és elzüllik ilyen helyen. Különösen, ha bebizonyítja - mint te is - hogy nem engedelmes jó kisgyerek, hanem önálló döntéseket hoz, és néha bizony, beveri a fejét.

Nem tudom a részleteket, de valószínűsítem, hogy eddigi életedben nem tettél túl sok olyan dolgot, amely alapján anyád/apád bízvást bízhat benne, hogy felnőtt, érett döntéseket tudsz hozni. Lehet,sőt, valószínű, a hangnem és a stílus sem volt megfelelő, mikor közölted az elhatározásodat.

Azt pedig valószínűleg szándékosan nem írtad le, hogy mi is a két lehetőség, ami közzül választasz, és ez beszédes. Ha annyira jó ötletnek tartanád, leírtad volna , miről van szó. Ne feledd: vannak érdekes elfoglaltságok, vonzó munkakörök. De se striciként, se bohócként, se k..rvaként, se vendéglátóipari talpnyalóként, se médiamajomként,se pizzafutárként - NINCS JÖVŐD! Bármennyire vonzónak tűnik NE VÁLLALJ és ne vágyj olyan munkát, amelyben hatvanévesen nem tudod elképzelni magad, vagy ha elképzeled magad benne, az inkább szánalmas (gáz) mint röhejes. Vagy ha igen, akkor legyél vele tisztában, hogy ez egy ideiglenes állapot, amely nem szól örökké, egy kényszerhelyzet, mellyen változtatni kell.

E feledd, nem mindegy, hogy otthon laksz-e, és nincs kiadásod, mert anyuci beágyaz neked, vagy idegen helyre kerülsz, ahol a szódavízért is fizetni kell. Azt hiszed, hogy a pénz nem minden - valóban nem az - de nagyon sok. Azt hiszed, ha elmész pestre, és kikerülsz szüleid hatósugarából szabad leszel. Az leszel, de mire? Mit ér a szabadság, ha nincs zsé a zsebedben? Lóf..szt se.

Minden fiatal szembemegy a szüleivel, akkor lennél gáz, ha nem így tennél, és nem akarom a saját példámat emlegetni, csak megjegyzem, hogy én azta taktikát választottam, húsz éve, mikor a te korodban voltam, hogy egyrészt már középiskolás koromban igyekeztem minnél megfontoltabbnak, érettebbnek és okosabbnak tűnni, rengeteget segítettem és dolgoztam nekik, hogy cserébe hagyjanak békén, és ez be is vált, nem aggódtak. Utána pedig mindenre bólogattam és semmivel sem vitatkoztam, mindennel egyetértettem, szépen mosolyogtam és úgyis azt csináltam, amit akarok, mert a legtöbb szülőt a látszat érdekli, nem a valóság. Azt akarják, hogy ne szólják meg érte, hogy milyen kölke van. Anyuka a boltban azzal szeret jönni, hogy az kisfia sikeres mérnök és kedves, aranyos menye van és milyen boldogan élnek, nem azzal, hogy a fiacskája sztalon táncol egy melegbárban, akkor sem, ha ötször annyit keres vele, és sokkal boldogabb, mink konvencionális kispolgárként. Az átlagember nagyon sokat ad a látszatra!

Ezzel csak azt akarom mondani, ha pár év alatt összeszedsz egy kis pénz, értékes tapasztalatokat gyűjtesz, akkor is ráérsz elköltözni tőlük és a saját lábadra állni, 22-23 éves korodban már majd úgyis igyekeznek kidobni végre, nem muszáj az 18 évesen erőltetni. Tudom, mikor felnőttséget ér az ember, látszólag minden pillanat számít, de a szexen meg a saját kocsin kívül a felnőttségben semmi vonzó nincs.

Szóval: ha az, amit csinálni akarsz, valóban komoly és stabil dolog, akkor vállald és csináld, majd megbékélnek, de ha nem az, jobban jársz, ha rájuk hallgatsz!!!!

2015. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Érdekes lenne tudni, hogy MI a két állás, mert nem kizárt, hogy a pesti tényleg nem értelmes választás.


2. Hol akarnál Psten lakni, miböl akarod kifizetni a kauciót - mert azt elöre kell -, illetve a fizetésedböl marad-e valami, ha a lakbért, rezsit kifizeted.


3. A megélhetésedet meg tudod oldani? Mert mindig rendelni kaját meg étterembe járni nemcsak egészségtelen de piszok drága is.

2015. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

a pénz nem probléma,és ezt nem nagyképűségből irom,hanem mert sokat gyűjtöttem,14éves korom óta,és összejött annyi hogy fizetés nélkül is kihúzom min.2hónapig mindennel együtt.... kiszámoltam :D

az állásleheőségeket nem véletlen nem írtam le,de amiket a 4-es leírt egyik se igaz xd :D

2015. júl. 25. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyit nem tudunk a szülőkről, hogy ez alapján elítéljük őket. Egyrészt lehet féltik a gyereket, vagy nem akarják hogy távol legyen tőlük, másrészt sokkal egyszerűbb úgy elkezdeni az életet, hogy pár évig otthon tudsz lakni, és félre tudsz tenni valamennyi pénzt.


Pl öcsém otthon lakik, gyakorlatilag övé a fél ház, besegít a szülőknek, van megtakarítása, motorja, most autót akar venni, plusz csomó mindenre tud költeni. Ellenben nekem Pesten a fizetés felét elviszi az albérlet, másik részét a kaja, esetleg 1-2 program és már ott vagyok hogy 0 a hónap vége...


2 hónap megtakarítás meg nagyjából semmi, ha épp nincs állásod, akkor simán elhúzódik az álláskeresés hosszabb időre is.

2015. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
itt nem beszélünk álláskeresésről,mert az állás már megvan a kérdés az hogy az itteni állást vállaljam el ami csak 90% hogy meglesz vagy a pestit álmaim munkáját
2015. júl. 25. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a Pestit vállalnám. Fenébe is, a te életed, hadd válaszd már meg, hogy egy unalmas melóba jársz be minden nap kényszeredetten, csak hogy anyuci öröme meglegyen azzal hogy látja hazajönni a kicsi fiát vagy máshol dolgozol egy olyan munkát, amit élvezel és anyukának meg kell elégednie a hazalátogatásokkal. A gyerek előbb-utóbb leválik, ez az élet rendje, anyukád is belenyugszik ebbe idővel.
2015. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért tényleg sokat számít, hogy MI az álmaid munkája!!!!

Mert nem mindegy, hogy esetleg modell vagy valahol, vagy sztriptíztános egy éjszakai bárban (ahol nemcsak táncolni kell, hanem egyéb szolgáltatásokat is kell végezni)

2015. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!