Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazuk van a szüleimnek,...

Igazuk van a szüleimnek, valóban nem ér meg ennyit a továbbtanlásom? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, de tavaly érettségiztem.


Mérnök- vagy programtervező informatikus szakra szeretnék jelentkezni, de szükséges hozzá egy infó érettségi, amit nem tettem tavaly a suliban mikor ingyen lehetett.


A vizsga és a felkészülés együtt lenne 50.000ft.


Szüleim szerint ez rengeteg pénz erre, egyszerű pénzkidobás.

Szerintem viszont ennyit lehet megér, hogy felvegyenek egy államilag támogatott BME informatikusnak. (Nagy valószínűséggel fel is vennének, csak egy 60-70%os infó érettségi kell...)


Mit csináljak?


19/L


2012. jan. 26. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát azt nem tudom mit csinálj, mert ha a szüleidet nem érdekli, hogy lehetne egy jó szakmád majd utána egy jó munkád hanem inkább elviselnék hogy tengődj havi 100 ezren se egy olyan munkával amihez talán 8 általános kell csak( mert kb az érettségi se sokat számít ma már) akkor itt velük lehet probléma. Esetleg részletfizetést kérni még talán segítene, de itt a fő probléma, hogy végülis nem nézik ki belőled, hogy meg is csinálnád vagy elhelyezkednél a szakmában majd, ezt meg velük kell megbeszélned, esetleg még elmenni dolgozni valamit amiből összegyűjtheted a pénzt rá.
2012. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha tavaly éretségiztl, akkor dolgoztál, nem?

Van valamennyi megtakarításod?

Ha nincs, akkor ebben az évben okosabb legyél, tegyél félre, és a következő évben ugorj neki.

2012. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Sajnálom,hogy a szüleid nem olyan előrelátóak.

Kérj kölcsön!Rokon,barát,nagyszülő,de mindenféleképpen csináld meg és vágj bele;)

DEEEE én is a BME-re járok,más mérnöki karra és tudom állítani hogy kegyetlenül embertelen a szopatás,szóval én ha újrafelvételiznék én máshol tenném!

2012. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is gondold át, én ott hagytam.

Jónak kell lenned matekból és infóból és az infó érettséginek is minimum 80-90%-os kell, hogy legyen.

2012. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Menj el dolgozni, és tegyél félre. Mást nem tudsz.
2012. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
BME informatikus jó képzés, megéri a befektetést. Viszont arra készülj fel, ha bekerülsz, kb havonta kell ennyi pénz neked.
2012. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem vagy képes magadtól megírni egy info érettségit kb. 90%-ra, akkor a BME-t de fogod elvégezni. Az info az egyik legkönnyebb szabadon választható tantárgy. Sorry:(
2012. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

szia! én is ugyanebben a helyzetben vagyok mint te, csak nem ebből a tantárgyból. Szóval azért kihagytam egy évet, hogy dolgozzak, és abból a pénzből amit megkerestem járhassak tanárhoz, plusz a vizsgadíjakat visszessem. Én nem kaptam érettségivel munkát SEHOL, pedig egy városban élek!

egyébként én voltam infófaktos, nagyon nem jött be, de ha értsez a gépekhez akkor simán meg van a 70%

2012. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Keresd meg rá a pénzt, és csináld. A tanulás sosem pénzkidobás!
2012. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

"Mérnök- vagy programtervező informatikus szakra szeretnék jelentkezni."


Tavaly (2011) 7 ember indult utolsó körben a diplomáért progterv infón. 3 kapta meg - az egyik barátnőm pasija, de még ő is úgy, hogy 2010-ben kellett volna végeznie, tehát csúszott (és ez a BSc képzés volt). Szóval, "csak" ennyire szopatós.


Bekerülni könnyű viszonylag, de nagyon nagy a szórás! Nagyon erős programozói és matektudás nélkül el fogsz vérezni. És itt most ne a gimnáziumi vizsgaszintre gondolj, mert az az egyetemihez képest kisnyúl.

Ha bekerülsz, sok sikert!

2012. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!