Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon a pszichológus tud a...

Vajon a pszichológus tud a páromnak segíteni legyőzni az állandó aggódását?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, azóta fennáll az a probléma, hogy túlaggódja a dolgokat, értelmetlen dolgoktól retteg, elképzel mindenféle negatív dolgot, és bebeszéli magának. Én mindig próbáltam segíteni neki, biztatni, vigasztalni, de semmi látszata nincs. Ezzel persze az én kedvemet is elrontja. Mostanában már beletemetkeztem a saját dolgaimba, szinte menekülök itthonról, hogy ne kelljen a rossz kedvét látnom, mert segíteni nem tudok, viszont engem is lehúz. Szerintem feldolgozatlan gyermekkori traumái vannak, az apja bántalmazta, aztán mikor elhagyták az apát, az anyukájával nőtt fel, nem volt neki apai minta. Azt javasoltam neki, hogy menjen el pszichológushoz a problémáival, aki talán segíteni fog feldolgozni a traumáit, és nem lesz ennyire stresszes. De őszintén nekem is fenntartásaim vannak a dologgal kapcsolatban, nem tudom, hogy tényleg tud-e segíteni a pszichológus. Esetleg van hasonló tapasztalatotok?
2015. júl. 27. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha Te vagy a nő és ő a férfi, akkor gondolkodj el, mert ha kicsit pszichológus tud is rajta csiszolni, az alaptermészetét gyökeresen nem változtatja meg.

Fordítva nem különösebben gáz.

2015. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apai mintát hagyjad, ennek ehhez semmi köze csak egy kifogás. Valóban fiatalkori trauma miatt van. De nagyon rosszul teszed hogy ott hagyod. Sokat tudnál neki segíteni te is, nem csak az orvos. Az hogy elrontja a kedved csak olaj a tűzre! Magyarázd el hogy hülyeség miatt aggódik, mi a legrosszabb ami történhet. Építsd az önbizalmát, ne balhézz vele emiatt.
2015. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom otthagyni, de már egyszerűen nem bírom vele egy légtérben. Az egyetemi jegyeim is teljesen leromlottak, én mindig türelmesen, ésszerű érveket próbáltam felhozni, nem bántani, megértő voltam a végtelenségig. Nem sajnáltam az energiát, de az ég világon semmit nem segített, nem lett sosem jobb kedve. Közben én már készülök ki, magamba fordulok, én is folyton rosszkedvű vagyok. Az egyetlen reményem az, hogy a pszichológus segíteni fog.
2015. júl. 27. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Tud segíteni. Csak neki is akarnia kell.
2015. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon remélem, hogy ő is akarja. Végül is beleegyezett a dologba, ez már félsiker.
2015. júl. 27. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Pszichiáterhez menjen, de pszichológushoz. A különbség az orvosi diploma, továbbá egy pszichiáter nagyon rendszerben látja a dolgokat. Ha kellően motivált, tud segíteni rajta, de ezt neki is akarnia kell. És időt, pénzt szánni rá, mert lassú folyamat. Az még fontos, hogy jó terapeutát válasszon. Ha úgy érzi, nincs meg vele az összhang, akkor váltson.
2015. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!