Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem testvére nálam hagyta...

Az exem testvére nálam hagyta a dolgait és nem hajlandó elvinni, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Amikor még együtt voltunk a ezxemmel, a testvére hozott egy kávéfőzőt, ami neki már nem kell, mert újat vett, nekem meg nincs és gondolta jól jönne. Én nem szeretem a kávét, így mondtam hogy nincs rá szükség. De ő csak erősködött, hogy jó lesz az nekem, és itt hagyta, hogy próbáljam csak ki, majd ha nem kell jön érte.

Ennek 4 hónapja. Azóta több dolgot is nálam hagyott, ruhákat, könyveket, kisebb dolgokat, a kávéfőző a legnagyobb tétel. Nekem egyik sem kellett, mindegyikkel úgy volt, hogy jó akkor majd másnap elviszi, mert most nem hazamegy, és nem tudja elvinni. De sosem jött értük.

Kidobhatom szerintetek a dolgait? Mikor kérdezem hogy kell-e nekik, akkor azt mondja kell.



2015. júl. 28. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan egy par kacat miatt kiirsz egy kerdest? Tedd be oket egy olyan helyre ahol nincsenek utban. Ha tobbszor is felszolitod, hogy vigye el de nem viszi, mondd azt egyszer, hogy mar regebben egyszer kidobtad. Majd a reakcioja alapjan meg tudod allapitani, tenyleg fontos-e neki vagy nem. Szerintem probald ki!


:D Amikor azt olvastam,nalad hagyta a dolgait akkor tobbek kozt 200tonna tuzifara vagy ilyesmire gondoltam ami nagy problemat jelenthetne ha amugy sincs sok helyed a kertben....

2015. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozott, és mondd meg, hogy ha kéri, akkor x határidőn belül elviszi a cuccokat, különben te kidobálod, mert neked nem kell, és nem vagy raktáros.
2015. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom, de eladni/odaajándékozni valakinek? Bár jogilag nem tudom, hogy mikor a te tulajdonod vagy küldjed el neki postán!
2015. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

én nem őrizgetném senki vackait, főleg ha nem is rokonod,vagy barátod, csak egy ex testvére. ha többször is felszólítottad akkor nyugodtan dobd ki.

de jó megoldás lehet, hogy egy nagy dobozba beleraksz mindent és oda rakod a bejárati ajtója elé, vagy a kertbe bedobod. így nem könyvelnek el mindenféle szemétnek mert kidobáltad, és te is jól jársz mert nem kell kerülgetni a dolgokat.

2015. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Hajítsd be egy dobozba, rakd be a csomagtartóba, és vidd vissza neki a vackait.
2015. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Adj neki egy határidőt, hogy meddig vigye el, ha nem viszi add oda egy hajléktalannak.
2015. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Írjál neki tértivevényes levelet, hogy 2 hétig vagy hajlandó tárolni a dolgait, ha nem jön érte, akkor a tárolásért költséget számolsz fel, amit a cuccok eladásából fogsz fedezni.

Aztán ha nem jön add el szépen egyenként a dolgokat. Legalább keresel is rajta.

2015. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőtt kidobnád, adj neki egy lehetőséget, hogy elvigye. Szólsz, hogy tovább nem szeretnéd tárolni őket, mert nincs rájuk szükséged, ha kellenek vigye el még a héten, különben kidobod. Ha nem jelentkezik, akkor így járt, utólag nincs joga számon kérni, mit csináltál vele.
2015. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Crisopher ***** válasza:
100%
Vatera.
2015. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!