Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó bűntudat a pszichológu...

Állandó bűntudat a pszichológus felé egy titok miatt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy járok egy klinikai szakpszichológushoz terápiára életvezetési problémák miatt (depresszió, pánik, ptsd, bulímia)...mivel már korábban jártam 1 évig pszichoterápiára, tudom, honnan erednek a problémáim (ami miatt a PTSD is van), csak megoldani nem tudom...tehát nem tudok velük mit kezdeni, hiába tudom, honnan erednek. A mostani terapeutám viszont ezt nem tudja (csak annyit, hogy voltam kórházban és mikkel diagnosztizáltak), de nem tud a "titkomról"...mivel én úgy döntöttem, hogy soha többé nem akarok már ezzel foglalkozni. És próbáljuk megfejteni, honnan erednek a problémáim, miközben én pontosan tudom, csak nem mondom...így viszont bűntudatom van, olyan mintha hazudnék neki. De elmondani sem tudom/akarom...nem akarok ezzel foglalkozni már, csak azt szeretném, ha nem lenne már kihatással a jelenlegi életemre, a jelen problémákkal szeretnék foglalkozni.

Nem tudom, mit tegyek...Ti felfednétek a titkotokat, amivel nem akartok már foglalkozni? Mert ha elmondanám, tuti, hogy kellene...belemennénk, és akkor ez lenne a téma. Ettől félek.

28N



2015. máj. 10. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy így elmondanám neki, hogy rájöttél az okokra, de nem akarsz vele foglalkozni. Biztos meg fogja kérdezni, miért nem akarsz vele foglalkozni.

"Kirendelték" neked, hogy járj pszichológushoz? Mert így nem igazán látom értelmét, hogy járj. Vagyis "értelmesebben" is eltölthetnétek az időt, hogy tényleg haladjatok, mert így egy helyben megálltok.

Szerintem az használ a legkevesebbet, ha bűntudatot érzel bármi miatt.

De ezt neked kell eldöntened, hogy fel akarod-e előtte fedni vagy nem.

2015. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én taxisként vittem egy személyt egy pszichoterapeutához (hasonló esettel), ahol a doktor meghallgatta az illetőt, megértette a problémáját, de nem ajánlotta magát, mivel nem tudna nála eredményt elérni.

Egy másik esetben egy kineziológushoz vittem egy másik személyt, ahol a mester kijelentette, hogy ha három alkalom után nincsen változás, kár ezt a kezelést folytatni.

A harmadik alkalommal egy tapasztalt pácienst hipnoterápiára vittem.

Ő is azt állította, ha a harmadik szeansz után nem érzel némi javulást, úgy ott kell hagyni a kezelőt, ahogy van, mert tovább csak pénzlehúzásnak számítt.

Később találkoztam is vele és mondta, hogy csak Bécsben tudott találni olyat, ahol bejött neki a gyógyulás.

Azért írom ezt, hogy inkább az edzőcserén" kellene gondolkodnod, mint azon, hogy mi legyen jó a trénernek.

2015. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. A terápiára járás részét képezi, hogy a múltban turkáljatok. Ha nem teszitek, a terápia sem lesz olyan sikeres és legfeljebb időlegesen orvosolja a problémákat. Nem elég ha tudod a probléma forrását, kezelni is tudnod kell és ez két külön dolog. Mégis mi értelme úgy szakemberhez járni, hogy nem vagy őszinte vele és tök feleslegesen pazaroljátok egymás idejét, mialatt a probléma okát derítitek fel elvileg? Ez nem csak magaddal de a terapeutával is kiszúrás és tényleg semmi értelme. Vagy járj úgy hogy tényleg odateszed magad és feldolgozod a múltad, vagy ne járj. Így senki felé nem vagy korrekt.

Amúgy a tapasztalataim alapján ha valamit nagyon el akarsz kerülni akkor tényleg pont azzal kéne foglalkozni, akár tetszik akár nem.

2015. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért nem szeretnék már a múlttal foglalkozni, mert annyit foglalkoztam már vele, hogy elegem van. Nincs kedvem, erőm újra és újra belemenni...Számomra sokkal nagyobb gondot okoz, hogy nem tudok aludni, mert alvászavaraim vannak, és emiatt állandóan fáradt vagyok a munkahelyemen, hogy napjában többször elfog a pánik, hogy 3-4-5-6 órás zabarohamaim vannak, naponta kb. 3-10-szer hánytatom magamat, és 10.000-eket költök el rá, és húzok le a wc-n szó szerint. Erre megyek rá idegileg, anyagilag, mentálisan, nem a múltamra.

Ezeket szeretném megoldani, azért jártam és járok terápiába, csak még nem sikerült...mert a régi terapeutámmal (akivel gyermek születés miatt szakadt meg a terápia) is csak a múltamról volt szó, miközben 10.000-es adósságokba vertem magam a bulímia miatt. Ami nekem sokkal nagyobb gond. Tudom, hogy NEKEM KELL megoldanom, de higgyétek el, 5 éve próbálkozom, és nem tudom, pedig a bulímia a földi pokol, mint z alkoholizmus, teljesen tönkretesz anyagilag és idegileg is.

2015. máj. 10. 22:38
 5/10 A kérdező kommentje:
4-én jött meg a fizum és már - 4300 Ft adósságban vagyok, és hol van még a következő...tudom, hogy az én hibám, nem sajnáltatásból írom, csak hogy érzékeltessem, hogy nekem ez sokkal nagyobb probléma, hogy adósságba verem magam, és amit égetően sürgősen meg kellene oldanom, és véget vetnem az egésznek.
2015. máj. 10. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:
De az okok a múltadban vannak. És abban ahogy kezeled és kezelted a dolgokat. Ezeket nem oldhatod meg anélkül, hogy a múltadról beszéljetek. Szerinted miért vannak ezek a valós jelenleg tüneteid? Mert valami nagyon nem oké lelkileg, ennek pedig bármennyire is eleged van a múltról beszélésből nem csak a jelenben van a forrása. Lehet a jelenre fókuszálni, de tudnia kell a múltadról ahhoz hogy érthessen téged. Ez így olyan, mintha ki akarnál rakni egy kirakóst, de a másik ember szándékosan eldugdosna előled pár darabot.
2015. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jobban járnál egy TB-s pszichiáterrel, aki csak gyógyszert ír fel. Azokra a bogyókra elég nagy támogatás van és hatékonyan segítenek ezeken a durva tüneteken. És nem kell a múltadban vájkálnod.
2015. máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értelek...végülis igazad van, mert úgy kezdtem, hogy nekem is bűntudatom van miatta, mintha szándékosan ki akarnék cs.szni a pszichológussal, pedig nem, csak nem akarom, hogy "rámenjen" a témára, miközben a jelenben tönkreteszem magam.

De ez nekem is vívódás, úgyhogy lehet, hogy holnap megpróbálom valahogy felfedni...hozzátéve, hogy nem szeretnék ezzel foglalkozni. Bár...tudom, hogy van összefüggés a jelenlegi problémáim is aközött. :/

2015. máj. 10. 22:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Az is megvan (TB-s pszichiáter), valóban csak gyógyszert ír fel havi 1-szer 10 percben. (Rivoltril 3x2mg)
2015. máj. 10. 23:01
 10/10 anonim válasza:
Elmondhatnád neki, hogy tudod, hogy mi az oka, ezzel együtt az okot is,de mivel nem látod értelmét, hogy ezzel foglalkozzatok, inkább változtatni szeretnél a mostani dolgokon. Lehetséges, hogy úgy is tudná folytatni a kezelést.
2015. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!