Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van nekem egy édesapám, én 42...

Van nekem egy édesapám, én 42 éves vagyok édesapám még éltében másra hagyta ajándékozás címén a vagyonát. Ez ügyben kérdezem, hogy nekem mint vér szerinti gyermekének jár-e ki köteles rész?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
IGEN! A köteles rész jár neked. Ez összegszerűen annak a fele, ami a törvényes öröklés szabályai szerint járna.
2010. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

abból, ami Édesapád halálakor az ő nevén, tulajdonában van


amit még életében elajándékoz, abból nem

2010. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez attól is függ, milyen értékű a "vagyon". Ajándékozás címen ugyanis egy meghatarozott összegen felül nem lehet teljesen idegenre, vagy távolabbi rokonra hagyományozni mindent!

A házastársra lakást, házat, (esetleg járműt) lehet, mint túlélőre átiratni, a gyermekek nem semmizhetők ki teljesen az örökségből.

2010. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második írja ami a tulajdonában van csak azt lehet örökölni. Ha más nevére van átírva akkor nem lesz örökhagyás. Ha végrendelet van akkor jár a kötelesrész.
2010. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozáskor adót kell fizetni az állam felé. Ezek után már nem az ő tulajdona, tehát abból neked nem jár. Pont most nézett utána az egyik kolegám, aki ki akarja (jogosan) zárni a lányát az örökségéből, és ez az egyetlen járható út. Tehát csak a fennmaradó ingó és ingatlan dolgokból, a bankszámláján lévő pénzből kaphatod meg a részed.
2010. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a PTK-ban semmmi olyasmit nem találtam, amit a ma 12:09-as ír
2010. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben 15 év elmúlt a halála és az ajándékozás között,akkor nem vagy jogosult semmire,ezen időn belül indíthatsz pert a köteles részért.(valószínű nem éri meg)
2010. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, jár a köteles rész.
2014. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy ez egy 2010es kérdés.

Megkaptad a kötelesrészt?

2014. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!